Projekty AFStefaniuka
ocena: 0+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-186

Klasa podmiotu: Euclid

Poziom zagrożenia: Żółty

Specjalne Czynności Przechowawcze: Obiekt przechowywany jest w sektorze przechowawczym Ośrodka 78, w betonowej celi o wymiarach 7×6×4 [m]. Do obiektu obecnie dostęp mają tylko pracownicy posiadający trzeci lub wyższy poziom upoważnienia. Codziennie obiektowi należy zapewnić pożywienie
w postaci porcji mięsa o masie 120 [kg]. Około co miesiąc do wnętrza obiektu wrzucać należy kulki naftaliny, po to, by zapobiec pojawieniu się tam moli. Z obiektu nie można wyjmować wcześniej zastanej tam zawartości w absolutnie żadnym możliwym przypadku.

Ponadto, kategorycznie zabrania się wszystkim pracownikom, którzy kiedykolwiek obcowali z obiektem, posiadania jakichkolwiek szaf.

Opis: Jako SCP-PL-186 zostały sklasyfikowane dwa powiązane ze sobą obiekty: SCP-PL-186-1 - obiekt nieożywiony oraz SCP-PL-186-2 - obiekt żywy.

Obiekt SCP-PL-186-1 jest masywną dwudrzwiową szafą, wykonaną z drewna dębowego, mierzącą 2 [m] wysokości, 1,7 [m] szerokości oraz 1 [m] głębokości. Powierzchnia obiektu jest raczej gładka, z wyjątkiem pary masywnych drzwi, na których znajdują się liczne rzeźbienia przedstawiające leśny krajobraz, a także grupę tańczących nagich kobiet oraz satyrów. Dokładniejsze analizy wykazały, iż obiekt powstał na początku XVIII wieku, najpewniej na terenie obecnej Ukrainy.

Wewnątrz obiektu, na drewnianym drążku osadzonym pomiędzy dwoma bocznymi ściankami, znajdują się wieszaki, których jest w sumie czternaście. Jeden z nich wykonany jest z drewna i metalu, a pozostałe z plastiku. Wieszaki plastikowe cechuje ten sam styl wykonania i kształt, różnią się zaledwie kolorem. Wśród plastikowych wieszaków 8 z nich ma kolor brązowy, 2 – czarny, 2 – biały, a 1 - kolor bladozielony.

Na każdym wieszaku (z wyjątkiem jednego brązowego i jednego białego) wiszą futrzane płaszcze, datowane na lata dziesiąte XX wieku. Są to najprawdopodobniej futra wilcze i lisie, jednak nieznanego producenta. Po krótkim, pojedynczym przebadaniu płaszczy, nie stwierdzono, aby miały jakiekolwiek zdolności anomalne.

W środku SCP-PL-186-1 znajdują się także pewne symbole runiczne, wyryte na jednej z wewnętrznych ścianek obiektu. Znaczenia oraz pochodzenia symboli nie udało się na razie zidentyfikować, dlatego że, SCP-PL-186-2 wyraźnie utrudnia do nich dostęp personelowi badawczemu. Podejrzewa się jednak, że symbole te mogą być powiązane z runami nordyckimi z powodu nieznacznego do nich podobieństwa. Zewnętrzna część obiektu nie zawiera żadnych większych uszkodzeń, z wyjątkiem kilku przetarć na tylnej ściance.

SCP-PL-186-2 jest prawdopodobnie humanoidalnym stworzeniem (jak on sam to określił) „zamieszkującym” SCP-PL-186-1. Obecność tego bytu w SCP-PL-186-1 objawia się zazwyczaj przez odgłosy ciężkiego dyszenia. Jedyne części ciała SCP-PL-186-2, jakie udało się zarejestrować zarówno naukowcom, jak i kamerom w celi obiektu, to jego prawa ręka (dokładniej rzecz biorąc cała dłoń z nadgarstkiem oraz fragment przedramienia) oraz zarys gałki ocznej.

Ręka obiektu ma długość mniej więcej 14 [m], a swą grubością odpowiada ona obwodowi torsu przeciętnego dorosłego, zdrowego mężczyzny. Całą kończynę SCP-PL-186-2 porasta szorstka, ciemnoczerwona sierść. Dłoń obiektu charakteryzuje się budową podobną do tej u naczelnych. Posiada ona pięć palców, wraz z przeciwstawnym kciukiem, z czego wszystkie zakończone są czarnymi, ostrymi szponami. Mimo tego, po dokładniejszej analizie DNA z włosów SCP-PL-186-2, wykazano, iż spośród wszystkich znanych ludzkości stworzeń, najbliższe pokrewieństwo łączy go z niedźwiedziem brunatnym (Ursus arctos).

Oczy SCP-PL-186-2 (a przynajmniej to jedno, które udało się zaobserwować) przypominają te należące do kotowatych. Tęczówka obiektu ma brązowo-zielonkawe zabarwienie, pionowa źrenica zaś – standardowo czarne.

Obiekt jest mięsożercą, nieposiadającym żadnych wyrafinowanych preferencji smakowych. Podmiot cechuje inteligencja podobna w pewnym stopniu do ludzkiej (zdolność abstrakcyjnego myślenia, planowania, zapamiętywania i kojarzenia faktów etc.), jednak jego zdolności umysłowe nie zostały dokładniej zbadane.

Potrafi się posługiwać ludzką mową, bez większych trudności. Głos obiektu jest gruby, ciężki i ochrypły, akcent podmiotu – ciężki do sklasyfikowania. Jedyny język znany przez SCP-PL-186-2 to język rusiński. Obiekt jest zdolny do odczuwania przyjemności z rozmowy, szczególnie gdy rozmawia o problemach innych oraz sposobami na poradzenie sobie z nimi. Nie lubi zaś, gdy tematem rozmów jest jego osoba. Obiekt umie również pisać, ryjąc napisy pazurami na ścianie lub podłodze swej celi.

Obiekt SCP-PL-186-2 żyje w swego rodzaju więzi z SCP-PL-186-1, określając go mianem swojego „domu”. Zazwyczaj po otwarciu SCP-PL-186-1, nie dostrzega się obecności obiektu PL-186-2. Chociaż często da się usłyszeć dźwięki wydawane przez SCP-PL-186-2, wewnątrz obiektu nieożywionego, to on sam,
w formie materialnej, pojawia się tam dosyć rzadko. Sam SCP-PL-186-2 materializuje się w kilku określonych przypadkach, np. gdy spożywa posiłek lub dokonuje interakcji z personelem.

Przez to zakłada się, iż obiekt potrafi przemieszczać się pomiędzy wymiarami. Przypuszczenia te zdaje się również potwierdzać sam podmiot oraz brak śladów po ciałach ofiar w SCP-PL-186-1. SCP-PL-186-2 jest w stanie kontrolować swoje umiejętności, które ograniczają się do przenoszenia między naszym wymiarem, a pierwotnym światem obiektu. Wymiar, z którego pochodzi SCP-PL-186-2 został oznaczony jako SCP-PL-186-2-H [W celu pozyskania większej ilości informacji na temat wymiaru SCP-PL-186-2-H patrz dodatek PL-186-2-H].

Pozyskanie: Obiekt SCP-PL-186 znaleziony został ██ sierpnia 20██ roku na terenie województwa lubelskiego w rowie przy drodze zlokalizowanej między wsiami ███████ i ███████████. Okoliczna ludność nie potrafiła powiedzieć, skąd ów przedmiot się tam wziął. Organizacja zainteresowała się podmiotem po dotarciu do niej pogłosek o dziwnych dźwiękach ryków i dyszenia w okolicy odnalezienia obiektu.

Dodatek PL-186-2-H: Wymiar, do którego potrafi przenosić się SCP-PL-186-2, jest opisywany przez podmiot jako miejsce jego pochodzenia. Według zeznań obiektu, miejsce to jest podobne do Ziemi, pod względem panujących tam praw fizyki, klimatu, ukształtowania terenu oraz żyjących tam organizmów. Świat ten posiada jednak dużo rozbieżności, względem świata ziemskiego. W SCP-PL-186-2-H panuje wieczna noc oraz nigdy nie wykształcił się gatunek zdolny do stworzenia wysoko rozwiniętej cywilizacji.

SCP-PL-186-2-H jest zamieszkiwany przez stworzenia podobne (w nieokreślonym stopniu) do SCP-PL-186-2, jednak mniej inteligentne, nie potrafiące posługiwać się żadną formą języka. SCP-PL-186-2 niechętnie opisuje wymiar, a jeśli już to robi, wypowiada się o nim dość negatywnie. Mimo to, obiekt regularnie tam wraca, co tłumaczy jakimś odgórnym, bezwarunkowym przeczuciem, które nakazuje mu właśnie takie działania.

Chociaż nigdy nie zostały przeprowadzone żadne ekspedycje do wnętrza wymiaru SCP-PL-186-2-H, to Fundacja pracuje nad możliwością przeprowadzenia takowych.


Załączniki:


O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License