SCP-PL-182
ocena: 0+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-182

Klasa podmiotu: Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: Obiekt znajduje się w placówce 13. W Komorze o wielkości 10 [m] x 15 [m] z dźwiękoszczelnymi ścianami. SCP-PL-182a musi być przechowany w małej skrzynce o wymiarach 25 [cm] x 20 [cm] za to reszta scp musi być przechowana wkoło skrzynki. Przed drzwiami komory musi stać dwóch uzbrojonych strażników. Każda osoba personelu (oprócz klasy D) obok lub w pomieszczeniu musi mieć dźwiękoszczelny Chełm. Dostęp do komory mają tylko pracownicy o poziomie upoważnienia 3 lub wyższym. W wypadku, gdy ktoś nieupoważniony zacznie używać SCP-PL-182 bez zgody pracownika do tego przydzielonego to osoba musi podlec terminacji lub w przypadku, że to pracownik o wyższej randze musi być on wysłany do psychologa i musi on zażyć środki amnezyjne.

Opis: SCP-PL-182 to 3 kartki papieru z nutami (SCP-PL-182a) i 3 instrumenty (SCP-PL-182b). Każda z tych 3 kartek jest podpisana kolejno liczbami 6,60,600. SCP-PL-182b to fortepian, wiolonczela i skrzypce. Po zagraniu pierwszej linijki nut z każdej kartki SCP-PL-182a na SCP-PL-182b instrumenty zaczynają grać same. Po tym wszystkie osoby, które słyszą to melodie uzależniają się od niej i zrobią wszystko by ją znowu usłyszeć. Mogą to zrobić nawet za życie. Jedynym sposobem by pieśń przestała działać jest uzależnienie się od czegoś innego. Po około tygodniu pieśń tworzy potwora SCP-PL-182, przez którego słyszysz pieśń coraz częściej aż do śmierci. Po maksimum dwóch dniach melodia zaczyna cię dobijać, przez co próbujesz się zabić. Czasami pieśń zbiera żniwa wcześniej w przypadku, gdy osoba dotknięta jest słaba psychicznie wtedy, bowiem osoba próbuje popełnić samobójstwo przez sen. Osoba poddana działaniu tej muzyki może dobrowolnie poddać się terminacji. Sam obiekt został znaleziony na rozbitym 15 wiecznym statku na jednej z wysp Atlantyku.

Log testów nad SCP-PL-182: Log pisał doktor ███████. Zlecenie badań przez doktora ████████.
Test 1: D-1341, D-1343 i D 1344 wchodzą do pomieszczenia jest im zlecone zagranie na instrumentach. Po zagraniu pierwszej linijki nut D-1344 zaczyna próbować popełnić samobójstwo. Po zobaczeniu tego strażnik go zabija a reszta klasy D zastaje wyprowadzona. Po dwóch dniach D-1343 zgłasza prośbę terminacji a D-1341 popełnia samobójstwo w celi.

Test 2: Test przełożony na jutro, ponieważ w pomieszczeniu doktora ████████ znaleziono SCP—J

Test 3: D-1666 wchodzi do pomieszczenia i zaczyna grać na fortepianie na reszcie instrumentów grają roboty po zagraniu pierwszej linijki roboty przestają działać a D próbuje uciec.

RESZTA TESTÓW NIEDOSTĘPNA

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License