SCP-983-HL

Identyfikator podmiotu: SCP-983-HL

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne czynności przechowawcze: SCP-983-HL musi być przechowywany w celi 5x5x5 metrów, niezawiarającą żadnych kątów, ścian, ani obiektów, za którymi SCP-983-HL mógłby się schować. Przechowalnia SCP-983-HL musi być co miesiąc sprawdzana pod kątem uszkodzeń, pęknięć oraz zadrapań. W środku przechowalni muszą działać kamery działające 24 godziny na dobę, które muszą widzieć każdy kąt przechowalni oraz całą jej powierzchnię. Na wypadek uszkodzenia kamer, został zaimplementowany automatyczny czytnik laserowy wewnątrz celi, by monitorować ciśnienie w nim zawarte. Również conajmniej dwóch członków personelu klasy D musi zostać wprowadzonych do przechowalni jak najszybciej się da, celem zachowania kontaktu wzrokowego z podmiotem. Żaden z nich nie może się zbliżyć do podmiotu na odległość conajmniej 3,5 metra.

Opis: SCP-983-HL to humanoid mierzący ok. 203 cm wzrostu. Jego pochodzenie nie jest znane, lecz zakłada się, że jest człowiekiem. Jego oczy są koloru mocno zielonego i z nieznanych przyczyn świecą na ten sam kolor. SCP-983-HL jest ubrany w niebieski garnitur z czarnym krawatem.

Podmiot zawsze nosi przy sobie czarną teczkę, której zawartość nie jest znana. SCP-983-HL wygląda na osobę, która ma 60 lat. Podmiot nie rozmawia z personelem, ani nie komunikuje się z nimi w żaden sposób.

Dotychczas odnotowano, że SCP-983-HL potrafi kontrolować czasoprzestrzeń, przemieszczać się w niej oraz prawdopodobnie teleportować się w wybrane przez siebie miejsce. Podmiot ma tendencję do znajdywania sobie potencjalnych ofiar, które obserwuje codziennie z miejsc niedostępnych obecnie dla tej osoby. Wszelkie próby podejścia lub dostania się do miejsca postoju SCP-983-HL kończą się niepowodzeniem i odejściem podmiotu za jakiś róg lub wejście do innego pomieszczenia, po czym tajemnicze zniknięcie SCP-983-HL.

Jak dotąd odnotowano tylko dwa przypadki, gdy SCP-983-HL rozpoczął komunikację ze swoimi ofiarami. Obie te osoby zdołano znaleść i przesłuchać. Szczegóły w dodatku SCP-983-HL-1 i SCP-983-HL-2.

Dodatek SCP-983-HL-1:

Przesłuchujący: Dr.███.

Przesłuchiwany: Gordan ██████.

Audiolog z przesłuchania:

Dr.███: Dzień dobry. Proszę usiąść

Gordan ██████ W porzątku.

Dr.███: Sprowadziliśmy pana z ██████, by zadać panu kilka pytań dotycznących pańskiego kontaktu z SCP-983-HL.

Gordan ███: Co? Złapaliście go? Jakim cudem?

Dr.███: Nie jest to na razie ważne. Proszę powiedzieć pańskie spotkanie z podmiotem.

Gordan ██████ To wszystko się zaczęło, gdy jechałem do pracy metrem.

Dr.███: Proszę kontynuować.

Gordan ██████: No i nasz pociąg się zatrzymał, bo było czerwone światło, naprzeciwko nas przejechał kolejny pociąg, który się zatrzymał na stacji, tam go zobaczyłem. Patrzył się na mnie poprawiając krawat. Wydawał się nieobecny i ignorowany przez tych wszystkich ludzi, możliwe, że tylko ja go widziałem.

Dr.███: Rozumiem.

Gordan ██████: Wtedy już dojechałem do miejsca mojej pracy. Pracuje w magazynie, pewnie pan to wie po moich aktach.

Dr.███: Proszę kontynuować. Sprawy z aktami zostawimy na później.

Gordan ██████: To tak, stawiałem pudło średniej wielkości, i spojrzałem w górę, bo tam jest taki jakby mostek nad nami prowadzący do stacji ładowniczej, tam go zobaczłem. Zdziwiłem się, bo nigdy go nie widziałem, i byłem pewien, że tu nie pracuje.

Dr.███: Rozumiem.

Gordan ██████: Coś mnie zmanipulowało i zszedłem z mojego miejsca pracy, by go dogonić, ale on odszedł za róg. Wszedłem po drabinie na mostek i skręciłem w stronę, w którą poszedł. I co? Nie było go. Do stacji ładowniczej prowadzi prosty korytarz długości 50 metrów, to niemożliwe, aby zwykły człowiek, dodatkowo w jego wieku dostałby się tam tak szybko.

Dr.███: Wtedy postanowił pan powiadomić █████████?

Gordan ██████: Tak.

Dr.███: Co się wydarzyło dalej?

Gordan ██████: Otóż pobiegłem tym korytarzem i usłyszałem głos, byłem pewien, że to on do mnie mówił. Czas jakby stanął w miejscu, ja sie ledwo co mogłem ruszyć. Kojarzy pan film Matrix?

Dr.███: Tak, kojarzę.

Gordan ██████: To było dokładnie jak w tym filmie, wszystko się zwolniło. Po czym nagle się znalazłem w środku tego pociągu co jechałem. Nie było pasażerów, tylko ja i on.

Dr.███: Ma pan na myśli SCP-983-HL?

Gordan ██████: Tak. Po czym nawiązaliśmy konwersację.

<Audiolog został przerwany przez przypadkowe uszkodzenie mikrofonu przez Dr.███>

Dodatek SCP-983-HL-2:

Przesłuchujący: Dr.██████

Przesłuchiwany: Kapral ██████ █████████.

Audiolog z przesłuchania:

<Pierwsza część audiologu nie nagrała się przez zniszczenie mikrofonu spowodowanego złością kaprala ██████ █████████>

██████ █████████: Walcie się!

Dr.██████: Proszę sie uspokoić.

██████ █████████: Nie, nie zamierzam przebywać tu dłużej!

Dr.██████: Musi pan dokończyć wasz dialog z SCP-983-HL.

██████ █████████: Nic nie muszę. Nie chce, aby ten dziad zaś się mnie uczepił. Nie zamierzam wracać tam gdzie mnie wysłał po próbie ████████████.

<Koniec audiologu.>

yZJrjm1.jpg

Powyższy urywek nagrania z kamery przyczepionej do hełmu kaprala ██████ █████████ w powiększeniu. SCP-983-HL widziany na zdjęciu.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License