SCP_Slender-Lisa
rating: 0+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-XX
Klasa podmiotu:— EUCLID— KETER

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-PL-XX musi być zamknięty w obszernym pomieszczeniu o wymiarach 1km x 1km. Pomieszczenie powinno posiadać liczne korytarze i pokoje. Codziennie do celi obiektu powinien zostać dostarczony przynajmniej 1 obiekt klasy D. Obecnie trwa opracowywanie nowego protokołu przechowawczego.

Opis: SCP-PL-XX to humanoid mierzący 2,45 metra wysokości o żółtej cerze w szacowanym wieku - lat. Twarz obiektu jest podobna do wizerunku damy z obrazu "Mona Lisa" Leonarda Da Vinci. Byt został pozyskany w - dnia - przez agenta -. [Zobacz notatkę z pozyskania podmiotu A-1] Slender Lisa została poddana licznym badaniom, jednakże obiekt został zbadany w stopniu słabym aczkolwiek stwierdzono liczne podobieństwa do legendarnego Slenderman'a (oznaczonego jako SCP-XX-01). Kamery zamontowane w przechowalni przechwyciły wysoce zniekształcony obraz. Jakość obrazu jest niska (obiekt da się rozpoznać, ale mimika twarzy testerów jest często nierozpoznawalna).
Organizm wpływa negatywnie na stan psychiczny każdego człowieka. Większość wychodziła ze skrajnym załamaniem psychicznym, które skutkowało albo natychmiastowym samobójstwem albo śmiertelnym zawałem serca. Wszelkie próby nagrania obiektu własnym sprzętem użytkowym kończyły się niepowodzeniem. Dodatkowo te osoby natychmiast po wyjściu z celi umierały na zatrzymanie akcji serca.
Dnia - Rada 05 zgodziła się na kontakt personelu naukowego z SCP-PL-XX. Dr. - przeprowadził rozmowę z obiektem [zobacz dodatek A-2].
Dnia - byt podjął sukcesywną próbę ucieczki z placówki. Obecnie Mobilna Formacja Operacyjna Lambda-1 poluje na zbiegły obiektu.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License