SCP-PL-945

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-945
Klasa podmiotu: Euclid
Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-PL-945 powinno się trzymać w zamkniętym pomieszczeniu 100m x 100m z małym drzewem. Udzielane jest wchodzić tylko Personelowi Klasy D lecz tylko za zgodą pracowników o wyższym poziomie niż 4. Obiektowi nie wolno z niego wyjść!
Opis: SCP-PL-945 jest to przerośnięty goryl, który pod pretekstem zalania toksycznymi odpadami zamienił się w zmutowaną małpę. Goryl ten nie pokazuje zbytnio wiele zainteresowania dla ludzi. Z pierwszego punktu widzenia obiekt w ogóle jest nie groźny. Otóż tak nie jest. Wystarczy tylko zbliżyć się do obiektu, a on nagle bardzo agresywnie reaguje. Żeby go uspokoić trzeba jak najszybciej odejść na chociażby 6 metrów od obiektu. Nie należy go dotykać, ponieważ po jednym kontakcie człowieka z podmiotem zaczyna się na nie go rzucać a potem próbuje go zabić. Jednakże pod zetknięciu się z nim on zapamiętuje tą osobę i kiedy osobie udało się wtedy uciec on po wejściu personelu do jego pomieszczenia zaczyna się na niego rzucać i wydaje się zmieniać w bardziej większego i silniejszego. Podmiot może też zamienić personel w SCP-PL-945-2 czyli w swojego pomagiera jednak ten zmienia się w podobnego goryla, a SCP-PL-945 po 24 godzinach go zjada. SCP-PL-945-2 nie wydaje się zbyt agresywny lecz w dodatku bardziej przyjacielski.
Dodatek:SCP-PL-945-2 także potrafi zarażać lecz stało się tak tylko raz kiedy pod wpływem wściekłości zaatakował personel i zamienił go w słabą małpę, która zmarła na miejscu. Małpę tą nazywa się SCP-PL-945-3.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License