SCP-PL-Testowy
ocena: 0+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-200

392198214_qewrwxh.jpg

Portret Pamięciowy Wykonany przez
Dr. ██████ ████████.

Klasa podmiotu: Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: Obiekt skrajnie niebezpieczny. SCP-PL-200 znajduje się w zamkniętym pomieszczeniu SCP-PL-200/1.
Dopisana Notatka: Wstęp jest surowo wzbroniony. W środku może znajdować się wyłącznie obiekt będący w stanie uśpienia! [19██.08.12]
Dostęp do obiektu wymaga autoryzacji co najmniej dwóch pracowników z upoważnieniem poziomu czwartego. Od personelu składającego się z dwóch drużyn wymaga się dużej ostrożności. Zabrania się surowo prowadzenia rozmów oraz korzystania z wszelkiego źródła światła tj. od lampek po wyświetlacze w zegarkach czy nawet diodek w radiu. Każda z drużyna licząca [5] osób jest zmieniana co trzy godziny i po każdej odbytej warcie zaleca się badania psychiatryczne oraz lekarskie [możliwość występowania odmrożeń].

Obowiązuje monitoring obiektu całą dobę. Pomieszczenie w którym się obiekt znajduje posiada trzyczęściowy system cel ułożonych jedna w drugiej jak matrioszka. Każda z cel posiada inne warunki. Między każdym pomieszczeniem znajduje się śluza o wysokości wynoszącej 6[M]; długości 3[M]; grubości 0.5[M] wykonana ze stali i domieszki ołowiu. Mechanizm otwierający składa się z bardzo topornego systemu odpornego na skrajne niskie temperatury, wilgoć oraz korozję. Cały kompleks znajduje się w najniższych możliwych dostępnych piętrach siedziby SCP.

Gdyby doszło do sytuacji w której SCP-PL-200 przebudzi się należy to niezwłocznie zgłosić O5 i zastosować się do załączonej instrukcji. Najwyższym stopniem oficer ma obowiązek na bieżąco podawać KOD operacji która jest dokonywana.

Opis: SCP-PL-200 to sześciometrowy (6M) z wagą dochodzącą do półtorej tony (1.5t) przypominający sylwetka człekopodobną postać pochodzenia ██████. Wyraźnie eksponujące się potężne mięśnie na całym ciele. Posiada Dwie kończyny chwytne oraz dwie kończyny nożne. Skóra przypomina na powierzchni teksturą krokodyla, szara karnacja miejscami widoczne białe plamy. Próby pobrania związków organicznych z tego osobnika były problematyczne ze względu na silnie opancerzoną wierzchnią część tego osobnika. Po przeprowadzeniu badań odkryto występująca na powierzchni indukcję fotonową. Głowa o potężnych rozmiarów przechowuje kilkukilogramową mieszaninę płynów rdzeniowych w których znajduje się sieć neuronowa odpowiedzialna za funkcjonowanie SCP-PL-200. Na płacie czołowym o wymiarach (1.2M) widoczne rogi kostne.

SCP-PL-200 został odkryty w 1938r. na biegunie południowym podczas powrotu do obozowiska znajdującego się ponad 7km od umownej południowej osi planety. do szczeliny arktycznej wpadł Dr. ██████ ████████. Ponad (180m) pod powierzchnią zauważył istotę nieznaną nikomu zamarzniętą w lodzie sięgającą kilkaset lat. Wraz z innymi badaczami zanotowali współrzędne - w następnym roku wydobyto obiekt i przetransportowano go do Placówki 341 w Kanadzie. Miejsce obiektu zostało starannie wybrane ze względu na niskie tam panujące temperatury.

Dodatek 200.1.1: log transportowy
Opis: Obiekt został wycięty ze ściany lodu w bryłę o wymiarach odpowiadającemu rozmiarowi znaleziska zachowując jeden metr (1M) marginesu bezpieczeństwa. Zakładamy, że podczas transportu może dość do naruszenia skorupy lodu lub jej lekkiemu roztopieniu nim pojawi się w miejscu docelowym. Do wydobycia wykorzystani zostali pracownicy klasy D w ramach prac przymusowych. Zostali oni przyodziani w ciepłe kurtki, kilofy i piły do lodu. Prace były przeprowadzane w systemie czterozmianowym. Po wstępnym obrobieniu zmarźliny, SCP-PL-200 został ułożony na platformie gąsienicowej i przewieziony do najbliższego portu portu

Dyrektywa: 200.1.1/C11
Treść: Wraz z postępującą falą zabójstw oraz uszczerbku na zdrowiu psychicznym sztab z czwartego międzynarodowego batalionu wydaje następujące postanowienie. Pracownicy klasy D pracujący przy obiekcie otrzymują ograniczenie czasowe z 8 do 6 godzin prac fizycznych przy wydobyciu. Decyzja ta zostaje podjęta w czasie niezwłocznym lecz nie późnym niż dwa dni jeśli dotychczasowy plan prac nie jest możliwy do zmiany.

Raport podsumowujący: 200.1.1
Treść: Prace odbyte na biegunie południowym zakończyły się sukcesem. Obiekt o wymiarach [USUNIĘTO] został wydobyty i następnie załadowany do statku chłodniczego. Czas pobytu wyniosły 3 miesiące i 4 dni. Podczas prac odnotowaliśmy 29 ofiar śmiertelnych, 34 ofiar odmrożenia oraz 109 ofiar chorób psychicznych począwszy od dziwnych słyszalnych szeptów po schizofrenie i napady padaczki. Pacjenci przebywający w kwarantannie przechodzili silne PTSD. Nasze obserwacje wysuwają jednoznaczne wnioski - przyczyną było połączenie warunków pod względem temperatury oraz położenia geograficznego. Niska temperatura w połączeniu z krótkim czasem dnia oddziaływały niszczycielsko na ekipę personelu klasy D.

Dodatek 200.1.2: log transportowy
Opis:
Dodatek 200.2:
Opis: Okaz znaleziony na biegunie południowym został przewieziony do Placówki 341 położona na wyspie Sillem Island.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License