SCP-PL-200

Identyfikator podmiotu : SCP-PL-200

Klasa podmiotu : Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-PL-200 musi być co 48 godzin transportowany do nowych celi. Każda z nich musi być mniejsza od poprzedniej, z racji natury SCP-PL-200. W każdej
celi musi być woda.

Opis: SCP-PL-200 to masa podobna pod względem wyglądu do plasteliny, która może przybierać dowolne kształty. Skład tej masy nie jest znany. Podmiot wydaje się być bardzo groźny wobec organizmów. SCP-PL-200 jest inteligentny i posiada umiejętność mowy. Podmiot co jakiś czas próbuje wchłonąć ściany przechowalni przez co, SCP-PL-200 musi być przenoszony do nowych, mniejszych celi. Obiekt jest w stanie wchłonąć wszystko, ciała stałe, płyny a także gazy. Ludzie wchłonięci przez podmiot odczuwali ogromny ból. Obiekt cały czas się powiększa. Jest jednak jedna rzecz która utrudnia wchłanianie obiektów przez SCP-PL-200. Jest to woda. Jeżeli podmiot znajduje się w wodzie, zmniejsza się i uniemożliwia wchłanianie innych obiektów. Po około 12 minutach woda z niewiadomych przyczyn stopniowo znika, a podmiot wścieka się, wchłaniając wszystko wokół. Wtedy woda musi być dostarczona jak najszybciej. Gdyby nie woda, prawdopodobnie cała galaktyka byłaby wchłonięta przez SCP-PL-200. Prędkość wchłaniania zależy od wielkości obiektu. Całkowite wchłonięcie człowieka zajęło podmiotowi około 3-4 minuty.

Dodatek SCP-PL-200-1 :

Podczas przenoszenia SCP-PL-200 do nowej celi, dnia ██ ██ ████ roku, podmiot zdołał uciec z podręcznej klatki, i wchłonął ponad ██ obiektów oraz █ ludzi. Po długiej akcji zabezpieczania SCP-PL-200, podmiot został schwytany i umieszczony w nowej celi.

Dodatek SCP-PL-200-2 :

Pewnego dnia Dr. ███ dał rozkaz terminacji SCP-PL-200 z przyczyn niewyjaśnionych. Rozkaz nie był wykonany przez oddział ███ ponieważ 2 członków Rady O5 nie zgodziło się na to. Dr. ███ sam próbował zniszczyć SCP-PL-200 za pomocą SCP-914 ,ale niestety Dr. ███ został wchłonięty.
Podmiot znaleziono i pomyślnie przeniesiono do nowej celi. Do tej pory nigdy nie został wydany rozkaz terminacji SCP-PL-200, ponieważ po wielu badaniach podmiotu tego nie da się zniszczyć posiadanymi materiałami ani technologią jaką posiada Fundacja.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License