SCP-3916 "Urodzony Przywódca"

Baza danych SCP-3916

Identyfikator podmiotu: SCP-3916

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-3916 zamieszkuje tymczasowo zamieszkuje byłe mieszkanie agenta ███ umieszczone w placówce 17. Wcześniej wymieniony agent został zdegradowany do pracownika klasy D, zamieszkuje zwykła celę dla wcześniej wymienionej klasy oraz został przypisany do powyższego obiektu. "Przywódca" (nazywanie go w ten sposób zostało zapoczątkowane przez SCP 343 który powiedział tak o nim Doktorowi ██████). Podmiot ma prawo trzymać w pomieszczeniu mieszkalnym wszystko co zostało mu podarowane za pomoc w dowiedzeniu się informacji o SCP oraz za donoszenie o spiskach w placówce oraz po za nią. Obiekt ma pozwolenie na porozumiewanie się z osobami mającymi najwyżej nadaną klasę C spowodowane jego anomalnymi zdolnościami obiektu. SCP-3916 nie może również nawiązać "więzi" z SCP-073 ze względu na Dodatek 073-1 jednak ma on prawo spotkania się z innymi SCP o klasie bezpiecznej jeżeli osoba z poziomem zabezpieczeń 3 lub większym zezwoli na owe.

"Przywódca" jest Nastolatkiem urodzonym 8 maja ████ r. w mieście ██████ w Polsce, ma 1,73 m wzrostu, waży 46 kilogramów, ma krótkie brunatne włosy, brązowe oczy oraz znak szczeguly: dużych rozmiarów rozstępy wyglądające jak zagojone rany po biczowaniu lub po ranie wywołanej przez pazury jakiejś dużej dzikiej zwierzyny.

Anomalną zdolnością podmiotu jest zdolność przekonywania oraz namawiania osób oraz zwierząt z którym nawiązał (przez niego nazywaną) "więź". SCP potrafi połączyć się tą więzią na dwa sposoby.

Sposób pierwszy-wymagane jest zawiązanie więzi emocjonalnej z drugim organizmem lub bytem myślącym. W ten sposób obiekt może posiadać nieograniczoną ilość więzi. Możliwość namówienia celu jest wprost proporcjonalna do więźli pomiędzy nim a podmiotem. Na przykład jeżeli chce on namówić kogoś do tego by z nim poszedł na kawę wystarczy że mu o tym powie. Jeżeli jednak chce on namówić kogoś do morderstwa muszą oni być mocno związani ze sobą.

Sposób drugi- wymuszenie tego tej więzi. Do tego sposobu nie jest potrzebna nawet znajomość organizmu ani bytu myślącego. Jest to trudniejsze jeżeli obiekt jest tego znajomy lub potrafi się temu opierać. W ten sposób podmiot może kontrolować ograniczoną ilość celów. Gdy ten chce kogoś namówić do zrobienia jakieś rzeczy trzeba wziąć pod uwagę parę rzeczy: opór przed nawiązaniem więzi z podmiotem oraz opór przed zrobieniem danej rzeczy. Im większy jest opór tym więcej SCP-3916 musi przeznaczyć na nawiązanie połączenia czasu.

Obiekt z którym połączy się SCP-3916 jest nazywany SCP-3916-1. "Przywódca" może nakłonić SCP-3916-1 do zrobienia tego czego on żąda. By SCP-3916-1 to zrobił SCP-3916 musi wydać jedynie polecenie głosowe które SCP-3916-1 usłyszy.

Zapis z dziennika 20██ r. ██ ██

Wczoraj przyszedł do mnie Agent ███ z informacją iż nawiązał on kontakt z osobą która uważa się za potencjalny obiekt SCP. Człowiek ten chciał bym spotkał się z nim w kawiarni na ulicy ████████ ██ w ██████. Do spotkania miało by dojść na jutro o godzinie ██:██. Dowiedziawszy się od agęta iż przekazał dużo informacji na temat zarówno fundacji jak i samej placówki, postanowiłem spotkać się z tym człowiekiem i ocenić czy: faktycznie jest potencjalnym obiektem SCP czy jest jedynie zwykłym człowiekiem który wykorzystał naiwność ███ po za tym nie mam na jutro żadnych przydziałów. Jedyne co wiem o obiekcie: jest to chłopak w wieku od 16 do 19 lat, ma on około 1,70 m. wzrostu oraz chuderlawą sylwetkę ciała. Agent zapewnił mnie o tym że to on mnie tam znajdzie gdyż wie o mnie pewnie więcej niż ja o nim i do cholery pewnie ma racje.

Zapis z dziennika 20██ r. ██ ██
godzina ██:██ 30 minut przed spotkaniem

Nałożyłem na siebie mój wyjściowy płaszcz pod który włożyłem mikrofon oraz magnetofon na którym będę nagrywał całą rozmowę. Mam tylko nadzieję że wszystko będzie dobrze i wyraźnie się nagrywało.

Zapis z dziennika 20██ r. ██ ██
godzina ██:██ czas spotkania

Początek Logu

<Odgłosy rozmów oraz uderzania filiżanek o talerzyki>
???: Przepraszam ma pan na nazwisko ██████. Nie mylę się chyba?
Dr ██████: Owszem… Emmm… Jak mam się do ciebie zwracać?
Jakub: Proszę mi mówić Jakub.
Dr ██████: Więc obydwoje znamy powód naszego spotkania czyż nie?
Jakub: Jasne tylko może w innym miejscu tutaj jest zbyt głośno oraz za dużo ludzi.
<W tym momencie wstałem gdy Jakub poszedł w stronę kuchni gdzie przy drzwiach zatrzymał go jeden z wychodzących kelnerów>
Kelner: Przepraszam ale tutaj nie wolno wchodzić. Kuchnia jest jedynie dla pracowników.
Jakub: Jak pan zrobi jeden wyjątek to nie będzie chyba różnicy.
<Obróciłem się by wyjść oraz nie dać nikomu do zrozumienia że znam tego człowieka. Rozumiem że zajmuję się humanoidami jednak on nie miał żadnego dowodu dla którego miałem mu wierzyć. Jednak nagle poczułem że muszę zaczekać aż skończy mówić>
Kelner: W sumie… Masz racje idźcie ale nie róbcie żadnych kłopotów.
Jakub: Tak jest! <Zasalutował żartobliwie i spojrzał na mnie>. Chodź!
<Po wypowiedzeniu tych słów moje nogi same zaczęły się poruszać jakby ktoś kierował mną i moim ciałem. Poszliśmy razem co pomieszczenia kuchennego>
Dr ██████: Znasz tego kelnera?
Jakub: Co? Go? Widzę go pierwszy raz na oczy.
<Doszliśmy nareszcie w miejsce gdzie nie było nikogo w pobliżu>
Dr ██████: To opowiedz mi co jest w tobie takiego że ten koleś nagle wpuścił w miejsce nie dostępne dla klientów zupełnie obcemu chłopakowi? I dlaczego uważasz że powinniśmy się tym zająć?
Jakub: Co we mnie jest takiego to sam nie wiem. Natomiast wiem jak to kontrolować. Trudne to nie jest. Przynajmniej nie dla mnie. Jednak mają mnie na oku ludzie którzy chcą mnie wykorzystać. Źli ludzie którzy mogą mnie wykorzystać nawet przeciwko waszej fundacji. Ja potrzebuje was oraz wy możecie czerpać ode mnie krzyści. W tym przypadku obydwie strony zyskują jednak. To co weźmiecie mnie pod dach.
Dr ██████: Podejrzewam że możemy cie wziąć na obserwacje na nieokreśloną ilość dni oraz przeprowadzić parę testów jednak nie jestem w stanie ci nic obiecać.
Jakub: To i tak więcej niż mogę oczekiwać.

Koniec Logu

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License