strefa "NIE"
ocena: 0+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-151

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Wszystkie instancje SCP-PL-151 egzystują w specjalnie wyizolowanym obszarze o powierzchni 17 [km²], na terenie Puszczy Białowieskiej. Obszar ten jest ogrodzony metalową siatką wysmarowaną mieszaniną wazeliny i bitej śmietany w proporcji ████ . Smarowanie siatki należy powtarzać co 3 miesiące. Ogrodzenie wyposażone jest również w kamery termowizyjne. W przypadku zaobserwowania którejkolwiek z instancji SCP-PL-151 w pobliżu ogrodzenia, należy wykonać procedurę 151-QR. Osoby próbujące uzyskać nieautoryzowany dostęp, mają otrzymać preparaty amnezyjne klasy B, lub zostać poddane terminacji w zależności od stopnia stwarzanego przez nie zagrożenia.

Opis: SCP-PL-151 to stado bytów przypominających połączenie roślin ze zwierzęciem zwanym Bison bonasus (żubr europejski). Stworzenia te mają w przybliżeniu 1 [m] długości i 50 [cm] w kłębie. Grzbiet podmiotu porośnięty jest niezidentyfikowanymi roślinami a jego kończyny pokrywa drewno nieznanego ludzkości drzewa. Byty często trzymają się z daleka od obiektów wysmarowanych mieszaniną wazeliny z bitą śmietaną, powody takiego zachowania pozostają nieznane, należy również wspomnieć ,że obiekty te na obrazie z kamery termowizyjnej zawsze kontrastują z otoczeniem. Fakty te zostały wykorzystane w celu lepszego zabezpieczenia obiektu.

Zaobserwowano, że po 7-12 miesiącach od przyjścia na świat instancja SCP-PL-151 upada na ziemię i generuje fioletową aurę dookoła siebie, która utrzymuje się przez 125 [sek] a następnie znika. Po zniknięciu aury instancja SCP-PL-151 transformuje się w okaz młodej rośliny naturalnie występującej w Puszczy Białowieskiej np. Abies alba Mill (jodła pospolita). Osobniki, które przez to przeszły uznaje się za martwe/zneutralizowane.

Dodatki:

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License