Ecie Pecie

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-107

Klasa Podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-PL-107 jest przechowywany w Strefie Przechowawczej 24 znajdującej się na terenie Ośrodka Naziemnego 28 który powstał wokoło, z racji niemożności przeniesienia anomalnego obiektu.
Obszar na którym przechowywany jest obiekt powinien być zaopatrzony w:

  • Co najmniej 10 drzew o średnicy około 30 [cm] na wysokości 10 [cm] od gruntu
  • 5-10 sadzonek tego samego gatunku co drzewa rosnące na terenie przechowywani obiektu
  • Konewka i zasób wody potrzebny do podlewania sadzonek
  • Podstawowe narzędzi potrzebne do utrzymania szkółki leśnej

Dostęp do podmiotu wymaga uprawnień na poziomie 2 lub wyższym.

Opis: SCP-PL-107 to siekiera marki [ZMIENIONO] o długości 120 [cm] i masie 4,15 [kg] (3,25[kg] stanowi masa głowni z nieznanego stopu metali zawierającego nieznany pierwiastek ciężki), z trzonkiem z drewna akacjowego. SCP-PL-107 w stanie spoczynku jest wbity w pień ściętego drzewa. Wskazuje on anomalne właściwości przez które nie może on być przemieszczony przez osobę inną niż SCP-PL-107-A.
SCP-PL-107 posiada anomalne właściwości manifestacji w odległości około 20 metrów od siebie SCP-PL-107-A (wymienianego dalej jako Drwal) Gdy SCP-PL-107-A kończy manifestację SCP-PL-107 poprzez nieznany mechanizm natychmiastowo powraca do pierwotnej lokacji na ściętym pniu.

SCP-PL-107-A jest mężczyzną rasy kaukaskiej, o wzroście 186 [cm] i masie ciała 87 [kg]. Mimo przeciętnego wzrostu i masy jest on kilkukrotnie silniejszy od przeciętnego człowieka. Wykazuje się niebywałą odpornością na obrażenia oraz zdolność szybkiej regeneracji, odczuwa on ból fizyczny w znacznie mniejszym stopniu niż przeciętna dorosła osoba. Jeżeli zostanie uśmiercony pojawia się on w następnej manifestacji bez uszczerbku na zdrowiu. Mówi biegle w 87 językach co daje mu możliwość porozumiewania się z większością osób mających do niego dostęp. Jest przyjaźnie nastawiony do personelu obsługującego obiekt, za przyjaciela obrał D-1156 przez co jest on zwolniony z comiesięcznej terminacji i upoważnia się go do przebywania na terenie przechowalni w czasie manifestacji. Manifestacja obiektu następuje w nieregularnych odstępach czasu (od 2 dni do 3 tygodni) i trwa od 1 godziny do 14 dni (wartość ta ustabilizowała się na ~13 dniach). W czasie trwania manifestacji SCP-PL-107-A może wykonywać poniżej wymienione czynności:

  • Sadzi i pielęgnuje dostarczone mu sadzonki drzew
  • Ścina dorosłe drzewa i obrabia je przy pomocy narzędzi
  • Z pozyskanego drewna wykonuje przedmioty codziennego użytku jak stoły czy krzesła

SCP-PL-107-A jest upoważniony do poruszania się po terenie Ośrodka Naziemnego 28 za pozwoleniem doktora R███████ kierującego placówką.
Jeżeli nie ma on dostępu do drzew ani sadzonek zacznie on prosić najbliżej znajdującą się osobę o dostarczenie mu roślin. Potrafi on zlokalizować człowieka w odległości ██ [km] (największa zarejestrowana odległość) W przypadku wielokrotnej odmowy podmiot ogłuszy napotkaną osobę a następnie poprzez dekapitację oraz niemożliwy do zarejestrowania proces przemiany przemienił ciał ofiary, przez co będzie ono przypominało sadzonkę. Po zapytanie o powód zabicia i zmienienia osobnika w sadzonkę obiekt będzie niechętny do dalszych kontaktów z podmiotem pytającym.

Jedną z anomalnych właściwości SCP-PL-107-A jest jego zdolność do przyśpieszania procesów życiowych organizmów żywych. W czasie trwania obserwacji organizmy na które Drwal wywiera wpływ rosną od 200 do █████ procent szybciej niż w warunkach naturalnych. Jest on świadomy swoich zdolności i czerpie radość z ich wykorzystywania. Posiada nad nimi pełną kontrolę.

Zabrania się komukolwiek korzystania z SCP-PL-107 w czasie manifestacji SCP-PL-107-A ponieważ grozi to atakiem ze strony Drwala.

Niemożliwe jest wszczepienie jakiegokolwiek nadajnika umożliwiającego określenie pozycji SCP-PL-107-A
ponieważ jego ciało dezintegruje po zakończeniu manifestacji a nadajnik pozostaje w ostatnim miejscu jego przebywania.

Pozyskanie: Fragment Raportu Policyjnego z Dnia 12-04-2009

Dnia 13-04-2009 Pani G█████ z ██████ w woj. Zachodniopomorskim doniosła na policję że rosły mężczyzna włamał na jej posesję, następnie mężczyzna począł ścinać drzewa, które wedle doniesień G█████, chwilę wcześnie z niespotykaną prędkością urosły do rozmiarów ok. 40 [m] (ze zdjęć archiwalnych wynika że były to 4 brzozy o wysokości ok. 3 [m] ), następnie domniemany złodziej ściął je i z nieprawdopodobną szybkością obrobił i z uzyskanego materiału zbudował stół i 4 krzesła ogrodowe po czym w niewyjaśnionych okolicznościach zniknął. Zajście trwało nie dłużej niż godzinę. Policjanci nie przyjechali na miejsce zdarzenia ponieważ uznali zgłoszenie za absurdalny żart.

Po ██ zgłoszeniach zawierających podobny schemat działań "przestępcy", Fundacja została powiadomiona . Siekierę odnaleziono na wydzielonym terenie o powierzchni 2 [a] należącym do Jana B███████, na którym także znajdowało się 12 zestawów mebli wykonanych z różnego rodzaju materiałów. Jeden z zestawów mebli zawierał w sobie materiał genetyczny B███████.

Dodatki:

Przesłuchanie 107-001:

Przesłuchiwany: SCP-PL-107-A

Przesłuchujący: Dr R███████

<Początek logu, 15:34:14>

Dr R███████: Witaj SCP-PL-107-A przedstaw się i powiedz coś o sobie.
SCP-PL-107-A: Z tego co wiem niektórzy nazywają mnie Drwalem. Wiem tylko że jestem człowiekiem, chodź chyba nie do końca…

Dr R███████: Tak więc na początek powiedz mi o tym co się dzieje gdy znikasz?

SCP-PL-107-A: Ja nie znikam, tylko przenoszę się do mojego warsztatu.

Dr R███████: Czy mógłbyś opisać swój "warsztat"

SCP-PL-107-A: Jest to względni duże pomieszczenie jakieś dwadzieścia na trzydzieści metrów zawieszone w pustce wypełnionej światłem, w którym znajdują się wszelkie znane mi z literatury narzędzia do obróbki drewna. Są one wykonane z tego samego materiału co głownia siekiery której używam tutaj. Są tam też różne książki. Większość to poradniki i podręczniki obróbki drewna i hodowli drzew.

Dr R███████: Skąd wiesz że warsztat jest zawieszony w pustce?

SCP-PL-107-A: Na samym początku mojego pobytu w warsztacie chciałem z niego uciec. Jedyne co udało mi się zrobić to wybicie małej dziury w ścianie. Przez nią zobaczyłem nicość wypełnioną światłem i nic więcej. Wykonałem jeszcze kilka innych otworów w ścianach ale tam też była tylko pustka i światło.

Dr R███████: Czy pamiętasz co łączy cię z SCP-PL-107? Jakieś wydarzenie? Czy pamiętasz swoją śmierć? Tę pierwszą?

SCP-PL-107-A: Jedyne co pamiętam z mojego prawdziwego życia to to że pracowałem w lesie. Pamiętam że przygotowywałem drewno na zimę i wtedy znalazłem SCP-PL-107 i spostrzegłem że jest ona najlepszym narzędziem jakie miałem w rękach. Mogłem pracować nią bez ustanku, wtedy moją pasją stały się drzewa, opieka nad nimi i robienie z nich użytecznych przedmiotów. Pamiętam że gdy znalazłem tę siekierę przestałem postrzegać upływ czasu, nie potrzebowałem jedzenia ani wody. Aż do tamtego dnia…

Dr R███████: Czy mógłbyś sprecyzować co rozumiesz przez "ten dzień"?

SCP-PL-107-A: Jak zwykle pracowałem w lesie. Teren wokół mojej chaty był cały zasiany młodymi sadzonkami więc by ścinać drzewa musiałem oddalać się coraz dalej od mojego domu. Podczas jednej w przechadzek doszedłem do miejsca w którym znalazłem SCP-PL-107, pod drzewem gdzie pierwotnie się znajdował znalazłem zakopany skrawek materiału, postanowiłem go wykopać ponieważ zniewagą był dla mnie to że ktoś zaśmieca MÓJ las. Gdy poczołem wykopywać domniemane śmieci spostrzegłem kości i zorientowałem się że to zwłoki… Moje zwłoki…

Dr R███████: Kontynuuj.

SCP-PL-107-A: Na początku myślałem że to zwłoki jakiegoś nieszczęśnika, ofiary napadu czy morderstwa, ale gdy podniosłem płaszcz nieboszczyka z kieszeni wypadł zegarek kieszonkowy. Był identyczny do tego który miałem przy sobie, były w nim te same inicjały i data, nawet zdjęcie mojego ojca który mi go wręczył. Po tym odkryciu znalazłem się w warsztacie. Tylko tyle pamiętam. Czy mogę już wrócić do moich zajęć? Drzewa czekają.

Dr R███████: Dobrze zakończmy.

<Koniec logu, 15:55:34>

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License