SCP-2425

Identyfikator podmiotu: SCP-2425

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawce: SCP-2425 przechowywany jest w wewnątrz żelaznego pomieszczenia o wymiarach 5 [m] × 5 [m] × 5 [m], obiekt znajduje się
w szklanym pojemniku zalanym dokładnie 50 litrami cieczy pochodzenia mineralnego na środku pomieszczenia przechowalni.
Pomieszczenie powinno być strzeżone co najmniej przez dwóch strażników. Komora przechowawca nie powinna być otwierania bez upoważnienia poziomy 4 lub wyższego,
pod warunkiem że komora nie zostanie naruszona przez podmiot. Więcej w Dodatek 2425-01

Opis: SCP-2425 to zegarek kieszonkowy wykonany z bliżej nieokreślonego materiału,na jego wierzchu znajduje się grawerunek przestawiający fragment układu kontynentu z czasów Pangei.Zegarek został wykonany prawdopodobnie w XIX wieku, świadczy o tym podpis i data rzemieślnika które wskazują że powstał we Włoszech.
Zegarek zdawał się działać lecz obie wskazówki zablokowane były na godzinie godzinę ██, próby otwarcia opisane w Dodatku 2425-02.

Dodatek: Historia SCP-2425
Obiekt został znaleziony przez młodych chłopców w wieku 13 i 15 lat na terenie starej fabryki. W starej hali oprócz obiektu znajdowało się kilkanaście dziwnie wyglądających kupek piasku kwarcowego. W każdej kupce odnaleziono fragmenty ubrań, kul jak i resztki broni,po analizie ustalono że w tym miejscu doszło do porachunku mafii. Świadkom zaaplikowano środki amnezyjne klasy 5 i poddano ██ dniowej izolacji.

Dodatek 2425-01

Dnia 15-08-2012 z komory przechowawczej obiektu SCP-2425 zaczęły dochodzić dźwięki przesypującego się piasku. W krótkim czasie drzwi zostały wyważone przez dużą ilość piasku kwarcowego,który wypełnił komorę przechowawcą i uszkodził ją wraz ze szklanym zbiornikiem. Po tym incydencie zamontowano kamery w komorze przechowawczej.Po analizie naukowcy stwierdzili że piasek nie pochodził z z zewnątrz.

Dodatku 2425-02-01

Próba pierwsza: W komorze przechowalni zostaje umieszczony personel Klasy D. Kazano mu otworzyć zegarek, próba niepowiędła się z powodu sprzeciwu.

Dodatku 2425-02-02

Próba druga: W komorze przechowalni zostaje umieszczony personel Klasy D. Druga próba zakończona niepowodzeniem z powodu zawału do którego doszło po dotknięciu zegarka przez personel klasy D lecz po próbie zaobserwowano ziarenka piasku w komorze przechowawczej.

Dodatku 2425-02-03

Próba trzecia: W komorze przechowalni zostaje umieszczony personel Klasy D. W komorze oprócz zegarka znajduje się odmierzona ilość piasku, dokładnie ███ gram. Podczas próby personelowi klasy D udało się otworzyć zegarek, kazano mu odczytać godzinę i zamknąć zegarek. Personel po zamknięciu zegarka zaczął kasłać a z ust wydobywał się piasek kwarcowy nasączony krwią Po 3 minutach ciało zamieniło się w piasek,scena ta wyglądała jak z miejsca gdzie znaleziono zegarek.

Dodatku 2425-02-04

Próba czwarta: W komorze przechowalni zostaje umieszczony personel Klasy D. W komorze oprócz zegarka znajduje się odmierzona ilość piasku, dokładnie 60 gram tak jak w poprzednich próbach.Po otwarciu zegarka personel odczytuje godzinę 12 która wynosiła tyle samo jak przy poprzednich próbach. Po zamknięciu zegarka personel klasy D zaczyna odczuwać strach i halucynację jak by się topił w wodzie lecz komora jest pusta.Personel klasy D zemdlał a w komorze zaobserwowano że przygotowany piasek znikną a zegarek samoczynnie się otworzył i wskazał godzinę ██:01. Personel klasy D w swoim raporcie twierdził że po zamknięciu zegarka wszystko wokół stało się nieruchome jak by czas staną w miejscu a tylko on mógł się poruszać.

W krwi każdego z personelu klasy D odnaleziono drobinki piasku kwarcowego które doprowadziły do zgonu każdego z nich.Nie ustalono gdzie znajduje się reszta brakującego piasku. Prób zaprzestano po incydencie przestawionym w Dodatku 2425-01

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License