Scp-pl-173
ocena: 0+x

Identyfikator podmiotu : SCP-PL-173.

klasa podmiotu : Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze : SCP-PL-173 jest przechowywany w placówce █ znajdującej się w województwie ██████. Ruch lotniczy w promieniu 15 km od obiektu musi być wstrzymany.

Teren do okoła placówki musi być pilnowany przez 20 ochroniarzy. Wszyscy muszą być urodzeni tego samego dnia i ubrani w mundury wojskowe wyprodukowane dnia ich urodzenia. Ochroniarze muszą być zmieniani co 12 godzin. Kamery na obiekcie muszą być codziennie zmieniane na kamery wyprodukowane tego dnia w, którym są zakładane. Wszelkie nieupoważnione osoby znaleźone w pobliżu placówki muszą zostać przesłuchane. Przesłuchanym osobą należy podać preparat amnezyjny i jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, wypuścić. Do osób znalezionych na terenie placówki należy podchodzić zgodnie ze specjalnymi czynnościami przechowawczymi SCP-008. (Szczegóły w logu incydentu 173-1)

Na teren obiektu nie należy wnosić obiektów mających więcej niż 60 lat, chyba że za zgodą doktora █████ . Osoby urodzone dokładnie o północy nie mogą wchodzić na teren obiektu. Dostęp do obiektu mają tylko osoby z upoważnieniem poziomu 4. Testy z pracownikami klasy D zostały wstrzymane do odwołania.

Opis : Obiekt jest XX-wiecznym i nadjeziornym miastem. Znajdują się w nim █ kościoły, █ skepów, █ bloków mieszkalnych, █ domków jednorodzinnych, █ szkół, █ przystanków autobusowych i stacja kolejowa.1 Obiekt ma ████ metrów kwadratowych, najwyższy punkt ma █ metrów.

Działanie obiektu ujawnia się po wejściu na jego teren lub wniesieniu przedmiotu nie będącego częścią SCP-PL-173. Każdy kto wejdzie na jego teren widzi obiekt z losowej części dnia w którym urodziła się ta osoba, jednak wszystkie przedmioty, ludzie i zwierzęta się nie ruszają. Podobnie dzieje się z rzeczami wniesionymi na teren obiektu. Gdy ktoś spojrzy przez na przykład lunete może zobaczyć SCP-PL-173 z dnia w którym została wyprodukowana luneta. Osoby i przedmioty będące na terenie obiektu mogą wejść w interakcje ze wszystkim. Wpłynie to na obecne wydarzenia. Najczęściej w niewielkiej mierze, jednak nie ostrożna ingerencja może wpłynąć negatywnie na pozycje Fundacji, sytuacje polityczną lub światowe bezpieczeństwo.

Jeśli osoba lub przedmiot przebywają dłużej niż 14 godzin, przeniosą się do tego dnia. O ile wyjście przedprzeniesieniem się w czasie to po nim nie jest to możliwe. Podobnie jak w przypadku z lunetom można się przenieść w czasie, jednak wymaga to bycia zamkniętym w czymś szczelnym, na przykład w skrzyni. Na terenie obiektu jest szansa na zostanie uderzonym z dużą siłą. Przyczyna jest nie znana. ( więcej w logu testu 173-4 )


Incydent 173-1 :

Dnia █.█.20█ z wnętrza SCP-PL-173 zaczęły dobiegać dzwięki drapania. 2 ochroniarzy poszło sprawdzić źródło dźwięku. Przy metalowym ogrodzeniu znajdował się człowiek. Personel podszedł do niego z wyciągniętą bronią. Mężczyzna jest ranny. Ochroniarze próbują nawiązać kontakt, jednak osobnik nie odpowiada i zaczyna iść w ich strone. Personel zaczyna strzelać, ale nic to nie daje. Mężczyzna zaczyna [USUNIĘTO] po 24 godzinach pojawia się mobilna formacja operacyjna Delta-1 i zabezpiecza teren obiektu. Po zbadaniu ciała udało się że mężczyzna był zaifekowany odmianą SCP-0083. Ofiary wirusa nie udało się narazie zidentyfikować. Od czasu incydentu zaczyna wychodzić coraz więcej zarażonych posiadających przy sobie dokumentacje Fundacji

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License