SCP-PL-215

SCP-PL-215 powstał w wyniku oddziaływania SCP-343 na osobnika SCP-939 podczas którego doszło do niezwykłego wydarzenia. Eksperyment miał obejmować jedynie jak oba SCP zareagują na siebie SCP-939 zaczął bacznie obserwować drugiego SCP aż po 5 min SCP-939 wydał z siebie bojowy ryk w wyniku czego SCP-343 zrobił dwa kroki do tyłu, nagle SCP-939 wyskoczył aby rzucić się na 343 ten wciągną palec i dotkną go w końcówkę twarzy. Rozległ się huk i błysk,naukowcy oraz agenci obserwujący wydarzenie padli na podłogę. Gdy się obudzili zobaczyli obydwa SCP rozmawiające ze sobą. Personel zdumiony na początku nie byli wstanie zrozumieć w jakim języku rozmawiali ale jeden z ochroniarzy który przyszedł by pomoc jednak gdy spojrzał na SCP i ich chwile posłuchał a następnie powiedział że rozumie co mówią:
Fragment rozmowy ochroniarza z Dr*
Dr.*
-patrzysz tak jakbyś ich rozumiał
Ochroniarz patrzy na Dr*
-oczywiście że wiem
Podpowiada ze zdumieniem
-mówią w moim ojczystym języku!
Dr*
-czyli?
-Rosyjski , Ukraiński?
Ochroniarz przechyla głowę i mówi
-Po Polsku

SCP-PL-215 jest koloru granatowego ma niewielkie oczy o raz naszywkę Polski walczącej na prawym ramieniu.

SCP został nazwany SCP-939-B
Kilka dni po wydarzeniu SCP został nauczony angielskiego aby mógł normalnie współpracować z personelem. Podmiot nawiązał więź z Ochroniarzem który często mu towarzyszył podczas testów jako tłumacz. Często gdy SCP chciał go zobaczyć zgadzano się ale pod obserwacją. Podczas spotkań ochroniarz często opowiadał mu o historiach związanych z Polską. Podmiot wyrażał zainteresowanie a także nie wykazywał oznak agresji więc otrzymał nazwę SCP-PL-215 i uznano go klasę bezpieczną. SCP-PL-215 okazał się być dobrym ochroniarzem podczas incydent-239-D doszło do ucieczki kilku przedstawicieli klasy D którym udało się zdobyć broń i zabić kilku pracowników fundacji w tym ochroniarz. SCP-PL-215 był w swej przechowalni kiedy usłyszał strzały. SCP kazał naukowcom otworzyć przechowalnię i uciekać posłuchali jednak gdy byli blisko wyjścia strefy jeden z naukowców pada martwy SCP odwraca się a zanim personel klasy D uzbrojony w identyczny pistolet jaki posiadał jego ochroniarz. Wściekły rzucił się na personel D i rozszarpał mu korpus następnie pognał w stronę pozostałych aż zabił wszystkich. Odnalazł ciało zabitego ochroniarza. Z kieszeni SCP wyciągną zakotwiczone P.
Kilka tygodni incydencie SCP zostaje uznany za godnego zaufania i jako jedyny SCP zostaje ochroniarzem. Nie wolno mu wychodzić ze strefy F chyba że za pozwoleniem personelu o stopniu uprawnień IV.

Dodatek 1:
SCP-PL-215 posiada zdolność kopiowania kart dostępu dzięki dotknięciu kart morze otworzyć wszystko co karta morze otworzyć. Warto nadmienić że podmiot niepotrzebnej karty ale kopiuje jej magnetyczne właściwość. Zaleca się więc personelowi pilnowanie kart w trakcie kontaktu z SCP-PL-215

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License