SCP-PL-1034

Identyfikator Podmiotu: SCP-PL-1034

Klasa Podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-PL-1034 przechowywany jest w standardowej jednostce przechowawczej dla humanoidów w Ośrodku 31. Wewnątrz przechowalni znajdują się dwie kamery bezpieczeństwa.

Opis: SCP-PL-1034 jest humanoidem, z wyglądu przypominającym mężczyznę w średnim wieku. osobnik ma 173 [cm] wzrostu i waży 78 [kg]. Obiekt jest łysy, a jego twarz jest koloru stalowoszarego i nie posiada znaków charakterystycznych, jak nos, oczy, itp. (Obiekt nie zwraca tym faktem uwagi rozmówców.) Obiekt jest ubrany w czarny cylinder oraz frak i eleganckie spodnie oraz buty tego samego koloru. Na dłoniach ma białe rękawiczki.
Obiekt na pierwszy rzut oka nie przejawia własności anomalnych. Zmienia się to jednak, gdy podczas rozmowy z obiektem któraś strona poruszy temat:

  • kul,
  • iluzjonistów,
  • manipulatorów rzeczywistości,
  • magii,
  • satanizmu,
  • szeroko pojętego spirytyzmu.

Wówczas SCP-PL-1034 proponuje rozmówcy grę. Gra polega na zgadywaniu, w której ręce jest odpowiednia kulka. SCP-PL-1034 proponuje swojemu towarzyszowi rozmowy czerwoną lub błękitną kulkę do wyboru. Podczas testów związanych z grą nie zaobserwowano, żeby którykolwiek z obiektów testowych personelu klasy D odmówił zagrania w grę.

Podczas gry, SCP-PL-1034 prosi rozmówcę o zamknięcie oczu. Następnie obiekt chwyta kulki i chowa dłonie za plecami. Gdy już to zrobi, pozwala rozmówcy otworzyć oczy, by ten mógł wskazać, w której ręce znajduje się odpowiednia kulka. Po otwarciu oczu rozmówca wpada w widoczny gołym okiem silny trans, podczas którego oczy rozmówcy barwią się na mętnoszary kolor i nie jest on w stanie skupić się na niczym innym niż na wyborze kulki. Testy wykazały, że nie da się osiągnąć dobrej odpowiedzi, a tym samym wygrać gry. Jest to spowodowane faktem, że SCP-PL-1034 nie gra uczciwie i jego rozmówca zawsze dostanie kulkę odpowiednio taką, aby SCP-PL-1034 wygrał grę. Po porażce w grze SCP-PL-1034 podaje swojemu rozmówcy kulkę, którą wybrał, a rozmówca jest teleportowany do jednego z wymiarów o niskim poziomie realności umieszczonych w kulkach, gdzie po upłynięciu około godziny budzi się z transu. Wymiary te posiadają poziom realności oscylujący wokół 0.5 w skali Hume.

Po zakończeniu gry, SCP-PL-1034 zachowuje się jakby nic się nie stało i nie rozpoznaje postaci swojego rozmówcy, gdy jest mu ona pokazywana (na zdjęciach, filmach, itp.) Przyczyna braku rozpoznawania nie została jak dotąd określona.

Pozyskanie: SCP-PL-1034 został pozyskany w październiku 2005 r. z kawiarenki w [USUNIĘTO]. Pozyskanie odbyło się po sprawdzeniu przez właściciela kawiarenki monitoringu jego lokalu, co musiał zrobić przez niedawną kradzież w lokalu. Obiekt został usunięty z nagrań monitoringu. Właścicielowi, stałym klientom kawiarni i komisarzowi policji, który widział nagranie podano odpowiednie środki amnezyjne.

Uwagi końcowe: Jedynym skutecznym sposobem ochrony przed anomalnym działaniem SCP-PL-1034 jest unikanie wyżej wymienionych tematów w rozmowie z nim, a w skrajnych przypadkach, całkowite unikanie rozmowy. Jeśli ktokolwiek poruszy wyżej wymieniony temat w rozmowie z SCP-PL-1034, ma natychmiast zostać opisany w aktach jako martwy. Takiej osoby nie można uratować, ze względu na trans. W dotychczasowych testach strażnicy z upoważnieniem C podczas prób nie dopuszczenia personelu klasy D do kontaktu z kulką, również zostali "zarażeni" transem i najprawdopodobniej znajdują się wewnątrz wymiaru razem z personelem klasy D. Dotychczas przeprowadzono trzy takie próby. Efekt za każdym razem był ten sam.

Personel klasy D: […] Więc na lekcjach, zgniatałem sobie kulki z papieru.
SCP-PL-1034: Co do kulek. Chciałbyś zagrać w grę?
Personel klasy D: Mów dalej.
SCP-PL-1034: To nic trudnego. Będziesz musiał po prostu zgadnąć, w której ręce mam metalową kulkę, którą sobie wybierzesz.
<wyciąga kulki i pokazuje je personelowi>
Personel klasy D: Dobrze więc. Wezmę tę czerwoną.
SCP-PL-1034: Jasne. Zamknij oczy.
<personel zamyka oczy>
SCP-PL-1034: Możesz otworzyć.
<personel otwiera oczy>
Personel klasy D: A więc, <po chwilowej przerwie> lewa.
SCP-PL-1034: Niestety… <śmiech>
Personel klasy D: Kurczę pieczone… <śmiech>
<SCP-PL-1034 podaje personelowi czerwoną kulkę>
<personel bierze kulkę do ręki i jego śmiech słabnie>
<kulka wsysa personel klasy D>
<kulka upada na ziemię, SCP podnosi kulkę i chowa ją do kieszeni>

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License