Projekt dr Gawle

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-132

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze:
SCP-132 jest obecnie przechowywany w suchym pomieszczeniu, o wymiarach 2[m] : 2[m] : 2 [m], w dodatkowym kuferku o wymiarach 232[mm] : 164[mm] : 135[mm] z wyłożoną w środku pianką profilowaną, w celu zniwelowania wszelkich drgań spowodowanych przez czynniki zewnętrzne takich jak: trzęsienie ziemi. Podmiot jest dodatkowo umieszczony na poduszce silikonowej o wymiarach 1[m] : 1[m] : 0,3[m]. Całe pomieszczenie, posiada uszczelniane ściany nie pozwalające na dostanie się wilgoci do komory.
Personel zajmujący się dezynfekcją, powinien być odpowiednio przeszkolony, w celu umiejętnego obnoszenia się z podmiotem, jak i całym pomieszczeniem. Personel powinien być pod kontrolą co najmniej jednego strażnika. Wszelki nieautoryzowany wstęp do komory SCP-PL-132 będzie surowo karany.

Opis: SCP-PL-132 jest aparatem fotograficznym z lustrem (DSLR) firmy Canon o numerze seryjnym 0930602119. Jest to model aparatu serii 5D z obiektywem o zmiennej ogniskowej 24mm-85mm. Mimo faktu, iż aparat ten ma możliwość odczepienia obiektywu, to SCP-PL-132 zdaje się mieć przytwierdzoną optykę na stałe. Wszelkie próby zdjęcia obiektywu, zakończyły się porażką. Zakazuje się wszelkim próbom odpinania obiektywu od podmiotu.

ZZHNWLF.jpg

SCP-PL-132 z uruchomionym panelem programu

Badania wykazały znacznie osłabioną konstrukcję przy systemie zwalniania lustra. Z tego powodu, należy dokonać specjalnych procedur przechowawczych.
Obiekt wydaje się reagować na ████ █████ Funkcjonalnością nie odbiega od zwykłego aparatu tego modelu. Jednak SCP-PL-132 posiada wgrane dodatkowe oprogramowanie, które pozwala na ulepszone działania jego funkcji. Są to m.in.:

  • wykonywanie zdjęć seryjnych, (oryginalnie 3 kl/s) dzięki czemu SCP-PL-132 może wykonywać fotografie z prędkością 12 kl/s.
  • wyższa rozdzielczość zdjęć, (oryginalnie 12.8 MP) dzięki czemu SCP-PL-132 może wykonywać fotografie o rozdzielczości 97.3MP w formacie 3:2
  • znacznie wyższa światłoczułość bezstratna matrycy, co pozwala na wykonywanie fotografii w warunkach całkowicie nieoświetlonych, bez strat w detalach. Charakterystyczne szumy przy wyższych czułościach, nie występują.

Pochodzenie tych właściwości pozostaje nieznane. Badania w toku.

Nieznane jest pochodzenie SCP-PL-132. Obiekt został znaleziony w Nowej Zelandii w █████ w domu zmarłego ███ ██████ 15 czerwca 2007 roku. Po skonsultowaniu się z firmą Canon Inc. producent oznajmił, że produkt o numerze seryjnym: 0930602119 nigdy nie został wyprodukowany.

Właściwości Anomalne: Personel klasy D, oglądając fotografie wykonane przez podmiot, doznali uczucia obrzydzenia, doprowadzając do odruchów wymiotnych niezależnie od tego, czy ukazane fotografie, przedstawione były w formie analogowej, czy cyfrowej. Badani oznajmili, że na każdej fotografii dostrzegali humanoidalną postać, która wpatruje się wprost na obserwatora. Nazwano ją SCP-PL-132-1. Brak dokładnego opisu tej postaci, ze względu na nagłe pogorszenie komunikacji werbalnej z obiektem badanym. Próbowano otrzymać informacje poprzez próbę narysowania SCP-PL-132-1 i ██████. Próby pozyskiwania informacji, częściowo udane. (Więcej w dodatku 132-█) 23 października ████ roku, czyli dokładnie █ dni po eksperymencie o godzinie ██-██, członkowie personelu klasy D mimo izolacji w osobnych komorach, zaczęli głośno wyć. Po przybyciu strażników i otwarciu pomieszczeń, znaleziono wszystkie jednostki z klasy D martwych, z wydalonymi przez usta narządami układu trawiennego. Ciała przesłano do dalszych badań. Początkowe wyniki wykazały, że martwe obiekty cały czas miały napięte mięśnie przepony mimo zaawansowanego procesu gnicia ciała. Wszelkie dalsze testy z personelem klasy D wstrzymane do odwołania.
Fotografie nazwane teraz SCP-PL-132-█-██ zostały umieszczone w archiwalnej kartotece numer ██. Dostęp do niej mają jedynie jednostki posiadające uprawnienia poziomu 4 lub wyższego.

Dodatek 132-1:
Dr. Gears wniósł o przeprowadzenie testów w celu sprawdzenia oddziaływania SCP-PL-132 na SCP-682. Wniosek rozpatrzono pozytywnie. Test zaplanowany na ██-██-2022r.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License