SCP-PL-224 "Znicz egzekucji"

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-225

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Obiekt należy należy obowiązkowo zamknąć w pionowym sejfie wykonanym ze stali o wymiarach 55 x 60 x 60 cm.W celu badań obiektu zaleca się aby do pomieszczenia nie powinien wchodzić 1 osobowy personel klasy-D
Opis: SCP-224-PL jest to kulisty,czerwony wykonany ze szkła znicz o wymiarach 35 wysokości i 23 szerokości.Góra obiektu jest wykonana z plastiku o kształcie ostrosłupa o kolorze czarnym tak samo jak dół SCP-224-PL.W środku obiektu jest wkład wykonany z nieznanej dotąd substancji podobnej do wosku.Obiekt pomimo że jest wykonanym ze szkła jest całkowicie odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia.Obiekt nie wykazuje cech paranormalnych dopóki nie zostanie zapalony wkład. Gdy zostanie zapalony wkład SCP-224-PL automatycznie zamknie pokrywę.Aktywowany wybiera 1 losowo osobę jako "Ofiarę" a resztę personelu jako tzw "Światków".Gdy SCP-224-PL wybrał już wtedy wyświetla różne metody egzekucji .Odkryto również według reakcji ocalałych podmiotów, obiekt tworzył iluzje dla poszczególnych metod śmierci w konkretnej dacie i miejscu.(Patrz dodatki).Żywi wychodzą bez szwanku natomiast ten co został "ofiarą" ginie jaką egzekucje wybrał SCP-224-PL.Gdy jest personel 1 osobowy staje się automatycznie ofiarą.

Dodatek 1
Wchodzi personel 3 osobowy, jeden z nich zapala wkład.Znicz przenosi ich w czasie do średniowiecznej Francji gdzie wylosowanemu kat odrąbał łeb. Po chwili 2 wyszło bez szwanku natomiast 1 leżał martwy bez głowy.
Dodatek 2
Do SCP-PL-224 wchodzi personel 4 osobowy.Zostali wysłani w czasy 2 wś gdzie ofiara została rostrzelana.
Dodatek 3
Zostało doniesione że 4 osobowy skład trafił na rok 1976 do USA w czasie egzekucji jednego z nich krzesłem elektrycznym.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License