SCP-PL-147
ocena: 0+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-147

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze:

Podmiot znajduje się w Ośrodku 14, w specjalnie przebudowanej sali komputerowej personelu. Podmiot przechowywany jest na twardym dysku jednostki centralnej przy stanowisku 7. W całym pomieszczeniu panuje kategoryczny zakaz wstępu z urządzeniami elektronicznymi z dostępem do sieci internetowej. Wyjątek stanowi wewnętrzna sieć ośrodka. Zakaz wprowadzony przez dr S█████ O. po incydencie 147-14. Dostęp do podmiotu wyłącznie za zgodą w.w. doktora. Do badań zaleca się odsyłać personel klasy D.

Opis:

SCP-PL-147 to zapis czatu internetowego z portalu społecznościowego █████. Obiekt zajmuje 1471 [Gb] pamięci dysku twardego. Plik został wysłany do dr O. w dniu 14.07.████r. Z danych uzyskanych podczas badań wynika, że czat prowadzony był przez ███████ █████ i ██████ ███████████, uznanych za zaginionych w dniu otrzymania zapisu przez Fundację. Dotychczasowe badania pliku prowadzone były przez członków personelu klasy D pod specjalnym nadzorem dr O. Na obecną chwilę nie udało się dotrzeć do końca konwersacji. Plik uniemożliwia przesunięcie rozmowy do wybranego momentu. Przy każdorazowej zmianie osoby czytającej wraca do początku i przesuwa się wraz z postępem czytania. Zasada działania pliku pozostaje nieznana. Najdłuższa sesja trwała 14 [godzin]. Udało się wówczas przeczytać 32 000 wiadomości.

Zawartość rozmowy z początku zdaje się niewinna. Jednakże im dalej zagłębimy się w nią, natrafiamy na coraz więcej elementów typu zdjęcia, opowieści, zrzuty ekranu itp, uznawane przez społeczeństwo za tabu. Treści tej kategorii są wplecione w pozornie nieistotne dyskusje. Sprawia to pewną trudność w ich zrozumieniu. Po tygodniach badań dostrzeżono regularność występowania silnych nagromadzeń w.w. treści. W 71% wypadków czytający, który trafi na takie nagromadzenie dostaje krwotoku wewnętrznego, który uniemożliwia dalsze prowadzenie badania, jednocześnie powodując powrót do początku zapisu czatu. W 100% krwotoków nie odnaleziono żadnej naturalnej przyczyny ich wystąpienia. U członków personelu klasy D, którzy przerwali badania przed wystąpieniem krwotoku, zaobserwowano zaburzenia pracy mózgu oraz radykalne zmiany poglądów politycznych, upodobań, orientacji i upodobań seksualnych oraz innych elementów światopoglądu. Osoby te nie były zdolne do prowadzenia dalszych działań badawczych.

Zawartość rozmowy jest zapisywana ręcznie przez badaczy, wraz z opisami występujących tam zdjęć oraz nagrań. Zapisy te przechowywane są w Archiwum Ośrodka 14. Dostęp wyłącznie dla pracowników stopnia IV i za zgodą doktora prowadzącego badania.

Specjalna grupa badaczy weryfikuje dziwne nagromadzenie liczb "1", "4" i "7" wokół podmiotu. Przyczyna jak dotąd pozostaje nieznana.

Dodatek:

Incydent 147-14:
Data: 01.04.████r.
Doktor nadzorujący: Doktor S████ D. (zwolniony po incydencie)
Ranga incydentu: I
Opis:
Podczas przygotowań do przeprowadzenia badania doktor D. wszedł na teren pracowni komputerowej wyposażony w telefon komórkowy marki N████ z dostępem do internetu. Plik z zapisem czatu wykorzystał łącze i przedostał się do sieci. Odnotowano 14 714 przypadków dostania się pliku w ręce osób cywilnych. Do tej pory udało się usunąć około 98% wszystkich kopii pliku. Szacuje się, że liczba ofiar śmiertelnych wynosi około ███. Nie jest znana liczba osób, u których mogły wystąpić efekty uboczne zawarte w opisie podmiotu.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License