SCP-PL-150
ocena: 0+x

Identyfikator przedmiotu: SCP-PL-150

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Obiekt powinien być zabezpieczony w pokoju do którego dostęp przysługuje pracownikom z poziomem upoważnienia 2 lub wyższym. Na ekran urządzenia powinna być skierowana kamera i Licznik Geigera. Kamera połączona jest z komputerem którego program zatrzymuje licznik gdy wychwycony zostanie ruch w obrębie ekranu. Z powodu ryzyka wychwycenia przez kamerę ruchu nie będącego wynikiem sygnału od obiektu, po zatrzymaniu licznika w tle czas dalej jest odliczany i można go w każdej chwili przywrócić. W momencie awarii kamery lub komputera należy wyznaczyć członka zespołu placówki który będzie czekał na manifestację będąc gotowym na manualne zatrzymanie licznika do momentu przywrócenia systemu. Gdy nastąpi potwierdzona manifestacja obiektu, prowadzący projektu lub osoba przez niego upoważniona ma niezwłocznie zapisać czas oczekiwania razem z odpowiedzią i wprowadzić nowe zapytanie, zgodne ze wcześniej ustalonym.

Opis: SPC-PL-150 to panel w stalowej obudowie, posiadający wyświetlacz ciekłokrystaliczny (LCD) i klawiaturę QWERTY. Panel nie wymaga dedykowanego zasilania. Zwiększony odczyt promieniowania gamma (średnio 0.85 μSv/h) sugeruje własne źródło energii w środku.

Obiekt podczas oczekiwania na pytanie wyświetla komunikat "Задавать вопрос" w języku rosyjskim. Po wprowadzeniu pytania i zatwierdzenia go przyciskiem enter, ekran powtórnie gaśnie i włączy się dopiero gdy ukaże odpowiedź która brzmi "да " , "Нет" lub "██". Odpowiedź nadchodzi po około sześciu latach i dziewięciu miesiącach. Dotychczasowe odpowiedzi otrzymane od obiektu świadczą jak na razie o jego nieomylności.

Bazując na okresie oczekiwania: Doktor S████████ (obecny naukowiec prowadzący badania nad obiektem) wysnuł hipotezę istnienia obiektu w odległości około 3,4 roku świetlnego od Ziemi. Rozważa się na przykład istnienie czerwonego karła okrytego sferą Dysona, która nie przepuszcza żadnego promieniowania przez co obecna technika nie jest w stanie odnaleźć tego ciała niebieskiego. Czas odpowiedzi waha się między 2-10 dni, co pasuje do powyższej hipotezy.

Obiekt został pozyskany w roku 1947, gdy wywiad fundacji został poinformowany o znalezieniu ukrytego magazynu opuszczonej bazy wojskowej "M██" w okolicach Pniewa. Wysłano tam agentów którzy zabezpieczyli obszar, obiekt w momencie zabezpieczenia wyświetlał na ekranie "██". Pochodzenie obiektu jest niewiadome.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License