SCP-PL-170

Identyfikator podmiotu : SCP-PL-170

Klasa podmiotu: Bezpieczny [zmieniono] zneutralizowany

Specjalne czynności przechowawcze: Obiekt nie wymaga żadnych specjalnych czynności przechowawczych.

Opis: Jest to kryształ wyglądający jak zwykły kryształ górski o wymiarach 3x2x4 cm ale po prześwietleniu niego światłem ultra fioletowym o długości fali od 140 nm do 311 nm zaczyna wyświetlać kolorową scenkę 2D o różnej długości na powierzchni prostopadłej do kątu padania ultra fioletu. zawsze na tej scence ukazana jest jakaś ważna scena z historii świata [zmieniono] raz kryształ pokazał scenę z przyszłości (szczegóły w dodatku PL-170-1).

Pozyskanie: Dr. ██████ znalazł ten kryształ w Karkonoszach ██-██-19██ roku po czym w podziękowaniu za usunięcie SCP-████ z jego domu podarował go dr.███████ (zajmującego się hobbistycznie badaniem kamieni). W czasie wolnym dr.███████ zbadał kamień i odkrył jego paranormalne właściwości.

Eksperyment PL-170-1
Na podmiocie został użyty ultrafiolet o długości fali 200 nm.
Wynik: Podmiot ukazał krótką scenę gdzie osoba prawdopodobnie rasy czeskiej ok. lat 40 zanurza w wodzie mężczyznę rasy polskiej ok. lat 45. Prawdopodobnie scena ta ukazuje ochrzczenie Mieszka I.

Eksperyment PL-170-2
Na podmiocie został użyty ultrafiolet o długości fali 200 nm.
Wynik: Podmiot ukazał jak samolot uderza w jedną z dwóch wież.
Dr.███████ wraz z innymi doktorami i rozmową z kilkoma historykami uznali że tego wydażenia nigdy nie było a model samolotu który wleciał w wieżę nigdy nie został odkryty (więcej w dodatku PL-170-1).

Eksperyment PL-170-3
Na podmiocie został użyty ultrafiolet o długości fali 130 nm.
Wynik: podmiot niczym zwykły kryształ górski rozproszył światło uv.

Eksperyment PL-170-4
Na podmiocie został użyty ultrafiolet o długości fali 300 nm.
Wynik: Podmiot ukazał scenę na której różni ludzie wszelkimi sposobami niszczyli pewien mur. Na scenie prawdopodobnie widzieliśmy ostatnie godziny Muru Berlińskiego.

Eksperyment PL-170-5
Na podmiocie został użyty ultrafiolet o długości fali 290 nm.
Wynik: Podmiot ukazał scenę gdy trójmasztowiec karawela dobija do brzegu najprawdopodobniej Ameryki (stwierdzono po występującej na scenie florze). Na scenie można było zobaczyć najprawdopodobniej jak Krzysztof Kolumb dopływał do wybrzeży Ameryki.

Eksperyment PL-170-6
Na podmiocie został użyty ultrafiolet o długości fali 150 nm.
Wynik: Podmiot ukazał scenę gdy pewien mężczyzna miesza coś w próbówce. Po twarzy można rozpoznać że jest to francuski lekarz wojskowy Ernest Duchesne a że podmiot pokazuje ważne fakty Historyczne to prawdopodobnie był tam ukazany lekarz wynajdujący właśnie penicylinę.

Dodatek PL-170-1
Dr.█████ po tym jak ██-██-19██ roku podczas eksperymentu PL-170-2 mogliśmy zobaczyć scenę z przyszłości która wydarzyła się 6 dni temu.

Incydent PL-170
W czasie transportu SCP-PL-170 z ośrodka-██ do ośrodka-██ furgonetka z podmiotem została zaatakowana przez żołnierzy Chaos Insurgency a w efekcie kryształ został wykradziony. Do teraz nie udało się go odzyskać.

Odzyskanie
██-██-20██ roku SCP-PL-170 został odzyskany [utajniono].

Incydent PL-170-2
██-██-20██ roku dr.██████ podczas eksperymentu przypadkowo potrącił podmiot który spadł i roztrzaskał się o betonową podłogę.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License