SCP-PL-2987
ocena: 0+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-2987

Klasa podmiotu: Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: Podmiot należy przechowywać w klatce o wymiarach 10m x 5m x 2m. W wejściu do pomieszczenia muszą znajdować się co najmniej trzy wzmocnione drzwi do których dostęp ma tylko Poziom 5 Dr. █████. Do pomieszczenia musi znajdować się rura z odpowiednimi zabezpieczeniami, która doprowadza pokarm.

Opis:

Żywienie się SCP-2987

Podmiot żywi się "martwym" mięsem ludzkim/

Polowanie SCP-2987

Obiekt podczas polowania na członka Personelu Klasy D, nr. █ i ██:
2 nieświadomych członków personelu zostało wyprowadzonych na spacer w specjalnie zabezpieczonym parku. SCP-2987 po kilku minutach spaceru zostało wypuszczone do parku. Podmiot zaczął atak od zakradnięcia się do odległości około 5m od ofiar. Następną fazą było czekanie na odpowiedni moment. Obiekt wyskoczył z krzaków i zaatakował Personel nr. ██.
Personel nr. █ zaczął uciekać w stronę wyjścia i błagać o otworzenie śluzy. Śluza została otworzona
a personel uradowany odprowadzony do psychologa. Niestety personel nr. ██ został brutalnie zabity przez podmiot. Kiedy minęło około 5 minut od śmierci personelu nr. ██ obiekt zaczął rozrywać na strzępy ofiarę i zjadać jej wnętrzności.

Ogólny opis SCP-2987

SCP-2987 jest humanoidem o miarze 2.11m i wadze 97kg. Jest niezwykle zwinny. Potrafi skakać na wysokości około 4m i biegać z prędkością 58km/h. Ma około 20cm szpony, którymi brutalnie rozrywa ofiary w celu uzyskania pożywienia. Podmiot został znaleziony w Ameryce Południowej, w ██████,
1998 roku, przez agentów ████, ███████, ███ i █████. Do teraz przeżył tylko agent ███. Reszta zmarła w skutek ███████, w 2005 roku. Śmierć na miejscu.

Przechwytywanie SCP-2987

Podmiot jest bardzo zwinny dlatego do jego "przechwycenia" bierze udział aż 10 odpowiednio wyszkolonych agentów. 5 uzbrojonych jest w karabiny maszynowe kalibru 5.56mm a pozostałych 5
uzbrojonych w miotacze sieci. Po zbliżeniu się do podmiotu na odległość około 10 metrów, 4 agentów strzela miotaczami sieci (pozostały 1 na "wszelki wypadek"). Kiedy podmiot się nie wyrywa i nie próbuje uciec zaprowadza się go do klatki, lecz kiedy postanowi uciekać - 5 agentów uzbrojonych w karabiny rozpoczyna ostrzał. Przeważnie obiekt się uspokaja i "pozwala" się złapać.

Dodatek:
Rozmowa psychologa █████ z członkiem Personelu Klasy D nr. ██.
- Co pan zobaczył?
- Naglę z krzaków wyłoniła się wysoka postać i zaatakowała mojego kolegę…
- Czemu pan uciekał?
- To był odruch, wywołany przez strach.
- Widział pan co się stało z █?
- Niestety nie.
- Dobrze, dziękuje… To było by na tyle.
- Ale tylko tyle?
- Tak nie potrzebne nam więcej informacji. Dr. ███ ubrał się i wyszedł wzywając agentów, którzy
odprowadzili ██ do swojej celi.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License