SCP-PL-182

Identyfikator Podmiotu: SCP-PL-182

Klasa Podmiotu: Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: Cela SCP-PL-182 musi być zrobiona z ołowiu i pokryta kilkinastoma warstwami obsydianu o łącznej grubości przynajmiej dziesięciu [10] centymetrów.
W przechowalni powinno się znajdować przynajmniej trzech [3] pracowników personelu klasy D utrzymywanych w fazie snu.

W wypadku obudzenia się jednego z pracowników personelu klasy D należy natychmiast zabrać następnego pracownika klasy D i podać środek usypiający a następnie zamknąć go w przechowalni SCP-PL-182 i podłączyć go do aparatury podtrzymującej fazę snu.

Operator MFO który umieści pracownika personelu klasy D jeszcze przed wejściem do przechowalni musi założyć maskę przeciwgazową oby mieć pewność ,że nie zostanie uśpiony przez SCP-PL-182.

Jedynym sposobem na złapanie SCP-PL-182 jest umieszczenie uśpionego pracownika personelu klasy D w odległości nie mniejszej niż dwa [2] metry oraz nie większej niż trzy [3] kilometry, w przeciwnym wypadku obiekt albo zaatakuje śpiącego pracownika lub mógłby nie wyczuć koszmarów personelu klasy D.

*Opis*: SCP-PL-182 jest nieinteligentnym bytem którego jedynym celem jest zapewnianie sobie pokarmu. Na ciele obiektu, głównie na plecach znajdują się niewielkie otwory z których ulatnia się silny gaz usypiający.

Próbki gazu udało się pozyskać i są aktualnie w trakcie analizy, dotychczasowo udało się ustalić iż osoby które oddychają gazem (Nazwanym SN-318) dłużej niż jedna [1] minuta, robią się senne aż w końcu zasypiają. Jednakże gaz SN-318 nie tylko usypia istoty żywe a także wywołuje u nich koszmary którymi karmi się obiekt.

Obiekt mierzy trzy [3] metry wysokości oraz pięć [5] metrów długości. Byt zazwyczaj porusza się na czterech odnóżach przypominające odnóża pajęczaków jednak trochę inne: są dłuszcze, zakończone kolcem, oraz pokryte małymi włoskami które pokryte nieznaną wydzieliną pomagają obiektowi przylepiać się do powierzchni idealnie płaskich oraz gładkich nawet położonych w pionie.

Tułów obiektu mierzy około dwóch [2] metrów i nie jest pokryty niczym więcej niż skórą, nie wykryto także oznak jakichkolwiek organów, tkanki mięśniowej czy też tłuszczowej przez co tułów bytu wydaje się być zrobiony dosłownie ze skóry i kości.

W miejscu gdzie kończy się kręgosłup bytu (ok.18 - 20 kręg) rozpoczyna się ogon obiektu. Sam ogon jest długi na trzy [3] metry. Nie jest on [ogon] pokryty futrem czy jakimkolwiek owłosieniem ,a bardziej tak jak tułów - skórą przez co przypomina on przerośnięty szczurzy ogon.

Głowa obiektu jest mniejwięcej takiej samej wielkości jak głowa przeciętnego człowieka. Tym co ją wyróżnia są oczy z niemożliwie rozszeżonymi źrenicami dzięki czemu owa istota doskonale widzi w ciemności. Następnym czynnikiem który wyróżnia głowę obiektu od ludzkiej są usta podzielone na cztery płaty które zakrywają otwór gębowy. Płaty mogą otwierać się w dowolnym kierunku dzięki czemu usta bytu mogą się dopasowywać do wielkości ofiary.

Dodatek 182-1

Z powodu niekompetencji Dr. Dizora, obiekt SCP-PL-182 znajduje się aktualnie na wolności. Wszystkie oddziały MFO szukają po całej planecie próbując ustalić miejsce pobytu SCP-PL-182. W tym celu poszukują doniesień o powtarzających się koszmarach sennych lub nagłych atakach strachu czy też przypadkach śmierci podczas snu. Jeżeli ktokolwiek dowie się o jednym z opisanych wyżej zdarzeń natychmiast musi to zgłosić to do Dr. Axona.

ocena: 0+x
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License