SCP - 789432

Identyfikator podmiotu: SCP-789432

Klasa podmiotu: Eucild

Specjalne Czynności Przechowawcze:

depositphotos_71206213-stock-video-shadow-of-man-on-the.jpg

SCP-789432 musi być przechowywany
w komorze 3x10x3 metrów bez tlenu,
gdzie 10 metrów to wysokość,
i żaden członek personelu nie może
wpuścić tlenu do komory, nawet
jeżeli jest zamknięty w szczelnej
butli gazowej. Z tego powodu, do
badań i utylizacji odpadów z komory
przechowawczej brany jest personel
z dużą pojemnością płuc.

Opis:SCP-789432 to obiekt o ciele płaskim i elastycznym w czarnym kolorze. Cały czas trzyma się ścian przechowalni. Tlen go drażni, dlatego jego przchowalnia jest go pozbawiona. Zawsze kiedy personel obiektu wchodzi do przechowalni, obiekt SCP-789432 chowa się w cieniu na suficie co utrudnia badania. Z niewiadomych powodów nigdy nie ucieka z komory, choć często ma do tego okazję. Może przybierać różne kształty, ale zawszy pozostaje płaski, przez co personel często go myli z własnym cieniem.

Odżywia się cieniem. Codziennie się wypróżnia tworząc czarną plamę na ścianie o wielkości ok. 10cm2. W miejscu gdzie powstanie taka plama, obiekt SCP - 789432 nie będzie mógł się poruszać.

Jedynymi sytuacją kiedy SCP-789432 może zagrozić personelowi jest wpuszczenie zbyt dużej ilości tlenu do komory przechowawczej, pozbawienie go cienia lub kiedy zabraknie na ścianach miejsca do wypróżniania się przez obiekt. Wtedy obiekt SCP - 789432, jeżeli chodzi o wypróżnianie się, przechodzi do podłogi i wchodzi na personel i tam się wypróżnia, powodując stałe oparzenia. W sytułacji braku cienia przejmuje kontrolę nad członkiem personelu i porusza się w stronę poblizkiego cienia, a po wyżywienia zostawia personel i wraca do komory. W przypadku rozdrażnienia tlenem, odgradza personel od wyjścia i czeka aż sami nie wykorzystają tlen i się uduszą.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License