SCP-PL-191

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-191

Klasa podmiotu: Bezpieczne (pasywnie)/Euclid (samoobrona konieczna)

Specjalne Czynności Przechowywawcze: Podmiot jest obecnie pracownikiem fundacji SCP rangi doktora dostępu poziomu trzeciego w ośrodku badawczym numer 14 (Bio.) w Gliwicach, na województwie Śląskim. Przeniesiono go tam ze względów bezpieczeństwa po incydencie związany z SCP-009 poprzez, który SCP-PL-191 przypadkowo wszedł w kontakt fizyczny z SCP-009 i nie został przez niego ani zabity ani obrośniętym przez niego. Ośrodek 14 (Bio.) to doskonałe miejsce przechowywawcze dla podmiotu ze względu na nadprzeciętnie doświadczony personel i niepozorną lokalizację potencjalnie wolną od terroryzmu. Fundacja nie zdradza dokładnego wyglądu podmiotu oraz jego imienia i nazwiska, zdradzi ona jedynie,że podmiot jest obcokrajowcem, męszczyzną i można go osobiście zapytać o jego tożsamość, ale nie nagrywać bądź notować pisemnie. Po godzinach pracy obiekt musi pozostać na terenie placówki we własnej celi przechowywawczej będącej sypialnią 8mX6mX5m we wspomnianych wymiarach. Sypialnia jest pozbawiona monitoringu ze względu na szacunek do prywatności drugiego człowieka. Przed celą za każdym razem kiedy SCP-PL-191 znajduje się w swoim pomieszczeniu przechowywawczym, stacjonuje dwóch uzbrojonych w ostrą amunicję półpłaszczową ochroniarzy. Dostęp do celi mają dostęp jedynie ochroniarze pilnujący podmiotu, muszą mieć oni dostęp poziomu trzeciego, lub wyższego, pozatym do przechowywalni podmiotu dopuszcza się dowolną osobę z upoważnieniem poziomu 5 w godzinach od 9:00 do 20:00. Kiedy SCP-PL-191 porusza się po placówce aby móc pracować jest on zawsze ściśle pilnowany przez uzbrojonego w ostrą amunicję półpłaczczową ochroniarza, poza momentami kiedy przebywa on w toalecie, wtedy ochroniarz czeka na podmiot na zewnątrz. Jedynie raz w roku podmiot może złożyć wniosek o nie stosowaniu wobec niego owych procedur bezpieczeństwa na okres 24 godzin, wolno mu wtedy nawet opóścić placówkę. Gdyby z jakiegoś powodu SCP-PL-191 miał spełnić wszystkie wymagania na to zby zostać dyrektorem placówki, w której się obecnie znajduje i otrzymać przyznanie dostępu poziomu piątego, nie wolno mu go przyznawać wraz z rangą dyrektora.Eksperymenty na obiekcie należy przeprowadzać obowiązkowo w soboty w godzinach od 12:00 do 18:00, lub jeżeli obiekt jest w bardzo dobrej lub lepszej kondycji fizycznej i mentalnej wraz z osobistą zgodą na branie udziału w poza terminowych badaniach.
Badania kontrolne należy przeprowadzać co miesiąc na początku każdego miesiąca lub jeżeli u podmiotu zauważy się dziwne, niewytłumaczalne zachowanie, bądź inne anomalie.

Opis:SCP-PL-191 to pochodzenia poza Polskiego w pełni człowieczy humanoid, doktor fundacji SCP stopnia trzeciego, u którego wykryto we wczesnych fazach jego badań niewrażliwość na działanie obiektu SCP-009, bądź jak on sam teoryzuje:

SCP-PL-191:Teoretycznie może być to ekstremalne spowolnienie jego działania.

Jeden z członków rodziny podmioty jest pochodzenia Polskiego i po tym członku podmiot nauczył się języka Polskiego. Tłumacz językowy nie jest wymagany.

Ze względu na jego bardzo wysoką odporność psychiczną wobec podmiotu można na bardzo długi okres czasu stosować surowe środki bezpieczeństwa opisane powyżej. Podmiot jest niemalże na tyle inteligentny aby zostać członkiem Mensy, gdyby na testach IQ zdobył jedynie kilka, wystarczająco punktów więcej spełniłby swój ostatni wymóg na awans do czwartego poziomu przyznanego dostępu.

Póżniejsze eksperymenty wykazały, że SCP-PL-191 posiada w swojej krwi pewnego rodzaju pomarańczową odmianę jadelitu niemogącą istnieć w ciele ordynarnego człowieka.

Poniżej znajdują się opisy wszystkich badań przeprowadzonych na podmiocie:

Eksperyment PL191-01:

Podczas eksperymentu odkryto dziwną substancję nazwaną póżniej SCP-PL-191-01

Doktor: Więc jak się dzisiaj czujesz?
SCP-PL-191: Bardzo dobrze proszę pana.
Doktor: Powiedz mi, co czujesz takiego w sobie czego inni ludzie mogą w sobie nie posiadać?
SCP-PL-191: Od czasu do czasu czułem i teraz czuję, że moje żyły robią się kremowe.
Doktor: Dobrze, rozpoczynamy natychmiastowe badanie krwi.
Doktor wykonuje SCP-PL-191 pobór krwi i natrafia podczas brania pod mikroskop próbki krwi na nietypowe odkrycie.
Doktor: To jakiś pomarańczowa wydzielina. Dziękuję jest pan już wolny na dzisiaj.
SCP-PL-191: Dowidzenia panu.

Eksperyment PL191-02:

SCP-PL-191 został wystawiony na dokument dotyczący go i go przeczytał.

Administrator wraz z SCP-PL-191 wchodzą do archiwum w celu obejrzenia dokumentu.
Administrator: Proszę… o tutaj.
Obydwaj idą w kierunku monitora.
SCP-PL-191: Dokument.. o mnie?
Podmiot nie był zaskoczony pomimo tego, że miał do tego prawo. Przez aż 12 minut rozważnie analizuje zawartość dokumentu.
SCP-PL-191: Czuję wolność. Nie ukrywam, że byłem czasem zazdrosny o inne obiekty SCP, że posiadają one własne dokumentacje a ja nie, teraz mogę się jakoś pokazać.
Administrator: Czuje pan sadysfakcję?
SCP-PL-191: O tak.
Administrator: Możemy kończyć?
SCP-PL-191: Zacznijmy już teraz.

Dalsze badania kontrolne wykazały, że podmiot sam z siebie wytwarza wspomnianą substancję. Jest to jadelit roztopiony w ciele człowieka do pomarańczowości o podobnych, ale zmodyfikowanych właściwościach SCP-714, więcej informacji poniżej.

Identyfikator Podmiotu: SCP-PL-191-01

Klasa Podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechwywawcze: Podmiot jest przechowywany w sejfie o wymiarach 1mX1mX1m w tym samym ośrodku badawczym co SCP-PL-191, od którego ta substancja pochodzi.
Znajduje się ona w celi przechowywawczej matczynego podmiotu na bardzo solidnej i wytrzymałej komodzie, sam sejf waży jedynie 40KG.

Opis: SCP-PL-191-01 to krótko-trwale działająca substancja medyczna zdolna chronić użytkownika przed wszelkimi środkami memetycznymi tak samo jak SCP-714, jednakże nie wywołuje ona zmęczenia ani żadnych potencjalnych negatywnych efektów. Podmiot działa również na zwierzętach. Może on przetrwać w warunkach od 0 stopni Celcjusza do 177,9 stopni Celcjusza.

Jej działanie szacuje się na 12,6g owej substancji na godzinę. Zauważono niewielką różnicę w zmianie jej działania po wszczenieniu w inne części ciała poza rękami, rekord wynosi o 34 sekundy krócej w przypadku wszczepienia jej od stopy, co świadczy o jej nadzwyczajnej punktualności. Można ją również normalnie spożywać i pić, jej działanie zostanie przedłużone o około 15 sekund od spożycia.

SCP-PL-191 wytwarza ów podmiot jednak bardzo powoli. Substancję, wolno stosować jedynie w najważniejszych placówkach SCP i tej gdzie znajduje się SCP-PL-191.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License