SPC-PL-170
ocena: 0+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-170

Klasa podmiotu: Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: Obiekt należy trzymać w przechowalni stworzonej dla niego w ośrodku 15, a dokładniej 50 metrów pod powierzchnią ziemi. Jego ściany wykonane są z betonu o grubości 20 metrów i wyłożone wewnątrz, odporną na promieniowanie, warstwą ołowiu o grubości 5 metrów. Żeby dostać się, do podmiotu, należy dostać zgodę dyrektora placówki.
W razie samowolnych prób dostania się do przechowalni SCP-PL-170 osoba takowa zostanie zneutralizowana po pierwszym ostrzeżeniu.
Po znalezieniu się w prawidłowej przechowalni, (już 50 metrów pod powierzchnią), będzie tam pomieszczenie, z którego przeprowadza się zdalnie eksperymenty i przesłuchania. Ściany tego pomieszczenia wykonane są z przeźroczystego materiału, nie przepuszczającego żadnego promieniowania, który znaleziono przy obiekcie 170, a wciąż nie został poznany przez ludzi.
Tuzin strażników powinien stale monitorować obiekt, a w punkcie obserwacji obiektu SCP-PL-170 (znajdujący się na powierzchni), w którym jest przekaz z kamer z przechowalni, powininna znajdować się jedna osoba z uprawnieniem klasy 4 i w razie czego reagować, w razie próby ucieczki obiektu.
Do wnętrza przechowalni może wejść maksymalnie troje pracowników klasy D. Nikt nie może wejść w kontakt bezpośredni z podmiotem.
W razie naruszenia przechowalni lub jej protokołu bezpieczeństwa należy ewakuować cały personel i wysłać jednostki wsparcia, a w razie ostatecznej konieczności zalać ośrodek wodą poświęcając cały personel. Za wszelką cenę nie dopuścić do ucieczki obiektu poza teren ośrodka. Można użyć ostrej amunicji, likwidując tym samym obiekt.

Opis: Obiekt SCP-PL-170 pierwotnie jest humanoidalną istotą. Przedstawia się jako █████ ████████. Podmiot emanuje promieniowaniem gamma (zaraz przy obiekcie promieniowanie jest tak duże, że wychodzi poza skalę, zakłada się, że wynosi około 1500 Sv/min) oraz promieniowaniem nieznanym ludziom. Z odległości 100 metrów, bez ochrony, można zostać napromieniowanym śmiertelną dawką promieni gamma i umrzeć w ciągu kilku chwil (w tym miejscu emanuje dawką promieniowania równą 900 Sv/min). A z odległości 50 metrów następuje natychmiastowa śmierć (z kolei w tym miejscu emanuje dawką promieniowania równą 1100 Sv/min)1. Z kolei nieznane jest działanie, powstawanie i skutki napromieniowania drugim nieznanym promieniowaniem.
Obiekt może zmienić swoją strukturę i kształt, lecz pierwotnie i najczęściej jest istotą przypominającą człowieka. Skany termiczne obiektu wykazują na to, że obiekt jest zimny, co jest równoznaczne, w przypadku człowieka, z martwym. Obiekt SCP-PL-170 nie jest z naszej planety.
Podmiot znaleziono w starej opuszczonej bazie wojskowej niedaleko szczytu Opołonek przy granicy polsko-ukraińskiej w celi z tego samego tworzywa co pokój przesłuchań i eksperymentów dla naukowców (w tejże bazie znaleziono więcej tego materiału, wykorzystanego później do budowy pokoju dla naukowców w ośrodku 15, gdzie przebywa SCP-PL-170).
Nie było wiadomo jak się tam znalazł, ani dlaczego zostawiono go w bazie razem ze wszystkimi broniami, amunicją itp.
Obiekt wykazuje zachowania ludzkie, ale przy tym jest bardzo agresywny, jeśli coś wywoła u niego jakiekolwiek złe bądź silne dobre emocje.
Przeprowadzono wiele badań, testów i przesłuchań na SCP-PL-170. Odtajnione zostało tylko pierwsze przesłuchanie zamieszczone w następnej zakładce. Badania, testy, eksperymenty i pozostałe przesłuchania nie mogą być ujawniane nikomu.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License