SCP-PL-168

Lista polska » SCP-PL-168

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-168

Klasa podmiotu: Euclid Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-PL-168 jest przechowywany w zabezpieczonej celi w Zbrojnej Biologicznej Strefie Przechowawczej 17. Wyposażenie celi musi spełniać standardy prostego apartamentowca, by zapewnić SCP-PL-168 odpowiednie warunki do życia. Obiekt może opuścić pomieszczenie tylko przy nadzorze trzech uzbrojonych strażników oraz za pozwoleniem pracownika z upoważnieniem poziomu 3. lub wyższego. Podczas warunkowego wyjścia obiektu, strażnicy muszą być wyposażeni w specjalne narzędzia do schwytania SCP-PL-168-1. Obiekt musi zażyć silne środki uspakajające. Pod żadnym pozorem nie używać żadnego źródła światła oraz należy zmniejszyć moc jarzeniówek, bądź żarówek w budynku. W razie niebezpieczeństwa, należy włączyć wszelkie źródła światła.

Cela SCP-PL-168 powinna być całodobowo monitorowana oraz odwiedzana przez członków personelu, dr. ███████ oraz dr █████, by obiekt nie popadł w samotność prawdopodobnie skutkującą szaleństwu. Ponadto, personel powinien zostawić przed celą wszelkie źródła światła i kontrolować działanie wentylatorów w celi obiektu.

Opis: SCP-PL-168 jest humanoidem mierzącym 1,75 [m] oraz ważącym 67,2 [kg]; Fundacja nie może zbadać twarzy oraz reszty ciała obiektu (oprócz dłoni), ponieważ obiekt odziany jest w strój z utwardzonej skóry z metalowymi elementami i skórzanymi paskami; cały strój jest koloru czarno-czerwonego.
Strój wydaje się idealnie pasować do ciała SCP-PL-168, dzięki niemu z łatwością obiekt może wykonywać sztuczki akrobacyjne i przemieszczać się. Obiekt ma na sobie płachtę, zewnętrzna strona jest koloru czarnego, a wewnętrzna, czerwonego. Płachta jest wykonana z sukna. Podmiot ma także rękawice, poplamione krwią (próbki krwi wykazały, że podmiot zabijał losowych cywili), a na zewnętrznej stronie rękawic jest ostry szpon, wykonany ze stopu stali i tytanu. Rękawice to jedyny element, który podmiot zdejmuje. Badania odcisków palców wykazały, że podmiot jest w wieku 17-20 lat. Maska obiektu przypomina wilczą, bądź lisią głowę, wykonaną ze stali. Głowa podmiotu jest okryta kapturem. Oczy podmiotu, widoczne spod maski, mają barwę czarną, a źrenice, krwisto-czerwoną. Źrenice obiektu zaczynają świecić na czerwono w zupełnej ciemności, moc światła jest porównywalna z latarką w telefonie dotykowym; Fundacja do teraz nie potrafi wytłumaczyć tego zjawiska. Podmiot świetnie widzi w ciemności; Fundacja spekuluje, czy to dzięki światłu z oczu podmiotu, czy też naturalna umiejętność. Obiekt został znaleziony niedaleko miejscowości ██████████ w Polsce przez zwiedzających dawny szpital psychiatryczny. Wszyscy świadkowie schwytania obiektu zostali poddani terapii środkami amnezyjnymi klasy A.

Obiekt świetnie radzi sobie z językiem polskim oraz dobrze rozumie język angielski i niemiecki. Obiekt posiada przy pasie dwa zakrzywione sztylety z niewiadomego materiału; po dłuższych badaniach wykazano, że ostrza są ze stopu █████ i [USUNIĘTO]. SCP-PL-168 przyznaje, że używał owej broni do mordowania zleconych osób. Obiekt każde nazywać się "zabójcą". Profesja SCP-PL-168 to mordowanie ludzi na zlecenie. Z akt SCP-PL-168 oraz z przeprowadzonego wywiadu z obiektem, podmiot miał na celowniku mało znaczących cywilów (przeważnie mężczyzn średniego wieku), organy prawa oraz senatorów █████████, ██████ i ██████ ███████. Obiekt przyznał także, że otrzymał zlecenie na prezydenta kraju ███████████. Wszelkie listy ze zleceniami na ofiary, podmiot trzyma w małej torbie przy pasie. Podmiot zamordował już ██ ludzi, głównie narodowości polskiej, słowackiej i rosyjskiej. Zleceniodawcy to głównie losowe osoby, które prawdopodobnie zadarły ze zleconymi ofiarami. Wynagrodzenie za wykonane zlecenie zależy od szczebla społecznego ofiary; w przedziale 1500-10000€.

Podmiot ma właściwości przemiany materii. Gdy SCP-PL-168 wyrusza na łowy i chce po cichu zabić swoją ofiarę, zmienia się w czarny pył. W promieniu 3 [m3] od skupiska pyłu, temperatura zmniejsza się do -20[oC]. Obiekt może przedostawać się przez wentylację oraz najmniejsze szczeliny. Na obiekt działa siła wiatru; wentylatory oraz wiatr naturalny muszą mieć prędkość powyżej 40 [m/s], by poruszyć obiekt. W tej postaci, podmiot kwalifikuje się jako SCP-PL-168-1. Obiekt nie może przedostawać się przez linie telefoniczne oraz okablowania, bądź linie bezprzewodowe (Wi-Fi).
(Zobacz Dodatek A-1).

Obiekt ma światłowstręt oraz fotofobię. Podmiot reaguje agresywnie na wszelkie źródła światła powyżej 10 [W]. Badania przeprowadzone na SCP-PL-168 wykazały, że podmiot potrafi wytrzymać przynajmniej 30 sekund ciągłego oświetlania. Po tym czasie, podmiot atakuje osobę, która trzyma, bądź kontroluje źródło światła. Promienie świetlne nie działają jednak na SCP-PL-168-1.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License