SCP-PL-173
ocena: 0+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-173

Klasa podmiotu: Bezpieczny Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Obiekt należy przechowywać w celi o wymiarach 5[m] x 6[m] x 6[m]. W pomieszczeniu powinien znajdywać się kamień szlachetny (brylant), o wadze 2 karatów (2ct), oraz powinien znajdywać się nie dalej niż 40[m] od obiektu. Jeżeli kamień ulegnie jakiemukolwiek uszkodzeniu, należy wymienić go na nowy. W odległości 40[m] od podmiotu nie powinno znajdować się jakiekolwiek urządzenie elektryczne.

Obiekt ma prawo do swobodnego chodzenia po placówce, lecz tylko za zgodą Dyrektora Placówki, oraz powinien być obserwowany przez co najmniej 2 ochroniarzy posiadających przy sobie jakikolwiek kamień szlachetny. Obiekt nie ma prawa do swobodnego chodzenia po placówce (czytaj: Próba Ucieczki SCP-PL-173).

Nie można wchodzić w interakcję z obiektem, jeżeli posiadamy jakiekolwiek urządzenie elektryczne, gdyż może zakończyć się to porażeniem prądu elektrycznego o mocy >48V

Opis: Obiekt to czarna postać, która sylwetką przypomina dorosłego (ok. 25 lat) człowieka o wadze ok. 76 kilo (76kg) oraz wzroście ok. 181 centymetrów (181cm). Nie posiada on oczu, ust oraz uszu, lecz posiada nos oraz oczodoły.

Obiekt wykazuje bardzo wysoki iloraz inteligencji oraz jest wydaje się być on rozumny.

Byt jest świadomy tego, iż jest on anomalią dlatego z chęcią współpracuje w badaniach. Aczkolwiek zdarza się, że obiekt odmówi współpracy gdyż (cytując) "Niektóre badania mogą zaszkodzić nie tylko mi, lecz całej placówce".

Podmiot jest przyjaźnie nastawiony jest nastawiony wrogo, bądź obojętnie do ludzi i otoczenia oraz, bardzo dobrze dogaduje się z naukowcami jak i Personelem klasy D. Obiekt bardzo ufa naszej Fundacji.

Postać porozumiewa się niewerbalnie oraz zna język migowy, aczkolwiek podmiot potrafi komunikować się werbalnie jeżeli w pomieszczeniu znajduje się urządzenie z wmontowanym mikrofonem i głośnikiem (np. Telefon komórkowy).

Byt najlepiej komunikuje się z Dr ████, który jest odpowiedzialny za stworzenie obiektu.

Postać potrafi kontrolować i manipulować urządzeniami elektrycznymi znajdujące się w odległości nie dalej niż 40[m]. Anomalie wywołane przez SCP-PL-173, mogą zostać zakłócone przez kamienie szlachetne, które są w odległości <40[m].

Notatka: Odkryto, iż kamienie szlachetne (brylant/diament), absorbują anomalię wywołaną przez SCP-PL-173, a gdyż są one izolatorami, zatrzymują i skupiają energię w sobie, nie pozwalając by ta mogła przeniknąć dalej.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License