SCP-PL-196 [By PacjentZero]

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-196

Klasa podmiotu: Keter Bezpieczne Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Podmiot przetrzymywać w pomieszczeniu z niskim poziomem oświetlenia (0,01 lx) w celu minimalizacji odbijania światła przez podmiot (Cela █ w Sektorze Badawczym ██). Zapewnić środki potrzebne do przeżycia (3 Posiłki dziennie, dostęp do toalety itp.). NIE ROZSIERDZAĆ ! GROZI ŚMIERCIĄ ! Na obiekt nie może spoglądać nikt, bez wcześniejszego założenia specjalnej maski. Do jego protekcji nie może być przydzielona żadna istota ludzka.
(Dla wszystkich twierdzących iż to nie hotel. Prawda. Acz SCP-PL-196 musi mieć zagwarantowane poczucie bezpieczeństwa dla dobra ogółu (czyt. Aby wszyscy nie zginęli w bólu i cierpieniu))

Cela SCP-PL-196 nie może być monitorowana. UWAGA! GROZI ŚMIERCIĄ W BÓLU I CIERPIENIU!

Uprzejmie prosimy aby nie wnosić źródeł światła do celi SPC-PL-196, jeżeli życie wam miłe.

Opis: SCP-PL-197 jest kulą zmiennokształtnym "czymś" (prawdziwy wygląd nie znany) z czarnej oleistej cieczy. Zazwyczaj posiada parę oczu, bez źrenic i uśmiech o kolorze vantablack na tyle ciemnym że w porównaniu z nim vantablack to biel (nie istnieje nazwa dla tego koloru, więc nazywany będzie on ultraczerń) . Po spojrzeniu w jego oczy bądź uśmiech z oczu spoglądającego wydostaje się krótki blask, po czym jego dusza (cała energia) zostaje wyssana a spoglądający umiera, sądząc po krzyku, który po sekcji zwłok okazał się niszczyć struny głosowe ofiary, w bólu.

SCP-PL-196 jest wysoce niebezpieczny ! NIE ZBLIŻAĆ SIĘ NA BLIŻEJ NIŻ 2 METRY ! Jeżeli nie wyssie duszy ofiary, przylepia się do jego dłoni. Ciało i włosy ofiary zmieniają wtedy kolor na taki o albedo około 9999% (Dokładne badania niemożliwe. Po spojrzeniu na ofiarę, bądź podejście na 2 metry, ginie się w snopie gorącej plazmy) Na prawej ręce ofiary pojawiają się czarne plamy w kolorze ultraczerni o odcieniach czerni. Na prawej ręce ofiary pojawia się część "zbroi". Plamy rozprzestrzeniają się w tempie 0.0001 metra na godzinę. Gdy plamy docierają do twarzy zaczynają rosnąć rogi a oczy przemieniają się w podobne do tych u SCP-PL-196, acz zawierające źrenice wyglądem przypominające te u kota. U dwóch pierwszych ofiar po upływie 76 godzin ofiara wysycha i pozostaje po niej jedynie zmumifikowany trup.

SCP-PL-196-A: W trzecim wypadku kontaktu ofiara nie umarła a "strawione" (skażone czarnymi plamami) zostało zaledwie 50 % jej istoty. Ofiara weszła do celi SCP-PL-196 w celu popełnienia samobójstwa. Dobrowolnie został on żywicielem podmiotu, co mogło mieć wpływ na to iż nie został "strawiony".
Wydaje się mieć kontakt umysłowy z SCP-PL-196. Stwierdza on iż podmiot nie jest agresywny z natury, a jedynie czuje się zagrożony. Ofiara ta została sklasyfikowana jako SCP-PL-196-A i nadano mu imię Zero (Prawdziwe imię obiektu nieznane. "Strawiona" została część mózgu odpowiadająca za wspomnienia) używane jedynie przez doktorów, w celu relaksacji obieltu. Po minięciu 8 dni jest on w stanie kontrolować albedo swojego ciała. Jego IQ zostało zwiększone z 129 na 190, a jego siła fizyczna jest na tyle wielka że jest w stanie zniszczyć wszelkie blokady. SCP-PL-196-A nie jest nastawiony wrogo i wyraża chęć w pomocy. Odzywa się rzadko, jedynie pytany. Po minięciu miesiąca jego ciało nie uległo zmianie, poza złamaniem rogu (Przyczyna nieznana).
Odżywia się on zwyczajnym pożywieniem o wysokiej wartości energetycznej. Po przeprowadzeniu testów SCP-PL-196 został przeklasyfikowany i nadano mu klasę bezpieczny. SCP-PL-196-A narysował swój autoportret, zamieszczony u dołu raportu (Za prośbą SCP-PL-196-A został on umieszczony jako główny wyznacznik jego wyglądu zewnętrznego). Jego ubrania są wyniszczone aby lepiej obserwować zmiany skarzenia.

Geneza: Znaleziony został on na terenie Suwalszczyzny, gdzie zaczęto zgłaszać zaginięcia, głównie osób w wieku 14-24 lat. Po pewnym czasie grupa nastolatków wracająca z imprezy odkryła zmumifikowane truchło (po analizie genetycznej stwierdzono iż jest to jeden z zaginionych). Przewieziony do placówki ████-10-21 i zaklasyfikowany do klasy Keret.

Incydent-196-1: SCP-PL-196-A wydostał się z celi, przy pomocy [ZMIENIONO]. Zwiększył on albedo swego ciała do około 99999% i spalał wszystkich wokoło. Po sprawdzeniu specjalistycznej kamery odpornej na spalenie i stopienie stwierdzono iż jego źrenica zniknęła. W połowie drogi do wyjścia SCP-PL-196-A złapał uzbrojoną dłonią za głowę napotkaną po drodze kobietę i wyssał jej energię życiową do zera. Po tym jego źrenica powróciła a obiekt nie wiedział gdzie jest i co tu robi. Od tego momentu co miesiąc jest mu wysyłana jedna kobieta w wieku 18-24 lat.

Incydent-196-2: Dnia ████-03-14 SCP-PL-196-A stracił kontakt z rzeczywistością i zaatakował kilku doktorów, którym cudem udało się przetrwać. Stwierdził on iż SCP-PL-196 uznało nadmierny ruch kamer za zagrożenie. Przeklasyfikowano wtedy SCP-PL-196 na klasę Euclid. Pancerz na ręce SCP-PL-196-A zmniejszył się wtedy. Obecnie zajmuje on jedynie jego prawą dłoń.

UWAGA !: Obiekt jest skrajnie nieprzewidywalny. Aby zbliżyć się do niego na mniej niż 2 metry należy dostać pisemne zezwolenie pracownika z upoważnieniem poziomu 2 bądź wyższego.

Dodatek-A
Po pewnym czasie stwierdzono iż SCP-PL-196-A jest w stanie naginać wolę istot żywych. Pewnego razu podmiot stwierdził iż jego posiłek jest zbyt mało kaloryczny. Wtedy to kilkunastu pracowników, nie wiedzących o jego stwierdzeniu, przyszło i oddało mu swoje posiłki.

Dodatek-B
Stwierdzono iż SCP-PL-196-A wytwarza pole grawitacyjne, przez co podmiot jest w stanie manipulować obiektami w przestrzeni. Dnia ████-06-19 SCP-PL-196-A podczas testu strącił ze stolika szklankę z wodą destylowaną. Ta jednak zamiast stłuc się o podłoże, zatrzymała się w powietrzu. SCP-PL-196-A siedział obok z wystawioną w kierunku szklanki prawą dłonią. Podmiot machnął nią a wtedy szklanka wróciła na stolik.

Dodatek-C
SCP-PL-196-A zdaje się wyrażać zainteresowanie pozostałymi SCP. Zapytany o powód odpowiedział w dosyć niespodzoewany sposób. Poniżej zamieszczono fragment wspomnianej rozmowy.

SCP-PL-196-A (dalej nazywany Zero): Czy mogę zadać pytanie ?
Dr.: Czemu nie ?
Zero: Ile Obiektów znajduje się w placówce ?
Dr.: A na co ci ta wiedza ?
Zero: Nie odpowiedział pan na pytanie. Dodatkowo, pragnę wiedzieć ile z nich ma klasę Keter, ile Euclid, ile Bezpieczny itd…
Dr.: Skąd wiesz o klasach ? Kto ci powiedział ?!
Zero: Kumu.
Dr.: A kim jest ten Kumu ?
Zero: Przepraszam. SCP-PL-196 w waszym systemie o ilę się nie mylę.
Dr.: ….
Zero: Pragnę zauważyć iż w tym momencie to ja mam przewagę, i nie na rękę było by panu nie odpowiadać na moje pytanie.
Dr.: Jedna sprawa. Po co ci to wiedzieć ?
Zero: Musimy wiedzieć kogo ratować.

Po odpowiedzi na pytanie Doktora, SCP-PL-196-A zamilkło, a gdy nie dostało odpowiedzi zwiększyło się lekko albedo jego ciała, co przeniosło się na temperaturę w pomieszczeniu. Podmiot spytany kogo miał na myśli mówić "my" stwierdził że to już koniec testów i wyszedł z pokoju, wracając do celi.

Dodatek-D
Hipotetycznie SCP-PL-196-A ma wgląd na przyszłość. Stwierdzono to gdy podmiot powiedział doktorowi █████ aby pilnował się i unikał kontaktu z pracownikami ochrony. Tego samego dnia, jeden z pracowników ochrony, zapomniał iż jego broń jest naładowana. Podczas krótkiej wymiany zdań z doktorem █████ broń wypaliła zabijając doktora na miejscu.

Doświadczenie-1
Dnia ████-06-30 przeprowadzono eksperyment. SCP-PL-196-A zamknięto w pomieszczeniu o ścianach w barwie vantablack, i nakazano mu zwiększyć albedo do maksimum. Wtedy to w pomieszczeniu pojawiła się wiązka laserowa. SCP-PL-196-A nakazano dotknąć wiązki zdrową dłonią. Kiedy jego palce zetknęły się z wiązką, ściany stopiły, a SCP-PL-196-A natychmiast zmniejszył albedo. Zapytany o procent albedo stwierdził iż było to zaledwie 50% jego możliwości. Tłumaczył się tym iż znał z góry wynik eksperymemtu i chciał zminimalizować straty.

32506445069460379820.png

[Pancerz SCP-PL-196]

01776790216972928645.png

[SCP-PL-196]

57012225138977256009.png

[SCP-PL-196-A]

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License