SCP-PL-165 (Starszy Pan)
ocena: 0+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-125-01 SCP-PL-165

Klasa podmiotu: Keter

17146556843_602d8c3636_b.jpg

SCP-PL-165 podczas spaceru przez sektor █.

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-PL-165 jest przechowywany w Ośrodku Badawczym numer 29. Obiekt musi być nadzorowany przez dwóch strażników i jednego naukowca poziomu czwartego. Styczność z obiektem mogą mieć naukowcy poziomu drugiego, lecz za zgodą naukowca nadzorującego, mogą na nim przeprowadzać testy naukowcy z poziomem nie mniejszym, niż trzecim.

Cela obiektu znajduję się w sektorze █ przeznaczonym dla naukowców poziomu trzeciego. Cela jest nadzorowana przez dwóch strażników. SCP posiada w swojej celi trzy pokoje (komora testowa, biuro oraz małą komorę).

Pierwszy pokój (komora testowa) ma wymiary — trzy metry na trzy i pół metra. W pomieszczeniu znajdują się potrzebne do eksperymentów przyrządy. Pokój ma lustro weneckie po jednej stronie ściany (za którą nadzorowane są prace badawcze SCP-PL-165) oraz jedna kamera audio-wideo z podglądem na stanowisko pracy obiektu.

Drugi pokój (biuro SCP-PL-165) ma wymiary — dwa metry na półtora metra. Pomieszczenie wygląda jak standardowe biuro dla personelu klasy C, z wyjątkiem braku dostępu do wszelkich urządzeń elektrycznych z dostępem do internetu lub baz danych Fundacji. W biurze znajdują się dwie kamery audio-wideo, które obserwują biuro podmiotu z obu stron (naprzeciw i za biurem). Biuro jest sprawdzane przez ochronę raz w tygodniu w celu uniknięcia wszelkich nieprawidłowości.

Ostatni pokój (mała komora) ma wymiary — jednego metra na jeden metr. Pomieszczenia nie posiada żadnych świateł, wyposażenia, a nawet kamery monitorujących. Jest to pomieszczenie stosowane tylko w przypadku niesubordynacji obiektu. Jeżeli podmiot w jakikolwiek sposób zacznie się buntować lub przeciwstawiać personelowi badawczemu, należy go umieścić w komorze na okres od czterech godzin do dwudziestu czterech godzin.1.

Obiekt może przeprowadzać samodzielne testy (na sobie i podmiotach klasy: Bezpieczne lub Euclid) tylko za zgodą naukowca nadzorującego oraz dyrektora placówki (w wypadku testu na podmiotach typu Euclid potrzebna jest zgoda dyrektora placówki oraz naukowca nadzorującego. W wyniku ostatniego testu, który spowodował przełamanie zabezpieczeń w █ sektorach placówki dyrektor placówki, zdecydował o zabraniu przywilejów SCP-PL-165 do testowania na podmiotach typu Euclid).

SCP-PL-165 ma dostęp do ściśle określonych raportów SCP (zatwierdzonych przez dyrektora placówki), lecz może je otrzymać tylko w papierowej wersji. Obiekt może przetrzymywać tylko jeden raport. Co miesiąc raport jest wymieniany na inny, a wykonane prace podmiotu, skonfiskowane.

Opis: SCP-PL-165 to humanoid pokryty czarną, gładką skórą. Wzrost podmiotu wynosi około stu siedemdziesięciu pięciu centymetrów, a waga obiektu wynosi około sześćdziesięciorga ośmiu kilo. Obiekt nie posiada żadnego elementu twarzy, z wyjątkiem lekkich wgłębień w okolicach oczodołów oraz ust, mimo tego potrafi komunikować się werbalnie. Ciało przypomina sylwetką dr M█████, a SCP-PL-165 określa się jako ów doktor, twierdząc, iż jest on tylko jego doskonałą kopią.

Podmiot myśli oraz zachowuje się jak dr M█████. SCP-PL-165 zna wszystkie podmioty z którymi doktor miał styczność przed swoim przejściem na emeryturę. Obiekt nie posiada czucia zmysłowego dr M█████, aczkolwiek stale absorbuje jego obecne wspomnienia.

Obiekt za zgodą naukowca nadzorującego otrzymał pozwolenie na zatrzymaniu odzieży, która należała do dr S██, gdyż jak sam obiekt mówił: "czuje się zbyt nieswojo, będąc nagim" prośba została spełniona.

Podmiot nie potrzebuje snu, jedzenia ani picia. Ze zdjęć rentgenowskich wynika, że nie posiada żadnych narządów wewnętrznych poza sercem i mózgiem. Badania wykazały, że obiekt posiada własny szkielet, tkanki mięśniowe oraz system nerwowy i układ krwionośny2.

Dodatek-01 Obiekt powstał dzięki SCP-PL-1253, w wyniku incydentu 125-01-A.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License