SCP-PL-166

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-163

Klasa podmiotu: Keter Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-PL-166 znajduje się w szczelnie odizolowanym pomieszczeniu o wymiarach 5 x 5 x 7 metrów. Pomieszczenie posiada dużą szklaną szybę przez którą można obserwować podmiot. Posiada również drzwi których NIGDY nie wolno otwierać, nie będąc wyposażonym w odpowiednie przedmioty. Bowiem SCP-PL-166 obserwować mogą tylko osoby wyposażone w okulary przeciwsłoneczne. Należy obezwładniać latarką, świecąc podmiotowi prosto w oczy, a następnie nałożyć mu coś na nie, będzie wtedy zupełnie bezsilny. Został złapany 11.02.2011, po tym jak uciekł 12.03.2010. Od tego momentu wybieg SCP-PL-166 jest stale naświetlony co osłabia jego umiejętności.

Opis: SCP-PL-166 to istota chodząca na dwóch tylnych odnóżach zakończonych kopytami. Przednie odnóża zakończone są 7 cm pazurami. Podmiot posiada też ogon podobny do końskiego.
Ogółem ma 2m wysokości, a jego ciało pokryte jest sierścią tak czarną, że w ciemnościach jest praktycznie niewidoczny. Nie posiada otworu gębowego, uszu czy nosa. Posiada za to białe, posiadające źrenice, ale nie posiadające tęczówek oczy, które są jego największą bronią. Otóż spojrzenie prosto w oczy podmiotowi skutkuje utraceniem wzroku. Stan ten (na szczęście) utrzymuje się tylko od kilku do kilkunastu sekund, ale podmiot i tak w ten czas pewnie zdąży przebić Cię pazurami na wylot. Poluje w nocy, wtedy kiedy jest mało widoczny. Jego ofiarami padają(najczęściej) dorośli od 18-35 lat, wysportowani i zwinni. Lubi robić sobie wyzwanie, bo poluje dla sportu.

the-Wolfman-werewolves-32243429-1500-812.jpg
Zdjęcie SCP-PL-166 z ukrytej kamery przy kaplicy św.Wawrzyńca na śnieżce.
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License