SCP Księga potworów
ocena: 0+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-154

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Przedmiot przechowywany jest w ośrodku ██ na terenie dla obiektów o wysokim priorytecie. Księga znajduje się w pudełku, które zamknięte jest w szafce, do której dostęp może mieć osoba z upoważnieniem poziomu 4 tylko osoba, która dostała upoważnienie od dowództwa.

Podmiot może być użyte tylko w pomieszczeniu testowym specjalnie do niego wyznaczonym. Zakazane jest otwieranie kilku stron (więcej w dodatku), nawet w pomieszczeniu testowym.

Opis: To księga, której powstanie szacowane jest na XVIII wiek. Jest koloru brązowego, cała zewnętrzna strona jest podrapana i trochę podarta, a na okładce widnieje tytuł ("Księga niezwykłych stworzeń") pod nim wydrapane imię autora. Na pierwszej stronie widnieje napisz "Nie czytaj ich!" napisany prawdopodobnie krwią autora lub jednego z czytelników. Składa się z 200 stron, z których połowa to strony z rysunkami przedstawiającymi potwory z opisów ze strony obok, które budowane są z nazwy potwora na samej górze, pod nią jest opis i na samym dole sposób pozbycia się stworzenia. Na żadnej ze stron nie ma nic o obiektach SCP.

Po przeczytaniu opisu potwora w odległości 8 [m] od księgi w miejscu gdzie nikt nie patrzy w niewyjaśniony sposób pojawi się potwór z opisu, gdy jednak takiego miejsca nie będzie odległość będzie się zwiększać co 4 [m], aż nie znajdzie owego miejsca.

Uwaga: Nieautoryzowane posiadanie SCP-PL-154 będzie podstawą ku natychmiastowej terminacji.

Dodatek: Zakazane strony:

Strona: 17
Nazwa potwora: Mantykora

Strona: ██
Nazwa potwora: Smok

Strona: 30
Nazwa potwora: Wilkołak

Strona: ██
Nazwa potwora: Behemot

Strona: ██
Nazwa potwora: ███████

Strona: 63
Nazwa potwora: Bies

Strona: 68
Nazwa potwora: ████

Strona: 79
Nazwa potwora: Demon

Strona: ██
Nazwa potwora: Kraken

Notatka:
Wszystkie potwory z tej księgi są niebezpieczne, ale te są na tyle niebezpieczne, że zakazane jest czytanie o nich nawet słowa. Jeśli ciekawi kogoś opis tych potworów to niech przeczyta o nich w internecie.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License