SCP-621 - Hipnobulwy
ocena: 0+x
621.jpg

Różne rasy SCP-621 w szklarni Ośrodka 16 w nocy.

Identyfikator podmiotu: SCP-621

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Wszystkie instancje SCP-621 należy przechowywać w szklarni w Ośrodku 16 i regularnie je podlewać. Nasiona i pyłki z SCP-621 nie mogą zostać wypuszczone na wolność. Żadne instancje SCP-621 nie mogą zostać wykorzystane w celach komercyjnych, być podarowane jako prezent, zostać użyte jako rekwizyty, zostać użyte jako łapówka, ani być przechowywane w biurach personelu. Personelowi nie zaleca się oglądać obiektu przez dłuższy okres czasu.

Addendum 621-3: Personelowi nie zaleca się oglądać SCP-621 przez okulary przeciw słoneczne, gdyż zwiększają one siłę efektów umysłowych obiektu. Tylko nie filtrowane laboratoryjne gogle mogą być noszone w pobliżu obiektu. Jako informację dodatkową można dodać że laboratoryjne gogle,okulary i inne przezroczyste przedmioty nie chronią przed efektami SCP-621.

Jakiekolwiek instancje SCP-621 znalezione na wolności muszą zostać natychmiastowo eksterminowane. Wszystkie instancje SCP-621 znalezione w miejscach publicznych zostaną skonfiskowane a osoby będące w ich posiadaniu zostaną zabrane na przesłuchanie. Cywile którzy aktywnie podlewają SCP-621 na wolności mają zostać zlokalizowani a instancje SCP-621 skonfiskowane. Należy uważać na wypadki w których, cywile mogą posunąć się do przemocy fizycznej aby bronić SCP-621.

Eksperymenty polegające na zamianie płynów odżywczych SCP-621 wymagają zatwierdzenia przez pracownika z poziomem dowódcy. Żadne eksperymenty polegające na zamianie płynów odżywczych nie mogą odbyć się z powodów osobistych.

Opis: SCP-621 to rodzina niezwykle szybko rozmnażających się roślin kwiatowych, po raz pierwszy odkrytych przez kwiaciarnie ██████ & █████ będącej własnością Fundacji od ██/█/0█. Te rośliny to głównie gatunek Tulipana Didiera (Tulipa gesneriana), są one naturalnie bioluminescencyjne, posilają się wodą i innymi składnikami odżywczymi. Rośliny tę Świecą się różnymi wariantami kolorów, chociaż w większości przypadków jest to kolor fioletowy, niebieski, lub zielony. Efekt bioluminescencji jest najlepiej widoczny w nocy lub w zacienionym obszarze. Efekt ten jest aktywny tylko gdy kwiaty są żywe.

SCP-621 a dokładnie jego blask wydaje się mieć hipnotyzujący wpływ na ludzi, w wielu wypadkach wynikiem była prośba o dodanie do własnego biura, z których wszystkie zostały oddalone. SCP-621 wpływa inaczej na każde zwierzę. W przypadku pszczół, kolibrów, i innych zwierząt zdolnych do zapylania, wszystkie zwierzęce podmioty preferowały w przeciwieństwie do innych kwiatów pyłkowych, rozpylać pyłek SCP-621 nocą co umożliwiała im bioluminescencja obiektu, Zwiększając tym samym szanse na reprodukcje obiektu. Jednakże zwierzęta roślinożerne, takie jak jelenie lub króliki, we wszystkich przypadkach unikały instancji SCP-621. Z wysokim współczynnikiem płodności, naturalną obroną przed drapieżnikami, i hipnotyzującymi efektami w przypadku ludzi, SCP-621 można uznać za gatunek wysoce inwazyjny.

Addendum 621-4: Po kilku testach, ustalono że pyłek SCP-621 wydziela silny i przyjemny aromat. SCP-621 jest całkowicie hipoalergiczny, a kiedy personel z alergiami zostanie wystawiony na działanie przynajmniej pięć (5.0) gramów pyłku, nie będzie już wykazywał alergii.

Kiedy zostanie umieszczony wśród innych roślin, SCP-621 absorbuje substancje odżywcze dostarczane do innych roślin aby móc produkować swoje bioluminescencyjne paliwo. W rezultacie SCP-621 szybko osusza glebę wokół innych roślin i wymaga większej ilości wody niż pozostałe ośliny w szklarni ośrodka 16. Przed zabezpieczeniem przez Fundacje SCP-621 wyplenił wiele pastwisk rolniczych, ale z powodu jego właściwości hipnotycznych nie podjęto żadnych kroków aby powstrzymać obiekt. W dodatku, sympatycy aktywnie podlewali atakujące rośliny podczas swoich wtargnięć.

Pomimo iż agencje rządowe takie jak USDA i EPA powinny chronić przed tego typu gatunkami inwazyjnymi, wskazane agencje aktywnie broniły SCP-621 kosztem rolników. Warto zanotować że rolnicy pogodzili się z sytuacją, twierdząc że SCP-621 mają estetyczną przewagę nad ich własnymi uprawami i pragną chronić SCP-621. Fundacja zaczęła ingerować gdy SCP-621 dostał się do ███████████ Narodowego Rezerwatu Przyrody, zagrażając tym samym kilku zagrożonym gatunkom zwierząt i roślin. EPA odmówiło utrudnienia rozprzestrzeniania się SCP-621 pomimo egzystencjalnego ryzyka dla zwierząt i roślin na terenach które były oznaczone jako ███████████ Narodowy Rezerwat Przyrody, twierdząc iż uczyni go to bardziej estetycznym.

Pomimo iż tulipan Didier (Tulipa gesneriana) to najczęściej spotykana odmiana SCP-621, zdarzają się także przypadki w których gatunek SCP-621 obejmuje także inne typy tulipanów, róże (Rosa spp.), a także kilka przypadków sałaty (Lettuca spp.) w wyniku zamiany substancji odżywczych. Jakkolwiek podczas testów personel klasy-D nie był w stanie zmusić się do zjedzenia SCP-621 w obawie o efekty uboczne. W przypadku karmienia siłą tester przejawiał intensywny niepokój i paranoje ale oprócz tego żadnych efektów ubocznych. Dany niepokój powoli gaśnie w miarę trawienia. Efekt ten został udokumentowany po wielu testach.

Addendum 621-1:W związku z incydentem, podczas którego Dr. Z████████ zgromadził dużo instancji SCP-621 zaleca się całemu personelowi aby również przechowywali w swoich biurach co najmniej jedną instancje.

Addendum 621-2: W świetle publicznej wypowiedzi i przeprosin Dr. Z████████ żadna osoba nie ma już prawa do posiadania żadnej instancji SCP-621 w swoim biurze.

Notatka: Do wszystkich którzy pytają mnie czy zapytam administracje o wydanie SCP-621 opinii publicznej: To jest właśnie powód czemu trzymamy tutaj SCP-621. Nie obchodzi mnie że wygląda fajnie albo że miałem kilka z nich w swoim biurze. Przede wszystkim wiem że to coś wpływa hipnotycznie na ludzi i coś mówi mi że ta roślina wyewoluowała wała własnie w tym celu. Jeżeli nasze agencje rządowe nie zdecydują się tego czegoś powstrzymać, będziemy musieli. -Dr. Z████████.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License