That doesn't sounds clever

Witaj na śmietnisku Acesa, jeśli myślisz, że te zakładki coś dadzą to lepiej weź łopatę… I łom, a na pewno koparkę… To będzie tylko rosnąć!

ocena: 0+x
Image removed by order of O5-██, for driving personnel members barking mad with its… cuteness!

Identyfikator podmiotu: SCP-2600-CU

Klasa podmiotu: Jest, uh, słodki.

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-2600-J ma być… tulony? Tulony. Ma być tulany co najmniej raz dziennie, przez Młodszego Badacza Betsy Stu. Cały personel zdolny do tolerowania obecności uroku SCP-006-CU-EX1 ma być na stałe stacjonowany w obrębie Site-56, który zawiera tylko SCP-2600-CU, tak jak każdy inny artefakt byłby przytłoczony jego arkana mocy uroczej twarzy. Personel, cierpiący na niewydolność narządową lub krwotoki spowodowane tuleniem SCP-2600-CU, jest wyraźnie niegodny jego cudownej miłości.

Opis: SCP-2600-CU to najsłodziaśniejsza istota. Cokolwiek napisane lub powiedziane jest na temat SCP-2600-CU to uwielbienie jego uroczej, małej… buzi? Inne części ciała również mogą być wielbione, gdy zostaną zidentyfikowane.

SCP-2600-CU is the cutest… organism ever! It has six super sweet eyes, made of the most d'aww inspiring viscous fluids! Look at the cute tentacle… wentacle? The slime feels like… ohgodimgonnapuke rainbows! Sometimes it leaks, but it does this little shrug/spasm that lets you know it's all okay! When it moves, sometimes it can bend through walls and listen to every word, so make sure you know we love it thiiiis much!

Occasionally, it has spurted out massive amounts of liquids, which have been dubbed Cutie Fluids. These usually occur from SCP-2600-CU's cutie spots, which pulsate and grow when the adorable-ness levels become overwhelming! They are also known to burst when shedding, requiring frequent cleanup from all of SCP-2600-CU's best friends!

Any personnel who do not wish to participate in praising how adorable SCP-2600-CU is may participate in other activities, such as hanging up posters around Site-56 about the glorious adorable little dance it does, or creating documentation of it to send to other sites. MTF-Psi-9 "Those Poor Bastards" have been assigned with finding a breeding partner for SCP-2600-CU so that the whole planet may revel in its cuteness!

błagampomocy Any personnel who are mean to SCP-2600-CU are to be sent to time-out, or assigned to cleaning up the naughty corner.

Dodatek: Researcher Boyd was performing mandatory interactions with SCP-2600-CU, and made the mistake of going off-script, asking it "if it had been a bad widdle guy!" which caused it to become agitated. Researchers were able to placate SCP-2600-CU with minimal casualties, after assuring SCP-2600-CU that Researcher Boyd had been acting alone, and they all loved it very much.


--------------------

Czym jest tag i czemu on służy?

Tag główny (w rozumieniu tej strony) to słowo bądź wyrażenie, które opisuje kategorię artykułu. Część artykułów na naszej stronie to poradniki, wobec czego ich tagi to m. in.: "poradnik". W przypadku artykułów fabularnych: raportów, opowieści etc. stosujemy do tego tzw. tagi dodatkowe, które, podobnie, jednym słowem bądź wyrażeniem opisują jednak tematykę dzieła. Przykładowo raport na temat obiektu o właściwościach memetycznych oznaczony będzie tagiem: "memetyka". Stosujemy wyłącznie jedną formę dla każdego tagu; nie spotkasz więc innego tagu nawiązującego do memetyki niż "memetyka". Co więcej owa forma powinna być w miarę możliwości uniwersalna: "memetyka" jest OK, ale zastosowanie tagu "memetyczny" mogłoby być nieco nienaturalne w stosunku do obiektów np. płci żeńskiej.

Tagi służą często następującemu: przykładowo dzisiaj masz ochotę poczytać raporty o obiektach memetycznych — klikasz na tag bądź wpisujesz go w okienku wyszukiwarki, a strona zwraca Ci wszystkie raporty o obiektach memetycznych! Klarowniej można na tę kwestię spojrzeć, wyobrażając sobie, że chcemy poczytać raporty o obiektach, których nie trzeba aktywować, by przejawiały swe właściwości anomalne. Autor może w swoim raporcie użyć wielu różnych słów, by owo opisać, a nawet nie używać żadnego. Poza tym, jakie słowo kluczowe wpiszesz do wyszukiwarki, by takowe raporty odnaleźć? Otóż tutaj ratuje Cię tag "autonomiczność", który bez względu na słownictwo używane przez autora raportu powinien owo dzieło oznaczać.

--------------------

Gdzie są tagi?

Przejdź na sam dół dowolnej podstrony tego projektu. Pomiędzy menu bocznym a opcjami strony ujrzysz kreskę, pod którą będą znajdować się czerwone słowa. Każde z nich jest tagiem. Ta strona ma tag: "poradnik". Widzisz?

--------------------

Czy muszę tagować swoje artykuły?

Nie musisz, ale możesz. Rób to jednak tylko wtedy, kiedy jesteś pewny absolutnie wszystkich tagów: ze względu na ich charakter administracji łatwiej będzie dodać wszystkie, niż później znaleźć pracę niepoprawnie otagowaną.

--------------------

Czy mogę tagować cudze artykuły?

Jeśli mowa o tłumaczeniach to tak: wystarczy, że skopiujesz tagi z oryginalnej pracy do tłumaczenia (oczywiście ich przetłumaczone wersje). Pamiętaj, aby nic nie pominąć!

Jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości czy uwagi odnośnie tagów, to nie zapomnij skontaktować się z administracją: to specjaliści, którzy z przyjemnością pomogą. Dyskusja do tej strony jest dobrym miejscem, by zwrócić uwagę na temat dotyczący tagów.


To tagi obowiązkowe, które muszą zostać dodane do każdego dzieła SCP.

Raport SCP

scp — Tag opisujący wszystkie raporty SCP.

i

oryginał — Tag opisujący dzieło oryginalne względem projektu.

albo

tłumaczenie — Tag opisujący dzieło przetłumaczone.

Klasa obiektu (wybierz jeden):
bezpieczne (safe) — Raport opisuje obiekt klasy Bezpieczne.
euclid — Raport opisuje obiekt klasy Euclid.
keter — Raport opisuje obiekt klasy Keter.
thaumiel — Raport opisuje obiekt klasy Thaumiel.
ezoteryczny (esoteric-class) — Raport opisuje obiekt, któremu nie została nadana klasa bądź została nadana klasa, która nie jest wymieniona powyżej.

Drugorzędne klasowe (opcjonalne) (do wykorzystania wraz z jedną z klas bądź tagiem "ezoteryczny"):
joke — Raport opisuje obiekt typu Joke.
zarchiwizowane (archived) — Raport opisuje obiekt zarchiwizowany.
zlikwidowane (liquidated) — Raport opisuje obiekt zlikwidowany.
zneutralizowane (neutralized) — Raport opisuje obiekt zneutralizowany.
zrozumiane (ex) — Raport opisuje obiekt zrozumiany.

Załącznik i dokument Organizacji

załącznik (supplement) — Załącznik oryginalny lub przetłumaczony.

audio — Strony z załączonymi plikami dźwiękowymi

praca-plastyczna (artwork) — Tag opisujący dzieło będące pracą plastyczną.

Goi Format — Praca napisana perspektywą GOI

i

oryginał — Tag opisujący dzieło oryginalne względem projektu.

albo

tłumaczenie — Tag opisujący dzieło przetłumaczone.

Opowieść

opowieść (tale) — Tag opisujący wszystkie opowieści SCP.

i

oryginał — Opowieść oryginalna.

albo

tłumaczenie — Opowieść przetłumaczona.

Materiał Wideo

film — Materiał wideo.

i

oryginał — Film oryginalny.

albo

tłumaczenie — Film przetłumaczony.


Kolaboracja

współpraca (co-authored) — praca jest napisana przez więcej niż jednego autora, ale dotyczą jej normalne zasady dodawania treści przez użytkowników.

kolaboracja (collaboration) — praca, do której można swobodnie dodawać treści nie będąc autorem.


English — Strony międzynarodowe, napisanie językiem angielskim.

Tagi specjalne, stworzone na potrzeby techniczne, nie zostały w tym artykule wymienione.

Poniższe tagi są dodatkowe, co oznacza, że ich dodawanie jest opcjonalne w przypadku dzieł oryginalnych. Dotyczą wyłącznie tematyki dzieł.

Prosimy się nie sugerować tagami dzieł tłumaczonych: należy dodawać wyłącznie te tagi z dzieł tłumaczonych, które zostały wymienione w tym poradniku. Nie więcej, nie mniej.


A

akustyka (acoustic) — Obiekt składa się, wpływa na, generuje lub jest roznoszony przez fale dźwiękowe. Porównać ze słuch i wibracje.
adaptacja (adaptive) — Obiekt dostosowuje się do bodźców w sposób anormalny.
amorfizm (amorphous) — Obiekt nie ma ustalonej formy ani kształtu lub stale się zmienia. Nie łączy się z metamorfizm i zazwyczaj odnosi się do obiektów określanych jako "papki', "chmurki" lub po prostu nieokreślonych fizycznie.
antymemetyka (antimemetic) — Obiekt jest lub jest powiązany z użyciem antymemu/antymemów do tłumienia wiedzy i/lub rozumienia koncepcji, włączając w to samego siebie. Przeciwieństwo memetyka.
artefakt (artifact) — Obiekt jest lub został pierwotnie stworzony przez ludzi. Zastępowany przez oraz wyklucza się z tagami takimi jak urządzenie, narzędzie, broń, transport itp.
automaton (automaton) — Obiekt jest urządzeniem lub konstrukcją przeznaczoną do samodzielnej pracy. Powinien być stosowany do wszystkiego, co można opisać jako "robot". Zastępuje mechanika.
autonomiczność (autonomous) — Obiekt aktywuje się samoczynnie w sposób anomalny. Dotyczy tylko obiektów, które normalnie nie aktywują się same. Nie łączy się z ożywione.

B

bakteria (bacteria) — Obiekt jest, przypomina lub wykazuje cechy bakteryjne.
bezkręgowiec (invertebrate) — Obiekt wykazuje cechy bezkręgowców lub zwierząt bez kręgosłupów. Zastąpione przez szczegółowe tagi, takie jak stawonóg czy insekt.
biologia (biological) — Obiekt cechują właściwości biologiczne.
biżuteria (jewelry) — Obiekt został stworzony z myślą o noszeniu go jako ozdoby.
broń (weapon) — Obiekt jest bronią lub został stworzony w celach bojowych.

C

chemia (chemical) — Obiekt związany jest z np. procesami chemicznymi.
ciecz (liquid) — Obiekt jest cieczą lub ją generuje.
cień (shadow) — Obiekt jest w szczególny sposób związany z cieniami.
czas (temporal) — Obiekt może np. wpływać na właściwości czasu.
czasomierz (timepiece) — Obiekt jest, albo jest znaczną częścią mechanizmu do pomiaru czasu. Zastępuje artefakt. Powinien być używany razem z mechanika.
czasoprzestrzeń (spacetime) — Obiekt może np. wpływać na właściwości czasoprzestrzeni.

D

dokument (document) — Obiekt jest dokumentem tekstowym, np. książką.
dotyk (tactile) — Obiekt można aktywować dotykiem lub na ów zmysł wpływa. Tag ten odnosi się wyłącznie do związku ze zmysłem dotyku.
drapieżny (predatory) — Obiekt wykazuje zachowanie typowe dla drapieżnych zwierząt.
drapieżność (carnivorous) — Obiekt okazuje drapieżność.
drewno (wooden) — Obiekt jest zbudowany w całości lub w części z drewna lub podobnego materiału. Tagu nie należy używać odnośnie do żywych, niezmodyfikowanych roślin, których materiał budulcowy składa się z drewna.
drzewny (arboreal) - Obiekt jest lub wykazuje cechy roślin drzewiastych lub drzewopodobnych.. Używać w połączeniu z roślinność.

E

ekstremalność (extremity) — Obiekt jest, lub wpływa na ekstremalne okoliczności. Używać niezależnie od gatunku.
elektromagnetyzm (electromagnetic) — Obiekt generuje, przechowuje lub wykorzystuje energię lub pole elektromagnetyczne.
elektronika (electronic) — Obiekt związany jest z elektroniką.
elektryka (electrical) — Obiekt związany jest z elektrycznością.
ektoentropia (ectoentropic) — Obiekt łamie pierwsze lub drugie prawo termodynamiki, generując materię lub energię w sposób, który jest niezgodny z entropią. Tag ten odnosi się do wszystkiego, co produkuje energię lub materię w nieznany sposób. Zazwyczaj nie łączy się z "pozawymiarowość".
empatia (empathic) — Obiekt jest w stanie odczytywać lub przekazywać uczucia.
entropia (entropic) - Obiekt jest, wykazuje, bądź jest powiązany z rozkładem entropicznym.
esokineza (essokinetic) - Obiekt jest zdolny do manipulowania rzeczywistością w anomalne sposoby. Zastępuje ektoentropia.

F

fizyka (physics) — Obiekt np. łamie prawa fizyki.
fotografia (photographic) — Obiekt jest lub ma związek z fotografią, bądź fotografia jest częścią bazowej anomali.

G

gad (reptilian) — Obiekt jest lub wykazuje cechy typowe dla gadów, lub zwierząt gadopodobnych. Używać w połączeniu ze zwierzę.
gatunek (species) — Obiekt to gatunek, a nie osobnik gatunku. W terminologii Fundacji tag ten oznacza żywe obiekty SCP, które mogą się biologicznie rozmnażać i przekazywać kolejnym pokoleniom właściwości anomalne.
gaz (gaseous) — Obiekt jest gazem lub go generuje.
genetyka (genetic) — Obiekt jest związany z genetyką lub funkcjonuje głównie poprzez genetyczne kodowanie i dekodowanie.
geologia (geological) — Obiekt jest naturalną formacją geologiczną (jaskinie, klify, góry, doliny, wulkany itd.) bądź ma na takową wpływ. Możliwe także, że obiekt może wpływać na zdarzenia geologiczne wielkiej skali (trzęsienia ziemi, lawiny itd.)
glina (clay) - Obiekt jest całkowicie, albo w dużej mierze zrobiony z gliny.
głowonóg (cephalopodic) - Obiekt jest lub wykazuje cechy typowe dla głowonogów. Zawierają się w tym mątwy czy ośmiornice. Używać w połączeniu ze zwierzę.
gra (game) — Obiekt jest związany z grami. Może się łączyć ze "sport".
grawerunek (engraved) - Obiekt jest, bądź posiada grawerunki.
grawitacja (gravity) — Obiekt wpływa na bądź znaczący wpływ ma na niego grawitacja.
grzyb (fungus) — Obiekt może być związany z grzybami bądź stanowić osobnika danego gatunku grzyba.

H

halucynacja (hallucination) — Obiekt może przejawiać właściwości halucynogenne.
historia (historical) — Obiekt związany jest z historią lub ma znaczenie historyczne, kulturalne itp.
humanoid (humanoid) — Obiekt pod względem budowy strukturalnej przypomina człowieka, np. właśnie człowiek.

I

insekt (insect) — Obiekt jest, bądź jest powiązany z insektami. (To nie dotyczy pająków, które powinny być tagowane pajęczy.) Używać w połączeniu ze zwierzę.
inskrypcja (inscription) — Obiekt to inskrypcja: tekst zapisany lub wyryty w materiale.
instrument (instrument) — Obiekt stanowi dowolny instrument: muzyczny, medyczny itd. Instrumenty to narzędzia pozwalające na skrajnie dokładne i delikatne operowanie celem uzyskania danego efektu.
inteligencja-kolektywna (hive-mind) — Obiekt przejawia oznaki uczestniczenia w lub tworzenia inteligencji kolektywnej.

J

jeleń (cervine) - Obiekt jest lub wykazuje cechy typowe dla jeleni oraz zwierząt jeleniopodobnych. Zawierają się w tym także łosie. Używać w połączeniu ze zwierzę.

K

kaktusowy (cactaceous) - Obiekt jest lub wykazuje cechy typowe dla kaktusów lub roślin z rodziny Cactaceae. Używać w połączeniu z roślinność.
kamień (stone) — Obiekt składa się głównie z kamienia lub ze skały.
klucz (key) — Obiekt to normalny klucz albo inny przedmiot zaprojektowany do otwierania innych rzeczy.
komputer (computer) — Obiekt to urządzenie komputerowe albo wpływa na takowe.
koncepcja (concept) — Obiekt jest koncepcją niefizyczną lub na takową wpływa.
konstrukcja (building) — Obiekt jest częścią, jest związany z, lub wpływa na budynek tj. struktura przeznaczona do wykorzystania przez człowieka. Zastępuje struktura.
koń (equine) - Obiekt jest lub wykazuje cechy końskie, bądź zwierząt koniowatych. Używać w połączeniu ze zwierzę.
korozyjność (corrosive) — Obiekt wykazuje właściwości korozyjne.
kot (feline) - Obiekt jest lub wykazuje cechy typowe dla kotów i zwierząt kotowatych. Używać w połączeniu ze zwierzę.
kryształ (crystalline) — Obiekt jest lub wykazuje cechy kryształów.
księżyc (moon) — Obiekt jest, wykazuje cechy typowe dla, lub wpływa na naturalnego satelitę lub księżyc, nasz lub nie. Używać w połączeniu z satelita.

L

lingwistyka (language) — Obiekt związany jest z językoznawstwem lub danym językiem.
lis (vulpine) — Obiekt jest lub wykazuje cechy typowe dla lisów, lub zwierząt lisopodobnych. Używać w połączeniu ze zwierzę.

M

magnetyzm (magnetic) — Obiekt jest magnetyczny lub wykazuje cechy naładowania magnetycznego.
małpa (simian) — Obiekt jest lub wykazuje cechy typowe dla małp, lub zwierząt małpopodobnych. Używać w połączeniu ze zwierzę.
mapa (map) — Obiekt to mapa lub jest z nią związany.
matematyka (mathematical) — Obiekt związany jest z matematyką.
meble (furniture) — Obiekt przypomina element umeblowania.
media (media) - Obiekt jest, lub jest przechowywany na jednym lub większej ilości z analogowymi czy cyfrowymi nośnikami danych, takich jak taśma, nagranie, dysk czy napęd cyfrowy. Zastępuje artefakt.
mechanika (mechanical) — Obiekt działa głównie w mechaniczny sposób lub jest urządzeniem mechanicznym. Zastępowane przez mechanizm.
mechanizm (clockwork) — Obiekt działa głównie za pomocą mechanizmów zegarowych tj. urządzeń mechanicznych skonstruowanych głównie z wykorzystaniem kół zębatych i/lub napędzane są przy użyciu sprężyny głównej. Zastępuje mechanika.
medycyna (medical) — Obiekt związany jest z medycyną.
memetyka (memetic) — Obiekt przejawia właściwości memetyczne.
meta (meta) — Obiekt wywiera wpływ na sam raport.
metal (metallic) — Obiekt jest w całości lub w znacznym stopniu zrobiony z metalu lub substancji metalicznych.
metamorfizm (metamorphic) — Obiekt może zmieniać swoją formę lub kształt, by upodobnić się do właściwości fizycznych innych elementów świata.
meteorologia (meteorological) — Obiekt związany jest ze zjawiskami pogodowymi.
miasto (city) — Obiekt to miasto, miasteczko, wieś itp. W zasadzie dotyczy każdego rejonu poświęconego na zamieszkanie przez ludzi. Tag należy wykorzystywać wyłącznie, jeśli znaczna część miasta związana jest z anomalią.
miejsce (location) — Obiekt to unikalne miejsce pod względem geograficznym.
mięsożerność (carnivorous) — Obiekt jest mięsożerny lub szczególnie związany jest z tego typu żywieniem.
mikroskopijne (microscopic) — Obiekt jest zbyt mały by go dostrzec lub obserwować gołym okiem.
militaria (military) — Obiekt związany jest z militariami: uzbrojeniem, technologią, techniką wojenną lub konfliktem zbrojnym.
mimesis (mimetic) — Obiekt naśladuje coś lub jest z naśladownictwem związany.
miniatura (miniature) — Obiekt jest znacznie mniejszy od tego, na którym jest wzorowany.
motyl (lepidopteran) — Obiekt jest lub wykazuje cechy typowe dla motyli lub zwierząt motylo- czy ćmo-podobnych. Używać w połączeniu ze zwierzę i insekt.
mrówka (formic) — Obiekt jest lub wykazuje cechy typowe dla mrówek i zwierząt mrówkopodobnych. Używać w połączeniu ze zwierzę i insekt.
muzyka (musical) — Obiekt związany z muzyką.
mysz (murine) — Obiekt jest lub wykazuje cechy typowe dla zwierząt myszowatych, myszy lub szczurów. Używać w połączeniu ze zwierzę.

N

nagranie (recording) — Obiekt związany jest z nagraniem audiowizualnym.
nałóg (addictive) — Obiekt wywołuje pożądanie lub uzależnienie u dotkniętych nim osób.
narracyjny (narrative) — Obiekt jest, ma związek, bądź przenosi się przez informacje i dokumenty narracyjne.
narzędzie (tool) — Obiekt został stworzony jako narzędzie.
neurologia (neurological) — Obiekt wpływa na układ nerwowy istoty, na kórą wpływa. Tag stosowany wyłącznie do dzieł, w których potwierdzono związek ze zmianami natury neurologicznej u przedmiotów testowych.
niedźwiedź (ursine) — Obiekt jest lub wykazuje cechy typowe dla niedźwiedzi, lub zwierząt niedźwiedziopodobnych. Używać w połączeniu ze zwierzę.
nienamacalność (intangible) — Obiekt jest nienamacalny, a do tego nie stanowi gazu.
nieruchomy (immobile) - Obiekt nie może zostać poruszony w żaden sposób znany Fundacji.
niezabezpieczone (uncontained) — Obiekt jest całkowicie bądź częściowo niezabezpieczony.
niezniszczalność (indestructible) — Obiekt jest niezniszczalny względem środków, jakie Fundacja może wykorzystać.
noc (nocturnal) — Zachowanie obiektu jest szczególnie związane z nocną porą doby.

O

obserwacja (observational) — Obiekt zaczyna oddziaływać anormalnie podczas obserwacji.
odzież (clothing) — Obiekt to np. część ubioru.
ogień (fire) — Obiekt składa się z ognia, jest z nim związany lub umożliwia albo ułatwia rozpalanie.
okular (ocular) — Obiekt przypomina, jest związany z, lub wpływa na oczy.
online (online) — Obiekt jest dostępny za pośrednictwem Internetu albo w inny sposób jest z siecią związany.
opisany (inscribed, featured) - Na obiekcie są napisy, przeważnie w formie słów i liczb. Zastąpione przez grawerunek i dokument.
organiczne (organic) — Obiekt wykazuje cechy lub budowę organiczną.
owca (ovine) — Obiekt jest lub wykazuje cechy typowe dla owiec, lub zwierząt owcopodobnych. Używać w połączeniu ze zwierzę.
ożywione (alive) — Obiekt jest żywy, to znaczy, że wykazuje biologiczne cechy takie jak metabolizm, odruchy i reprodukcja.
ontokinetyka (ontokinetic) — Obiekt jest w stanie manipulować rzeczywistością ("zaginać rzeczywistość") poprzez anomalne środki. Zastępuje ektoentropia.

P

pajęczy (arachnid)- Obiekt jest lub wykazuje cechy pająków lub pajęczaków. Używać w połączeniu ze zwierzę.
pamięć (memory-affecting) — Obiekt może wpływać na pamięć. Zwykle ten tag nie łączy się z tagiem "umysł".
paradoks (paradox) — Obiekt związany jest z paradoksem bądź sam takowy stanowi.
pasożyt (parasitic) — Obiekt wykazuje cechy typowe dla pasożytów.
pętla (loop) — Obiekt związany jest ze zjawiskiem zapętlenia zdarzeń, miejsc itd.
pies (canine) - Obiekt jest lub wykazuje cechy typowe dla psów. Używać w połączeniu ze zwierzę.
planeta (planet) — Obiekt przypomina lub wpływa na planetę, ale niekoniecznie na Ziemię.
podziemia (subterranean) — Obiekt znajduje się w podziemiach lub ma z podziemiami inny związek.
pojemnik (container) — Obiekt został stworzony jako pojemnik lub z pojemnikiem jest związany.
portal (portal) — Obiekt umożliwia, łamiące znane prawa świata, przenoszenie się z jednego miejsca do drugiego.
powietrze (airborne) — Obiekt żyje, porusza się lub roznosi w powietrzu.
pozawymiarowość (extradimensional) — Obiekt pochodzi z innego wymiaru lub w inny sposób z takowym jest związany. Nie łączy się zwykle z "ektoentropia".
pozaziemskość (extraterrestrial) — Obiekt pochodzi z przestrzeni kosmicznej lub umożliwia podróżowanie poza Ziemię.
prawdopodobieństwo (probability) — Obiekt może wpływać na prawdopodobieństwo.
proroczy (predictive) — Obiekt jest zdolny do udzielania informacji i zachowywania się w proroczy sposób. Zazwyczaj zastępuje wiedza.
przymus (compulsion) — Obiekt sprawia, że istoty, na które wpływa, cierpią przymus, by coś robić, często coś, czego normalnie by nie zrobiły.
przyszłość (future) — Obiekt pochodzi z przyszłości.
pszczeli (apian) - Obiekt jest lub wykazuje cechy zwierząt pszczelich lub pszczelopodobnych.. Używać w połączeniu ze zwierzę oraz insekt.
ptak (avian) - Obiekt jest lub charakteryzuje się cechami ptaków lub zwierząt ptakopodobnych. Używać w połączeniu ze zwierzę.

R

radioaktywność (radioactive) — Obiekt emituje lub wpływa na promieniowanie.
reanimacja (reanimation) — Obiekt przywraca istoty do życia ze śmierci klinicznej.
rekin (selachian) — Obiekt jest lub wykazuje cechy typowe dla rekinów, lub zwierząt rekinopodobnych. Odnosi się również do płaszczek. Musi być używane wraz z ryba, może być użyte ze zwierzę.
religia (religious) — Obiekt ma znaczenie religijne.
reprodukcja (reproductive) — Obiekt w anomalny sposób wpływa na normalne, biologiczne procesy reprodukcji organizmu (np. ludzi) lub sam takim w anomalny sposób podlega.
robak (vermian) — Obiekt jest lub wykazuje cechy typowe dla robaków, lub zwierząt robakopodobnych. Używać w połączeniu ze zwierzę.
roślinność (plant) — Obiekt to roślina lub ma inny związek z roślinnością.
rozumność (sapient) — Umiejętności rozumowania obiektu są porównywalne z tymi cechującymi człowieka rozumnego.
rój (swarm) — Obiekt związany jest z rojem lub wykazuje jego cechy.
ruchomy (mobile) — obiekt porusza się w anomalny sposób. Odpowiada to obiektom, które normalnie nie mogłyby się ruszać. Porównać z teleportacja.
ryba (piscine) — Obiekt jest lub wykazuje cechy typowe dla ryb, lub zwierząt rybopodobnych. Używać w połączeniu ze zwierzę.
rytuał (ritual) — Obiekt związany jest z rytuałem lub rutynowo powtarzanymi czynnościami.
rzeźba (sculpture) — Obiekt jest lub był trójwymiarowym dziełem sztuki. Rzeźba musi być efektem formowania, rzeźbienia lub kształtowania materiału.

S

samonaprawa (self-repairing) — Obiekt wykazuje anomalne zdolności w zakresie samonaprawy lub przywracania się do stanu funkcjonowania.
samopowielanie (self-replicating) — Obiekt jest w stanie się samodzielnie powielać
satelita (satellite) — Obiekt związany jest z naturalnym lub sztucznym satelitą danego ciała niebieskiego.
scenariusz-klasy-k (k-class-scenario) - Obiekt jest zamieszany w, lub zdolny do wywołania jednego lub więcej scenariuszy klasy K. Powinno być używane jedynie w artykułach dokładnie opisujących typ scenariusza klasy K.
seksualny (sexual) — Obiekt zawiera lub wpływa na organy seksualne, aktywności seksualne czy koncepcje związane z seksem.
sen (sleep) — Obiekt związany jest ze spaniem lub snami.
sensoryczny (sensory) — Obiekt wpływa na percepcję. Zazwyczaj używane wraz ze słuch, smak, węch, dotyk, and/or wizualność.
sfera (sphere) — Obiekt jest sferyczny. Ten tag powinien być używany tylko gdy cały obiekt jest sferą, a nie tylko jego fragment bądź fragmenty.
stawonóg (arthropod) - Obiekt wykazuje cechy typowe dla stawonogów, zwierząt z egzoszkieletami, segmentowanymi ciałami lub złączonymi przydatkami.
słońce (sun) — Obiekt związany jest ze Słońcem, aczkolwiek niekoniecznie naszym.
słuch (auditory) — Obiekt jest uruchamiany, aktywowany lub wpływa na zmysł słuchu. Nie mylić z akustyka.
smak (gustatory) — Obiekt związany jest ze zmysłem smaku.
sport (sport) — Obiekt ma znaczenie sportowe.
ssak (xenarthran) — Obiekt jest lub wykazuje cechy typowe dla ssaków, w tym mrówkojady, pancerniki i leniwce. Używać w połączeniu ze zwierzę.
statua (statue) — Obiekt to statua lub ma związek ze statuami.
struktura (structure) — Obiekt jest sztuczną lub naturalną strukturą nieprzeznaczoną do wykorzystania przez człowieka.
stworzone-przez-fundację (foundation-made) - Obiekt został stworzony, umyślnie lub nie, przez Fundację SCP. Jedynie obiekty stworzone bezpośrednio przez działania Fundacji zaliczają się do tej kategorii. Wyklucza to fenomeny powstałe przez wystawienie placówki na dużą ilość zabezpieczonych anomalii.
szczątki (cadaver) — Obiekt wpływa na lub w inny sposób związany jest ze szczątkami organizmów.
sześcian (cube) - Obiekt jest sześcienny. Ten tag powinien być używany tylko gdy cały obiekt jest kostką, a nie tylko jego fragment bądź fragmenty.
szkielet (skeletal) — Obiekt jest, jest fragmentem, lub wpływa
na szkielet organizmu. "Szkielet" definiowany jest jako tkanka wsparcia strukturalnego dla organizmu wielokomórkowego, dotyczy zarówno kości, jak i chrząstek.
szkło (glass) — Obiekt jest stworzony ze szkła w całości lub w części.
sztuka (artistic) — Obiekt jest dziełem sztuki, posiada właściwości artystyczne lub ma znaczenie artystyczne. Zastępowane przez muzyka, rzeźba lub statua.

Ś

świadomość (sentient) — Obiekt jest świadomy swojego istnienia.
światło (light) — Obiekt ulega aktywacji lub w inny sposób związany jest ze światłem lub jego brakiem.

T

telekineza (telekinetic) — Obiekt może w anomalny sposób wpływać na inne elementy świata, np. może je przesuwać siłą woli.
telepatia (telepathic) — Obiekt może w anomalny sposób przekazywać informacje.
teleportacja (teleportation) — Obiekt może w anomalny sposób się przemieszczać.
termika (thermal) — Na obiekt wpływ mają zmiany w temperaturze.
termodynamika (thermodynamic) — Obiekt wpływa na lub jest szczególnie związany z prawami termodynamiki.
toksyczność (toxic) — Obiekt ma związek z toksynami, truciznami itd.
transfiguracja (transfiguration) — Obiekt może w anomalny sposób modyfikować kształt innych elementów świata.
transmisja (transmission) — Obiekt transmituje informacje.
transport (vehicle) — Obiekt związany jest z transportem, stanowi pojazd, wehikuł etc.

U

umysł (mind-affecting) — Obiekt może wpływać na procesy myślowe istot.
urządzenie (appliance) — Obiekt przypomina urządzenie domowe lub wykorzystywane w gospodarstwie domowym. Używać w połączeniu z elektryka lub elektronika.

W

walenie (cetacean) — Obiekt jest lub wykazuje cechy typowe dla waleni czy wielorybów. Używać w połączeniu ze zwierzę.
waluta (currency) - Obiekt jest powiązany z, wpływa na, lub jest aktywowany przez pieniądze lub inne środki używane jako medium wymiany.
wąż (ophidian) — Obiekt jest lub wykazuje cechy typowe dla węży, lub zwierząt wężopodobnych. Używać w połączeniu ze zwierzę.
węch (olfactory) — Obiekt wpływa na zmysł powonienia.
wibracje (vibration) — Obiekt generuje anomalne wibracje lub inne powtarzalne ruchy. Porównać z akustyka.
wiedza (knowledge) — Obiekt przetwarza wiedzę, przy czym zarówno sama wiedza, jak i sposób mogą być anomalne. Obiekt tego typu jest w stanie przewidywać zdarzenia ze szczególną dokładnością.
wielbłąd (camelid) — Obiekt jest lub wykazuje cechy typowe dla wielbłądów, alpak czy lam. Używać w połączeniu ze zwierzę.
wielościenne (polyhedral) — Obiekt jest wielościanem, albo trójwymiarowym kształtem z płaskimi ścianami i prostymi krawędziami. wielościenne zastąpiono sześcian.
wiewiórka (sciurine) — Obiekt jest lub wykazuje cechy typowe dla wiewiórek, lub zwierząt wiewiórkopodobnych. Używać w połączeniu ze zwierzę.
wirus (virus) — Obiekt przypomina wirusa.
wizualność (visual) — Obiekt wpływa na zmysł wzroku.
woda (aquatic) — Obiekt żyje, porusza się w lub rozprzestrzenia się w wodzie.
wołowy (bovine) - Obiekt jest lub wykazuje cechy typowe dla wołu lub bydła. Używać w połączeniu ze zwierzę.
wrogość (hostile) — Obiekt okazuje w stosunku do innych bezpośrednią wrogość, która nie ma swej przyczyny w zachowaniu instynktowym ani drapieżnym.
wszystkożerność (omnivorous) — Obiekt może konsumować wszelkiego rodzaju pożywienie.
wymiana (exchange) — Obiekt związany jest z handlowaniem, kupowaniem lub sprzedawaniem albo wymienianiem się różnego rodzaju dobrami.
występ (performance) — Obiekt jest lub jest używany we wszelkich występach, takich jak tańce lub spektakle.

Z

zabawka (toy) — Obiekt jest lub jego głównym celem jest było bycie zabawką.
zagrożenie-biologiczne (biohazard) — Obiekt stwarza zagrożenie natury biologicznej lub w inny sposób z takowym jest związany.
zagrożenie-informacyjne (infohazard) — Obiekt, którego właściwości ulegają aktywacji, kiedy ktoś o nim mówi lub go w jakiś sposób wskazuje.
zagrożenie-poznawcze (cognitohazard) — Obiekt stwarza zagrożenie podczas obserwowania go, poznawania go lub ma związek z takowym.
zając (leporine) — Obiekt jest lub wykazuje cechy typowe dla zajęcy lub zwierząt zajęco- czy króliko-podobnych. Używać w połączeniu ze zwierzę.
zaraźliwość (contagious, contagion) — Obiekt jest środkiem umożliwiającym lub ułatwiającym zarażanie albo sam jest zaraźliwy.
zwierzę (animal) — Obiekt jest zwierzęciem lub wykazuje cechy charakterystyczne dla życia zwierząt.

Ż

żaba (ranine) — Obiekt jest lub wykazuje cechy typowe dla żab, lub zwierząt żabopodobnych. Używać w połączeniu ze zwierzę.
żółw (chelonian) — Obiekt jest lub wykazuje cechy typowe dla żółwi i zwierząt żółwiopodobnych. Używać w połączeniu ze zwierzę.
żywność (food) — Obiekt przypomina przedmiot konsumpcji lub jest związany z odżywianiem.

Tagi dla grup podobnych (GoI)

Polskie

argus — A.R.G.U.S Inc.
atlantis-primo — Atlantis Primo
koalicja-jednostek-przyszłosciowych — Koalicja Jednostek Przyszłościowych
szwagier&szwagier-motorized — Szwagier&Szwagier Motorized
verborum-vi — Verborum Vi Corporation
wspaniałości-mieszkaniowe — Wspaniałości Mieszkaniowe sp. z o.o.
www — WWW

Angielskie

alexylva (alexylva) — Alexylva University — Uniwersytet Alexylva
ambrose-restaurant (ambrose-restaurant) — Ambrose Restaurant — Restauracja Ambrozja
anderson (anderson
are-we-cool-yet (are-we-cool-yet) — Are We Cool Yet?
czarna-królowa (black-queen) — The Black Queen — Czarna Królowa
children-of-the-torch (children-of-the-torch) — Children of the Torch — Dzieci Pochodni
daevite (daevite) — Daevites — Daevici
dr-wondertainment (dr-wondertainment) — Dr. Wondertainment
fabryka (factory) — The Factory — Fabryka
fundacja-charytatywna-manna (manna-charitable-foundation) — Manna Charitable Foundation — Fundacja Charytatywna Manna
globalna-koalicja-okultystyczna (global-occult-coalition) — The Global Occult Coalition — Globalna Koalicja Okultystyczna
gru-dywizja-p (gru-division-p) — GRU Division "P" — GRU Dywizja "P"
herman-fuller (herman-fuller) — Herman Fuller's Circus of Disquieting — Cyrk Niepokoju Hermana Fullera
inicjatywa-horyzontu (horizon-initiative) — The Horizon Initiative — Inicjatywa Horyzontu
kościół-zepsutego-boga (broken-god) —The Church of the Broken God — Kościół Zepsutego Boga
marshall-carter-and-dark (marshall-carter-and-dark) — Marshall Carter, and Dark Ltd.
nikt (nobody) — Nobody / Nikt
oneiroi (oneiror) — Oneiror Collective — Zbiorowość Oneiroi
oria (reclamation) — Office For The Reclamation of Islamic Artifacts — Biuro Odzyskiwania Islamskich Artefaktów
obskura (obskura) — Ahnerbe Obskurakorps
piąty-kościół (fifthist) — The Fifth Church — Piąty Kościół
prometheus-labs (prometheus) — Prometheus Labs, Inc.
rebelia-chaosu (chaos-insurgency) — The Chaos Insurgency — Rebelia Chaosu
Shark-Punching-Center (shark-punching-center) — Shark Punching Center — Centrum Bicia Rekinów
second-hytoth (second-hytoth) — Church of the Second Hytoth — Kościół Drugiego Hytothu
ręka-węża (serpents-hand) — The Serpent's Hand — Ręka Węża
sarkiści (sarkic) — Sarkicism — Sarkiści
szkarłatny-król (scarlet-king) — Scarlet King — Szkarłatny Król
uiu (unusual-incidents-unit) — Unusual Incidents Unit — Jednostka Incydentów Nadzwyczajnych

Tagi kanonów

Polskie

chwasty — Chwasty

Angielskie

aiad (aiad)
bellerwersum (bellerverse)
doktorzy-kościoła (doctors-of-the-church)
eschatologia-konkurencyjna (competitive-eschatology)
etdp (etdp)
globalna-koalicja-okultystyczna (global-occult-coalition)
Gamers Against Weed (gamers-against-weed)
klasyczne-odrodzenie (classical-revival)
lolfoundation (lolfoundation)
na-górze-golgota (on-mount-golgotha)
najzimniejsza-wojna (the-coldest-war)
niepotrzebna (unfounded)
nikt (nobody)
sotm (sotm)
szczurze-gniazdo (rats-nest)
trzecie-prawo (third-law)
tworzywa-s&c (s&c-plastics)
wskrzeszenie (resurrection)
wymiana-antarktyczna (antarctic-exchange)
zatoka (the-gulf)
zepsuta-maskarada (broken-masquerade)
zielony-król (green-king)

Tagi zawartości

dla-dorosłych (adult) — oznacza zawartość przeznaczoną dla dorosłych odbiorców, czytanie na własną odpowiedzialność

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License