SCP-114

Identyfikator podmiotu: SCP-114

Klasa podmiotu: Bezpieczny

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-114 musi przebywać w pokoju z dostępem do książek, bądź jakiejkolwiek rozrywki.Lubi on muzykę lecz tylko i wyłącznie klasyczną na każdą inną reaguję wyraźnym niezadowoleniem .

Opis :SCP-114 jest humanoidem płci męskiej o wadze 85 i o wzroście 185 cm . Podmiot odziany jest w mundur armii radzieckiej (z paroma dziurami w okolicach serca spowodowanych wielokrotnym postrzałem) ze stopniem kaprala co można wywnioskować po emblematach na jego ramionach . Podmiot należał do ██ batalionu karnego urodził się najprawdopodobniej w roku 1899 w ██████████.Podmiot jest miły dla personelu i nie sprawiał póki co żadnych skłonności do agresji zdaje się mało rozumieć po Angielsku lecz bardzo dobrze posługuje się w językiem Rosyjskim. SCP-114 ma niezwykłą zdolność do leczenia z wszelkich chorób psychicznych za pomocą
dotyku i słów zawsze przepowiada obiektom badawczym przyszłość oraz sposób by zapobiec przykrym konsekwencjom które dopiero miały nastąpić . Od 2009.██████ personel klasy D nie ma prawa rozmawiać z podmiotem gdyż ten najczęściej mówi im jak uciec z placówki SCP posługując się nielicznymi niedopatrzeniami o których personel nie miał pojęcia do póki nie powiedział o tym SCP-114. Obiekt nie chce wyjawiać tajemnic przyszłości personelowi mówiąc za każdym razem -Я не могу вам сказать, это тоже изменит историю . Co po przetłumaczeniu oznacza (nie mogę wam tego powiedzieć za bardzo zmieniłoby to historię).Jedyne co jest niebezpieczne w obiekcie 114 to wpływ jaki wywiera na ludzi czyniącym w życiu zło . Pierwszym objawem mówiącym iż cię za taką personę uznaję , że zamiast 30-40 latka o silnej budowie ciała widzisz starego przypuszczalnie 55-65 latka . Każdą osobę , która z nim porozmawia a jest uznana przez niego jako osobę socjopatyczną w najbliższym czasie spotykają tragedię , które w 9 na 10 przypadków kończą się samobójstwem . Osoba która wytrzymała psychicznie podzieliła jego działalność na 4 etapy
1.Porażki życiowe(polegające głównie na stracie dóbr materialnych)
2. Strata wszystkich najbliższych.
3. Objawienia (w tym etapie przemawiać to ciebie będzie postać świetlista i piękna ,która będzie ci opowiadać o pięknie świata pośmiertnego)
4.Objawienia II (teraz nie jest to świetlista postać lecz uosobienia osobistego strachu ██████ nie chciał się podzielić jak to dokładnie wyglądało , nawet gdy próbował od razu popadał w szał i rozpacz)
Reszta osób prowadziła notatniki i tylko dwie osoby dotarły do 4 etapu i każda opisywała to w inny sposób z dopiskiem iż jest to spełnienie ich wszystkich leków.Podmiot zapytany czemu pomaga mordercą zawsze mówi :Они являются преступниками, и даже преступники заслуживают того, чтобы умереть. А те, кто страдает от этого Подхалим, которые никогда не были наказаны за то зло, которое они сделали co po przetłumaczeniu oznacza (są to przestępcy lecz nawet przestępcy zasługują na godną śmierć . A ci których nękałem to szuje które nigdy nie zostały by ukarane za zło jakie uczyniły). Dzięki rozmową z SCP-114 wiemy zaskakująco dużo o jego przeszłości głównie o okresie wojny ojczyźnianej , gdzie to został przydzielony siłą do batalionu karnego za kradzieże spowodowane zabraniem przez władze sowieckie ziemi uprawne przez co z głodu umarła jego żona i dwójka synów . Z jego zeznań wynika iż musiał kraść by uratować od śmierci głodowej swoją córkę. Mimo iż zaraz obok swój dworek miał jeden z działaczy partyjnych , który wcześniej żył na granicy ubóstwa i tylko i wyłącznie dzięki jego pomocy mroźnej zimy roku ████ nie zmarł z wyziębienia . A kiedy podmiot znalazł się w podobnej sytuacji nie mógł liczyć na żadną pomoc ze strony sąsiada .Z wypowiedzi wynika , że wtedy zaczął gardzić ludźmi , którzy nie szanują bliźniego a obchodzi ich tylko zaspokojenie dóbr doczesnych . Utwierdził się w tym przekonaniu podczas swojej 2 letniej służby kiedy to generałowie wysyłali na pewną śmierć miliony młodych ludzi uważając ich tylko za masę która ma zginąć w imię ojczyzny.Przez to też została na nim wykonana kara śmierci poprzez rozstrzelanie kiedy to przywódcy kompanii strzelił w plecy gdy ten chciał nawołać do szturmu . Jak sam on opisuje to wydarzenia У них было 20 лет или меньше, я не мог позволить себе умереть таким образом …… co po przetłumaczeniu oznacza(Mieli po 20 lat lub mniej nie mogłem pozwolić by umarli w taki sposób……)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License