SCP-PL-264

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-264

Klasa podmiotu: Euclid

290px-Msusz4.jpg

Specjalne Czynności Przechowawcze: Obiekt został przeniesiony poprzez wykopanie go razem z korzeniami i ziemią, gdyż stwarzał on zagrożenia dla przypadkowych ludzi. Po przetransportowaniu został posadzony w kwadratowym pomieszczeniu 10x10 metrów. Podłoga pomieszczenia jest pokryta 5 metrową ziemią. Dr P█████ ostrzega, że podmiot nie może zostać ścięty gdyż są prowadzone na nim eksperymenty. Do miejsca przebywania SCP-PL-264 mogą wejść wyłącznie osoby z upoważnieniem poziomu 3. Obiekt podlewany jest 2 razy dziennie i monitorowany przez 2 kamery. Kiedy SCP-PL-264 spuści SCP-PL-264-1 musi zostać on spalony, lub poddany badaniom.

Opis: SCP-PL-264 został odkryty w roku 19██ w Polsce w miejscowości [UTAJNIONO]. Podmiot wygląda jak stare liczące ok. ███ lat drzewo (jabłoń). Obiekt zrzuca co roku w miesiącach czerwiec - wrzesień SCP-PL-264-1 czyli jabłka. Osoba znajdująca się 10 [m] od drzewa poczuję silną chęć zerwania jabłka (SCP-PL-264-1) co w skutku skończy się zjedzeniem bytu. Po 2 godzinach od zjedzenia ofiara zacznie odczuwać zimne poty, po 4 godzinach drgawki, a po 5 godzinach odczuje 10 sekundowe kłucie w klatce piersiowej co po 5 minutach doprowadzi do nagłego zawału i śmierci ofiary. Jabłko (SCP-PL-264-1) po zbadaniu nie wskazuje żadnych funkcji anomalnych. Niektóre doniesienia (patrz Incydent-PL-264-A) mówiły o silnej chęci zniszczenia SCP-PL-264 po zjedzeniu owocu.

Incydent-PL-264-A

Identyfikator eksperymentu: PL-264-D

Prowadzący: Dr █████

Opis: Incydent nastąpił podczas badania anomalnych własności SCP-PL-264-1 przez klasę D. Poniżej załączony zostaje przebieg eksperymentu.


[Rozpoczęcie nagrywania]

Członek klasy D wchodzi do pomieszczenia [UTAJNIONO] i rozkazane mu jest zjeść jabłko.

Obiekt klasy D: Mam zjeść jabłko? Hahaha z przyjemnością. [Personel zjada jabłko]

Dr █████: Nie ma w tym powodu do radości.

Po 5 minutach u klasy D zostają wykryte mocne drgawki.

Obiekt klasy D: NIENAWIDZĘ WAS!!

Dr █████: Coś nie ta.. Hej! Co ty robisz nie niszcz tego to może ci… [Nagranie urywa się]

[ODTAJNIONE] W wyniku komplikacji zginął 1 osobnik klasy D.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License