SCP-2589

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-2589

Klasa Podmiotu: Ecluid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Trzymany odizolowanym solidnym pomieszczeniu bez dostępu do światła. Pomieszczenie ma ściany zrobione z żelbetu dzięki czemu trujące substancje wydzielane przez podmiot SCP-2589. Wstęp do pomieszczenia tylko w celach badawczych z odpowiednim wyposażeniem (Paralizatory zasięgowe o mocy 200 Woltów i maska gazowa).

Opis: SCP-2589 to wielki czarny bezkształt wydzielający toksyczny gaz o lekko fioletowej barwie. Może przybierać każdą formę odpowiednią do jego rozmiarów (45 cm na 45 cm) chociaż zwykle pozostaje w bezkształtnej formie. Wdychanie tego gazu kończy się śmiercią po nie całych 30 sekundach.

Charakterystyka ogólna: Podmiot nie posiada żadnych organów wewnętrznych poza małymi organami produkującymi trujące substancje. Charakteryzuje się nie wielkim okiem z czerwoną źrenicą. Kiedy podmiot jest blisko odczuwa się nudności i zapach gnijącego mięsa.

SCP-2589: Podmiot został odkryty ██.██.████ w jednym z lasów na terenie W.Brytanii zauważony przez jednego z turystów który zauważył go na jednym z leśnych szlaków. Przechwycenie go wymagało śmierci dwóch żołnierzy. Las jest ciągle strzeżony przez stacjonujące tam wojsko (158 żołnierzy) na wypadek odnalezienia kolejnego przedstawiciela gatunku.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License