SCP-142-PL
ocena: 0+x

Identyfikator Podmiotu: SCP-PL-142

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne czynności Przechowawcze: Obiekt powinien być trzymany w suchej przechowalni wykonanej w całości z tworzywa sztucznego. Temperatura w niej powinna nie przekraczać -25 C. Powietrze dostające się do pomieszczenia obiektu powinno być filtrowane. Anomalia pod żadnym pozorem nie powinna mieć styczności z materią organiczną. Teren wokół przechowalni jest pod ścisłą kwarantanną. Tylko specjalnie wykwalifikowany personel z upoważnieniem poziomu 3 może wejść w przestrzeń wokół obiektu. Personel dopuszczony do strefy kwarantanny powinien nosić specjalny strój wykonany z tworzywa sztucznego i lekkich metali. Materię Biologiczną która znajdzie się w strefie działania podmiotu należy poddać spopieleniu. Zwierzęta które dostały się do kwarantanny należy jak najszybciej zamrozić i przechowywać w temperaturze −273,15 °C (zero absolutne). Owe stworzenia pod żadnym pozorem nie powinny być zabijane.

Opis: SCP-PL-142 to wysoki 3 metrowy humanoid charakteryzujący się inteligencją na poziomie ludzkim. Układ nerwowy obiektu jednak jest znacznie bardziej skomplikowany od ludzkiego. SCP-142-PL posiada umiejętność dezaktywacji danego uczucia. To oznacza ,że obiekt jest w stanie nie czuć danego wrażenia zmysłowego takiego jak ból. Umiejętność tą odkryto podczas przesłuchania obiektu przez Dr ███. Tkanka SCP-142-PL ma nadnaturalne zdolności regeneracyjne ,które w połączeniu z umiejętnością nie czucia bólu sprawiają,że standardowa broń jest nie efektywna. Nie stwierdzono obecności mózgu.

Obiekt posiada dłonie wykonane z materiału podobnego do niklu zakończone pazurami zdolnymi do przecinania wszelkich stopów metali w tym żelaza aluminium i stali. Metale przy kontakcie z pazurami obiektu ulegają natychmiastowej korozji nawet jeżeli obiekt ma kontakt z aliażami pozornie nierdzewnymi. Pazury obiektu są wykonane z anomalnie twardego stopu metali. Naukowcy Fundacji dowiedli ,że materiał jest wykonany ze stopu węglika tytanu, węglika wolframu oraz [USUNIĘTO] i jest w pełni kuloodporny i żaroodporny. Testy wytrzymałości materiału trwają. Obecnie owymi testami dowodzi dr. █████.

SCP-142-PL jest w stanie mówić w kilku językach w tym angielskim,arabskim,hebrajskim,prasłowiańskim i łacińskim. Ponadto obiekt zdaję się rozumieć wszelkie języki indoeuropejskie i semickie. Nie wiadomo gdzie produkcja głosu w organizmie SCP-142-PL zachodzi. Ów głos ma głęboki i spokojny ton. Pracownicy fundacji opisujący mowę obiektu 142-PL porównując jego akustykę głosu do tego jaki można usłyszeć w jaskiniach czy tunelach. SCP-PL-142 ma na sobie czarne kawałki materiału. Testy DNA wykazały ,że jest zrobiona z ludzkich włosów w wczesnym stanie rozkładu. Nie wiadomo czy obiekt sam je wytwarza. Fragmenty zregenerowanej tkanki nie posiadają owych fragmentów

Na tkance organicznej która znalazła się w strefie kwarantanny obiektu (około 35 m) zaczną pojawiać się komórki grzyba (SCP-PL-142-B). Ów obiekt jest najprawdopodobniej silną mutacją saprotofocznych grzybów. Testy wykazały ,że produkcja zarodników owego mutagrzyba zachodzą w ciele SCP-142-PL. Komórki zainfekowane anomalią w bardzo szybkim tempie tracą wszelkie wartości odżywcze po za witaminami rozpuszczanymi w wodzie. SCP-142-PL-B znajdące się na żywym stworzeniu zachowują się inaczej. Obiekty zaczynają żerować wolniej wywołując u zarażonego ogromny ból. Gdy Mutagrzyb dostanie się do układu krwionośnego zacznie podróżować nim
do układu pokarmowego i oddechowego. Śmierć zainfekowanego nastąpi gdy SCP-142-PL-B dostanie się do mózgu.

Rhizopus_stolonifer4.JPG

SCP-PL-142-B na kawałku chleba pszennego

SCP-PL-142 jest w stanie po części kontrolować swoje destrukcyjne umiejętności niszczenia tkanki biologicznej. Obiekt, kiedy nie ma kontaktu z niczym na czym SCP-PL-142-B mógłby żerować, jest bardzo spokojny. Jednak kiedy wyczuję tkankę biologiczną obiekt staję się bardziej agresywny jego głos bardziej nerwowy, a jego kończyny zaczną drgać. Po pokryciu tkanki przez SCP-142-PL-B obiekt uspokoi się a następnie zacznie się bezcelowo błąkać.

Obiekt został pozyskany w █████████ podczas █████ w 2011 roku. Podczas jego pozyskania zginęło 21 agentów MFO w tym po śmiertnie odznaczony agent Connors . Więcej informacji dostępny w dokumencie #42 [WYMAGANY DOSTĘP POZIOMU 4].


Audiolog z przesłuchania SCP-PL-142:

Przesłuchujący: Dr ███

<Początek nagrania>

Dr ███: Witaj SCP-142-PL. Rozumiesz co mówię?

Dr ███: Kim jesteś? Skąd pochodzisz? Jest więcej takich jak ty?

SCP-142-PL: Moje imię i pochodzenie nie jest ważne, jestem tylko kolejną ofiarą pomoru…

Dr ███: Proszę, opisz pomór o którym mówisz.

SCP-142-PL: Mówię o tej samej zarazie na którą twoi przodkowie tak desperacki pragnęli znaleźć lekarstwo…

Dr ███: Czy choroba o której mówisz jest spowodowana tym samym grzybem którą pokrywa się tkanka biologiczna w pobliżu ciebie?
*SCP-142-PL śmieje się bardzo niskim basowym głosem*

Dr ███: Czemu się śmiejesz? Na twoim miejscu nie byłbym zbyt wesoły.

SCP-142-PL: Śmieszy mnie fakt ,że ktoś taki jak ty jest krewnym tych którzy zdołali oprzeć się zarazie. Żałosne. Jednak *śmiech* geny zanikają, z pokolenia na pokolenia stajecie się co raz słabsi. Pewnego dnia pomór powróci i mam szczerą nadzieję ,że tym razem nie oszczędzi waszej żałosnej rasy. Muszę przyznać ,że ciekawie wytłumaczyliście sobie fakt ,że jeszcze nie wymarliście… Ewolucja *ponowny śmiech*

Dr ███: Lepiej współpracuj z nami, przypominam ,że jesteś podłączony do aparatury pod napięciem

SCP-142-PL: (nie przestaję się śmiać)

Dr ███ (pociąga wajchę odpowiedzialną za przepływ prądu)

(SCP-142-PL nie wykazuję oznak porażenia)

Dr ███ Co do cho-

(Bardzo głośny dźwięk ogłusza Dr ███ i Agenta ██████.

<Koniec przesłuchania>

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License