SCP-PL-135 (Straszny Demon)
ocena: 0+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-135

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Obiekt należy przechowywać w standardowej celi wykonanej z betonu o wymiarach 5[m] x 5[m] x 5[m]. Do obiektu nie należy się odzywać, dotykać patrzeć, a nawet myśleć (ta rzecz jest straszna…)! W pomieszczeniu powinny znajdywać się dwie kamery, a także żarówka oraz szyba kuloodporna. Do przechowalni mają dostęp tylko naukowcy poziomu trzeciego [3], którzy zdali także podstawowe testy psychologiczne.

Przechowalni powinni pilnować co najmniej dwóch [2] bądź trzech [3] wykwalifikowanych jednostek MFO-01 "Nieustraszeni". W razie ucieczki SCP-PL-135 z przechowalni bądź placówki, podmiotem powinna zająć się jednostka MFO-02 "Poszukiwacze Strachu".

Opis: SCP-PL-135 to humanoid (który jak to mówi personel: "Wygląda jak Demon"). Ma on ok. 173[cm] wzrostu, waga podmiotu wynosi ok. 90[g]. Badania wykazały, iż obiekt zaburza stan psychiczny ofiary, tym samym powodując u niej nadmierny stress oraz wywołuje strach.

Obszar anomalii wywołane przez obiekt szacuje się na ok. 6[m] od bytu. Anomalie natomiast nie działają szybko, wywołane przez obiekt anomalie działają powoli, są one stopniowane.

Anomalia obiektu może działać na kilka osób jednocześnie (maksymalnie 5-6 ofiar na raz), jeśli ten wybierze swoje ofiary zasięg anomalii wywoływanych przez obiekt zanika, tym samym działa ona na bardzo dalekich odległościach.

Odnotowano jak na razie ponad 18 zgonów, w tym 11 zgonów Klasy D, 4 zgony personelu badawczego oraz 3 zgony ochroniarzy.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License