SCP-PL-175
ocena: 0+x

Klasa Podmiotu: Euclid
Idenfitykator podmiotu: SCP-PL-175

Specjalne Czynności Przechowywacze: Obiekt może się poruszać po ośrodku pod nadzorempowinien znajdować się w Sektorze Delta ośrodka 13 w celi wykonanej z żeliwa o wymiarach 3x2x3 m. Personel przydzielony do transportu bądź do prac przy bycie musi być wyposażony w odzież ochronną. Podczas przenoszenia podmiotu istota musi mieć założone uchwyty do blokowania ruchu rąk z żeliwa. kontrolowane przez minimum dwóch strażników. Konserwacja pomieszczenia przechowywawczego powinna się odbywać dwa razy w tygodniu. Dostęp do obiektu mają Osoby z upoważnieniem poziomu 3 lub wyższego

Opis: SCP-PL-175 Jest humanoidalną, szczupłą istotą o wysokości 2,8 m, badania wykazały, że zamiast powłoki zewnętrznej oraz wnętrza byt ma czarną,nieznaną nam materię która po analizie w laboratorium okazuje się być czymś na wzór gazu, który powoduje samozapłon metali oprócz żeliwa trwający od pół minuty do kwadransa. Obiekt posiada ludzki kształt w miejscu gdzie znajduje się głową humanoida widać dwa jasne punkty o promieniu 10 cm. Jeśli człowiek będzie w celi bytu dłużej niż 15 minut następuje senność i paraliż kończyn. Ofierze co noc będzie śnić się że jest w jakimś miejscu czasami jej znanym. W pewnej odległości od śniącego będzie SCP-175. Co noc będzie coraz bliżej aż szóstej nocy zabija ofiarę, ale człowiek żyje. Po tym czasie następują zmiany anatomiczne dotyczące kości , czasami nawet mogą się rozrosnąć. Z kręgów w kręgosłupie wyrastają ostre wyrostki przecinające skórę. W krwi ofiary można zauważyć coraz więcej czarnej substancji z SCP-PL-175. W wyniku tych zmian człowiek umiera. Dobę po śmierci u zwłok następuje szybszy rozkład. Potem zostają reanimowane i podążają w stronę bytu. Jeśli dostanie się do niego "wchodzi" do SCP-PL-175 który go wchłania, konsumuje.Obiekt rozumie ludzką mowę,ale sam zazwyczaj komunikuje się nieznanym ludzkości języku. Zaobserwowano wysoki poziom agresji w godzinach nocnych od 23.00 do 3.08 i w sytuacjach prób zrobienia zdjęcia. Często jego nastawienie zależy od psychiki osoby w jego pobliżu i na nią wpływa.

Odkrycie: Obiekt pozyskano podczas poszukiwań ██ zaginionych w mieście ███████. Wkrótce ktoś opublikował zdjęcie lasu z istotą. Coraz częściej pojawiały się spekulacje o "czarnym człowieku" , jak nazywano byt w internecie. Potem znajdowano rozszarpane zwłoki w lesie.
W późniejszym czasie w lesie, Fundacja na wszelki wypadek przeczesała las. Dnia 13.08.20██ znaleziono obiekt i przetransportowano do ośrodka.
Zdjęcia bytu usunięto z internetu, po zaaplikowaniu ich właścicielom preparat amnezyjmy klasy B.

Działanie na osoby o różnej przeszłości,stanie psychicznym

Testerzy: D-1457, D-1678,D-1829
Procedura: Najpierw Do celi wpuszczono D-1457 z załamaniem psychicznym
Obiekt zbliżył się do niego i swoją kończynę położył na jego ramieniu tak przez kilka minut.
D-1457 zapytany o samopoczucie odpowiedział że "został pocieszony"
Potem wpuszczono D-1678 który miał na sumieniu kradzież.
Byt obchodził go wokół jakby nieufnie
Na koniec zaproszono D-1829 który w życiu cywilnym popełnił morderstwo
Istota rzuciła się na niego rzucając nim w ścianę po czym wyrosły jej świecące na biało zęby i
skonsumowała ciało
Wniosek: Byt inaczej reaguje na różne osoby

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License