That doesn't sounds clever

Dołączona strona "broken-masquerade-css" nie istnieje (utwórz ją teraz)

ocena: 0+x

Gapiłem się w telewizję, ledwie chwytając słowa, gdy pomagałem Helen siąść na krześle.

"…stracona, nie ostało się nic oprócz ogromnej dziury. Huragany odnotowane w tym regionie były wynikiem powietrza i wody dążących do wypełnienia…"

"Dalej, Dalej," powiedziałem zmieniając na inny kanał. Zupełnie nie obchodzi mnie Północna Korea. Szukałem poważnych wiadomości.

"…szczelina pomiędzy obiema stronami jest większa niż kiedykolwiek. Sekretarz Obrony chroni tajemnicy, mówiąc, że było to dla naszej ochrony. Prezydent zaprzecza…"

Było lepiej, ale to dalej nie to. "Patrz, wiem, że nienawidzisz kiedy tak skaczę po kanałach, Helen" powiedziałem, "Ale na litość Boską cały świat właśnie się zmienił! Nie jesteś podekscytowana?" Nie potrafiłem zrozumieć czemu nie wyglądała na bardziej podnieconą. Obawiam się, że nigdy nie zrozumiem kobiet.

Próbowałem dalej, podczas gdy zmiotłem muchę z przed mojej twarzy.

"…którzy posiadają jakąkolwiek wiedzę o tych wydarzeniach są proszeni o zgłoszenie. Źródła w Parlamencie potwierdziły, że Globalna Koalicja Okultystyczna jest częściowo finansowana z…"

Potrząsnąłem głową. To wciąż nie to. Wyraz twarzy Helen był pełen dezaprobaty. "Przepraszam," powiedziałem. "Ale nie rozumiesz co to znaczy dla mnie. Jesteś normalna. Ja nigdy nie pasowałem. Nigdy nie należałem tutaj. To łatwe dla ciebie, ale nigdy nie było dla mnie miejsca." Zmieniłem kanał.

"…pieniądz jak każdy inny, Robercie. Nasi klienci mają wybredne upodobania i robimy co w naszej mocy by im sprostać. Nie sądzę, że znajdziesz dowód na to, że zrobiliśmy coś nielegalnego. Nie nazwałbym…"

Położyłem moją dłoń na Helen. "Wszystko się dziś zmieniło. Są inni tacy sami jak ja. Potrafisz to sobie wyobrazić? Nie jestem sam. Nie całkiem." Gwałtownie potrząsnąłem głową. "Oh, nie, nie, nie to miałem na myśli. Oczywiście cieszę się, że się poznaliśmy. Ale znamy się dopiero od kilku dni, a ja od zawsze chciałem odnaleźć innych ludzi takich jak ja. Wyobraź sobie, że byłabyś jedyną na świecie osobą, która mogłaby widzieć. Nikt inny nie wiedział by co to jest niebieski, nie mówiąc już o tym, co to ma wspólnego z niebem. Czy możesz w ogóle pomyśleć jak samotnie by to było?"

"…na rozprawę sądu międzynarodowego. Fundacja SCP jak dotąd odmówiła zgody na…"

"Patrz, możemy się za to zabrać znowu za chwilę. Po prostu daj mi znaleźć coś dobrego. Ktoś będzie mówił o tym, zobaczysz," powiedziałem Helen. Zmieniłem kanał znowu i tym razem zostałem nagrodzonych przez młodą kobietę udzielającą wywiadu w studiu. "Tutaj, patrz!"

"…badania, ponieważ niektórzy z doktorów byli trochę straszni. Jednak przez większość czasu nie było aż tak źle. Jedynie piekielnie samotnie," powiedziała.

Blondynka, około dwudziestki, wydawałoby się. Całkiem ładna, choć nie tak ładna jak Helen.

"I wszystko przez twój… talent?" zapytał reporter.

Cham. Okulary. Nie mogę ścierpieć mężczyzn w okularach. Doprowadza mnie to do szewskiej pasji.

"Zgadza się," powiedziała. "Powiedzieli, że to może być niebezpieczne."

"Możemy zobaczyć demonstrację?" zapytał reporter.

Kiwa głową i dostaje do ręki zdjęcie. Jest na nim inny mężczyzna, ciemna skóra, elegancki garnitur. Gdy tylko dostaje je do ręki, mężczyzna zaczyna się ruszać.

Gospodarz programu woła za kulisy i ciemnoskóry mężczyzna wchodzi. Jego zdjęcie odpowiada jego ruchom Gdy dziewczyna dotyka obrazka ciemnoskóry mężczyzna podskakuje i mówi, że poczuł jej dotyk na sobie. Zbliżenie pokazuje jego skórę wciskaną w miejscu gdzie dziewczyna kładzie jej palec. Kamera robi zbliżenie, by pokazać każdemu jak palec dziewczyny idzie na fotografię.

"Czy od zawsze byłaś w stanie to robić?" zapytał reporter.

"Przynajmniej od kiedy byłam młodsza," powiedziała.

Wyłączyłem telewizor. Widzieliśmy dostatecznie dużo. "Oh, Helen," powiedziałem, łzy formowały mi się w kącikach oczu. "To takie wspaniałe. Nie jestem już dziwadłem. Należę, choć raz w moim nędznym życiu, należę. Sięgnąłem i pogładziłem miłośnie jej policzek. Był blady, ale wciąż był na nim ślad różowości jaki miała wczorajszego dnia.

Strzepnąłem muchy z jej skóry. Rozmawialiśmy wystarczająco długo i przyszedł czas, żeby dalej to robić. Jeśli ludzie spędzą zbyt dużo czasu martwi, zaczynają zalatywać i już nie rozumieją. Rozerwałem skórę i mięso z jej ręki, wyciągnąłem jej kość łokciową i zacząłem żuć, mięśnie wokół mojej szczęki puchły i rosły, by pozwolić mi zmiażdżyć kość. Gdy już skończyłem, przyszedł czas by spojrzeć na zewnątrz.

Świat był nowy i chodź raz czułem, że było w nim miejsce dla mnie.

scorpionmtf.png

Jednostki MFO zrobione przez Scorpion141

MOBILNE FORMACJE OPERACYJNE


Skocz do przedziału
MFO Alfa-1 ("Czerwona Prawa Ręka")
MFO Alfa-4 ("Kucykowy Ekspres")
MFO Alpha-9 ("Ostatnia Nadzieja")
MFO Beta-7 ("Szaleni Kapelusznicy")
MFO Gamma-5 ("Czerwone Śledzie")
MFO Gamma-6 ("Głębinowi Żywiciele")
MFO Gamma-13 ("Siewcy prawa Asimova")
MFO Delta-5 ("Przodujący Biegacze")
MFO Epsilon-6 ("Wioskowi Idioci")
MFO Epsilon-9 ("Połykacze Ognia")
MFO Epsilon-11 ("Lis o Dziewięciu Ogonach")
MFO Zeta-9 ("Kretoszczury")
MFO Eta-10 ("Nie Widzę Zła")
[/that-doesn-t-sounds-clever#014
[/that-doesn-t-sounds-clever#015
[/that-doesn-t-sounds-clever#016
[/that-doesn-t-sounds-clever#017
[/that-doesn-t-sounds-clever#018
[/that-doesn-t-sounds-clever#019
[/that-doesn-t-sounds-clever#020
[/that-doesn-t-sounds-clever#021
[/that-doesn-t-sounds-clever#022
[/that-doesn-t-sounds-clever#023
[/that-doesn-t-sounds-clever#024
[/that-doesn-t-sounds-clever#025
[/that-doesn-t-sounds-clever#026
[/that-doesn-t-sounds-clever#027
[/that-doesn-t-sounds-clever#028
[/that-doesn-t-sounds-clever#029
[/that-doesn-t-sounds-clever#030
[/that-doesn-t-sounds-clever#031
[/that-doesn-t-sounds-clever#032
[/that-doesn-t-sounds-clever#033
[/that-doesn-t-sounds-clever#034
[/that-doesn-t-sounds-clever#035
[/that-doesn-t-sounds-clever#036
[/that-doesn-t-sounds-clever#037
[/that-doesn-t-sounds-clever#038
Dodatkowe MFO

Mobilne Formacje Operacyjne mogą diametralnie różnić się wielkością, składem i celem. Mobilna Formacja Operacyjna o wielkości batalionu, której zadaniem jest reagowanie na aktywność wysoce agresywnych anomalii, może składać się z setek pododdziałów regularnych i wspomagających oraz pojazdów i wyposażenia bojowego. Ponadto drużyny przynależące do takiej MFO mogą zostać przerzucone w każde miejsce świata. Należy jednak pamiętać, że nie wszystko Mobilne Formacje Operacyjne są przeznaczone do działań bojowych; wyspecjalizowane jednostki zwiadowcze bądź śledcze mogą składać się z mniej niż dwunastu operatorów, jeżeli większa ich ilość nie będzie konieczna, by mogli realizować swe cele.

Podczas pracy polowej operatorzy MFO często przyjmują rolę reakcyjną na zagrożenia, pracują w regionalnych lub federalnych służbach porządkowych, a nawet wojskowych przeznaczonego im rejonu. Dowódcy Mobilnych Formacji Operacyjnych, celem realizacji wyznaczonego zadania, mogą zażądać asysty lokalnych jednostek polowych i pracowników stacjonujących w pobliskich placówkach Fundacji.


ORGANIZACJA

Organizacja Mobilnych Formacji Operacyjnych jest wysoce zróżnicowana, jako że każda jednostka jest od podstaw budowana w sposób, który najlepiej odpowiada jej nominalnemu celowi. Podczas gdy bojowe MFO mogą przestrzegać hierarchii i organizacji wojskowej, mniejsze jednostki mają z kolei pełne prawo stosować się do nieoficjalnej idei łańcucha dowodzenia.

W związku z tym każdy Dowódca Mobilnej Formacji Operacyjnej (DMFO) może mieć różne obowiązki; dowódca wielkiej MFO może skupiać się na zarządzaniu wieloma drużynami i dysponowaniu nimi według potrzeb operacyjnych, podczas gdy dowódca niewielkiego pododdziału może wraz z nim uczestniczyć w misji i kierować operacją na miejscu.

W podobny sposób należy spojrzeć na spójność różnych jednostek. Niektóre Mobilne Formacje Operacyjne składają się z pracowników, którzy razem szkolili się i pracowali przez wiele lat, a inne mogą zostać aktywowane bez uprzedzenia, co oznacza, że wielu operatorów będzie (przynajmniej na początku) wiedziało jedynie, jak inni się nazywają i czym się specjalizują.

AKTYWACJA

Mobilne Formacje Operacyjne są zwykle aktywowane według potrzeby przez Dyrektora Formacji Operacyjnych, co często wymaga bezpośredniej zgody co najmniej jednego członka rady O5. Lwia część Mobilnych Formacji Operacyjnych utworzona została celem reagowania na określone anomalie, których właściwości uniemożliwiają efektywne zabezpieczenie lub kontrreakcję sił reagowania. Niektóre MFO zostały aktywowane z wyprzedzeniem narastającego bądź hipotetycznego zagrożenia.


DEZAKTYWACJA

Mobilne Formacje Operacyjne utworzone w celu zabezpieczenia określonej anomalii są zazwyczaj dezaktywowane po zakończeniu operacji pozyskania lub kiedy jej udział w zabezpieczeniu nie jest już konieczny. Sporadycznie takie MFO zostają pozostawione aktywne, jeżeli zdobyta przez ich operatorów wiedza i doświadczenie mogą okazać się użyteczne w razie wystąpienia kolejnych incydentów; o wiele częściej jednak MFO zostaje rozwiązana, a jej operatorzy powracają na poprzednie stanowiska. Bardzo rzadko dochodzi do sytuacji, że Mobilna Formacja Operacyjna musi zostać rozwiązana, ponieważ jej korpus osobowy ucierpiał zbyt wielkie szkody, by jednostka mogła pozostać operacyjna; jeśli cel dezaktywowanej MFO jest nadal uważany za istotny, nowa jednostka może zostać aktywowana celem zajęcia miejsca poprzedniej.


Lista Mobilnych Formacji Operacyjnych


MFO Alfa-1 ("Czerwona Prawa Ręka")

Alpha1.png

Misja Formacji Operacyjnej: Mobilna Formacja Operacyjna Alfa-1 to formacja odpowiadająca bezpośrednio przed Radą O5 i wykorzystywana jest w sytuacjach wymagających najlepszego bezpieczeństwa operacyjnego. Składa się z najlepszych i najlojalniejszych operatorów Fundacji. Dostęp do innych informacji na temat MFO Alfa-1 wymaga upoważnienia poziomu 5.

Pomoc w Zabezpieczaniu Obiektów:

Raporty z Akcji:

MFO Alfa-4 ("Kucykowy Ekspres")

Alpha4.png

Misja Formacji Operacyjnej: Mobilna Formacja Operacyjna Alfa-4 składa się z pracowników wyszkolonych do działalności zakonspirowanej wyspecjalizowanych w dziedzinach śledzenia, przechwytywania oraz zabezpieczania obiektów anomalnych, które przesyłane są drogą pocztową i kurierską.

Pomoc w Zabezpieczaniu Obiektów:

Raporty z Akcji:

MFO Alpha-9 ("Ostatnia Nadzieja")

alpha9alt.png

Misja Formacji Operacyjnej: Odrodzona Omega-7. Mobilna Formacja Operacyjna wyraźnie przeznaczona do trenowania i używania humanoidalnych obiektów SCP w polu.

Raporty z Akcji:

MFO Beta-7 ("Szaleni Kapelusznicy")

Beta7.png

Misja Formacji Operacyjnej: Mobilna Formacja Operacyjna Beta-7 specjalizuje się w pozyskiwaniu i zabezpieczaniu anomalii stwarzających skrajne zagrożenie natury biologicznej, chemicznej lub radiologicznej; ponadto formacja zajmuje się przeprowadzaniem szybkich operacji pozyskania oraz czyszczeniem miejsc przez takie anomalie dotkniętych. Rozumie się przez to planowanie i przeciwdziałanie obszernego lub pandemicznego roznoszenia anomalii zaraźliwych..

Pomoc w Zabezpieczaniu Obiektów:

Raporty z Akcji:

MFO Gamma-5 ("Czerwone Śledzie")

small.jpg

Misja Formacji Operacyjnej: Mobilna Formacja Operacyjna Gamma-5 specjalizuje się w zapobieganiu wyciekom informacji o anomalnych wydarzeniach lub zjawiskach w sytuacjach, kiedy początkowo podjęte próby ich zagłuszenia okazały się nieskuteczne lub niewystarczające, lub w przypadkach, kiedy dane osiągnęły krytyczny poziom rozpowszechnienia. Wykorzystują do tego badanie i podawanie eksperymentalnych środków amnezyjnych jak również procedury "fabrykacji" pamięci.

Pomoc w Zabezpieczaniu Obiektów:

Raporty z Akcji:

MFO Gamma-6 ("Głębinowi Żywiciele")

small.jpg

]

Misja Formacji Operacyjnej: Mobilna Formacja Operacyjna Gamma-6 specjalizuje się w śledzeniu i namierzaniu dalekomorskich lub oceanicznych anomalii.

Pomoc w Zabezpieczaniu Obiektów:

Raporty z Akcji:

MFO Gamma-13 ("Siewcy prawa Asimova")

small.jpg

Misja Formacji Operacyjnej: Mobilna Formacja Operacyjna Gamma-13 specjalizuje się w badaniu, śledzeniu oraz aresztowaniu anomalnych obiektów, osób i podmiotów związanych z Organizacją-1115 (Anderson Robotics). Włączając identyfikacje klientów Andersona, lokalizacje produktów Andersona oraz przeprowadzanie nalotów na biura Andersona.

Pomoc w Zabezpieczaniu Obiektów:

Raporty z Akcji:

MFO Delta-5 ("Przodujący Biegacze")

small.jpg

Misja Formacji Operacyjnej: Mobilna Formacja Operacyjna Delta-5 składa się z wielu autonomicznych komórek specjalizujących się w identyfikacji i wczesnym pozyskaniu anomalnych obiektów i bytów będących przedmiotem zainteresowania innych Organizacji.

Pomoc w Zabezpieczaniu Obiektów:

Raporty z Akcji:

MFO Epsilon-6 ("Wioskowi Idioci")

Epsilon6village.png

Misja Formacji Operacyjnej: Specjalizuje się w badaniu, przechowywaniu i późniejszym porządkowaniu po anomaliach w środowiskach wiejskich i podmiejskich.

Assisting In Containment of Objects:

MFO Epsilon-9 ("Połykacze Ognia")

epsilon9.png

Misja Formacji Operacyjnej: Epsilon-9 specjalizuje się w użyciu broni zapalającej oraz operacji w środowiskach o wysokiej temperaturze.

Pomoc w Zabezpieczaniu Obiektów:

MFO Epsilon-11 ("Lis o Dziewięciu Ogonach")

Epsilon11.png

Misja Formacji Operacyjnej: Mobilna Formacja Operacyjna Epsilon-11 utrzymuje wewnętrzne bezpieczeństwo Fundacji SCP pod nadzorem MFO Alfa-1. Są oni jednostką specjalną wdrażane do placówek Fundacji podczas gdy standardowe protokoły zawodzą oraz liczne wyłomy są bliskie. Jako takie większość ich operacji zostaje utajona.

Pomoc w Zabezpieczaniu Obiektów:

Raporty z Akcji:

MFO Zeta-9 ("Kretoszczury")

Zeta9.png

Misja Formacji Operacyjnej: Mobilna Formacja Operacyjna Zeta-9 specjalizuje się w badaniu, eksploracji i przechowywaniu podziemnych lub zamkniętych terenów przejawiających występowanie zjawisk anomalnych, zwłaszcza związanych z nielogiczną topografią lub niestabilną czasoprzestrzenią.

Pomoc w Zabezpieczaniu Obiektów:

Raporty z Akcji:

MFO Eta-10 ("Nie Widzę Zła")

Eta10.png

Misja Formacji Operacyjnej: Mobilna Formacja Operacyjna Eta-10 specjalizuje się w śledzeniu, pozyskiwaniu i wstępnym zabezpieczaniu obiektów i podmiotów wykazujących wizualne zagrożenie poznawcze, wizualne czynniki memetyczne lub jakikolwiek inne zagrożenie wymagające pośredniej lub niestandardowej obserwacji celem bezpiecznego kontaktu.

Pomoc w Zabezpieczaniu Obiektów:

Raporty z Akcji:

MFO Eta-11 ("Dzikie Bestie")

Eta11.png

Misja Formacji Operacyjnej: Mobilna Formacja Operacujna Eta-11 specjalizuje się w śledzeniu, pozyskiwaniu i przechowywaniu dźwiękowych i muzycznych anomalii, włączając w to jakiekolwiek dźwiękowe zagrożenia poznawcze lub zagrożenia anomalne na bazie dźwięku.

Pomoc w Zabezpieczaniu Obiektów:

Raporty z Akcji:

MFO Theta-4 ("Ogrodnicy")

Theta4.png

Misja Formacji Operacyjnej: Mobilna Formacja operacyjna Theta-4 specjalizuje się w pozyskiwaniu i zabezpieczaniu roślinnych i roślinopodobnych anomalnych obiektów lub podmiotów, szczególnie operacje terenowe obejmujące powstrzymywanie szeroko rozpowszechnionych infekcji z udziałem takich anomalii.

Pomoc w Zabezpieczaniu Obiektów:

Raporty z Akcji:

MFO Theta-90 ("Szlifierki")

theta-90-patch.png

Misja Formacji Operacyjnej: Mobilna Formacja Operacyjna Theta-90 zajmuje się anomalnymi topologiami, geometriami oraz podobnymi obszarami powiązanymi z problemami matematycznymi.

Pomoc w Zabezpieczaniu Obiektów:

Raporty z Akcji:

MFO Iota-10 ("Cholerni Federalni")

Iota10.png

Misja Formacji Operacyjnej: Mobilna Formacja Operacyjna Iota-10 maintains undercover operatives in various international, federal, and provincial law enforcement agencies and specializes in facilitating the transfer of anomalous evidence and objects into Foundation control as well as the transfer of jurisdiction over anomalous event locations from local law enforcement to Foundation containment and response teams.

Pomoc w Zabezpieczaniu Obiektów:

Raporty z Akcji:

MFO Kappa-10 ("Skynet")

Kappa10.png

Misja Formacji Operacyjnej: Mobilna Formacja Operacyjna Kappa-10 jest desygnacją tymczasową do czasu jej oficjalnego rozwiązania lub usankcjonowania. is a temporary designation until such time it is either officially dissolved or sanctioned. It is strictly tasked in investigating and engaging 'cyber-anomalies' using a combination of virtual agents (AICs) and Foundation researchers to track, neutralize, and/or contain such intangible threats.

Pomoc w Zabezpieczaniu Obiektów:

Raporty z Akcji:

MFO Lambda-4 ("Ornitolodzy")

Lambda4.png

Misja Formacji Operacyjnej: Mobilna Formacja Operayjna Lambda-4 specjalizuje się w identyfikacji, tropieniu i przechowywaniu biologicznych anomalii latających,a zwłaszcza anomalnych organizmów ptasich.

Pomoc w Zabezpieczaniu Obiektów:

Raporty z Akcji:

MFO Lambda-5 ("Białe Króliki")

Lambda5.png

Misja Formacji Operacyjnej: Mobilna Formacja Operacyjna Lambda-5 specjalizuje się w przemierzaniu niestabilnych, surrealnych i kontrolowanych rzeczywistościach oraz przechowywaniu potencjalnie niebezpiecznych osób i artefaktów zdolnych do manipulacji czasem i przestrzenią.

Pomoc w Zabezpieczaniu Obiektów:

Raporty z Akcji:

MFO My-3 ("Highest Bidders")

Mu3.png

Misja Formacji Operacyjnej: Mobile Task Force Mu-3 is dedicated to monitoring GoI 'Marshall, Carter & Dark Ltd'. Through the combined efforts of undercover agents and covert-ops specialists, their objective is: identifying objects of interest in possession of Marshall, Carter and Dark; isolating opportunities to recover these objects; and, ultimately achieving their containment.

Pomoc w Zabezpieczaniu Obiektów:

Raporty z Akcji:

MFO My-4 ("Debuggers")

Mu4.png

Misja Formacji Operacyjnej: Mobile Task Force Mu-4 specializes in the identification, tracking, retrieval, and containment of electronic devices and transmissions, especially anomalous computers and network-related anomalies. This includes the investigation of internet sites suspected of anomalous capabilities or involved in anomalous events.

Pomoc w Zabezpieczaniu Obiektów:

Action Reports:

MFO My-13 ("Łowcy Duchów")

Mu13.png

Misja Formacji Operacyjnej: Mobile Task Force Mu-13 specializes in the tracking, analysis, and containment of incorporeal or intangible manifestations and entities, particularly those believed to be sentient, sapient, or otherwise intelligent and adaptive.

Pomoc w Zabezpieczaniu Obiektów:

Raporty z Akcji:

MFO Ny-7 ("Hammer Down")

Nu7.png

Misja Formacji Operacyjnej: Armed Mobile Task Force Nu-7 is a battalion-strength force consisting of three company-sized elements of special operations infantry forces, a light armored vehicle company, tank platoon, helicopter squadron, chemical-biological-radiological-nuclear (CBRN) platoon, combat engineer platoon, nuclear weapon specialist (NWS) squad, plus additional combat specialist and support personnel. AMTF Nu-7 is based primarily out of Armed Bio-Containment Area-14 and is tasked with responding to incidents involving loss of communication with major Foundation facilities under circumstances wherein a site-wide breach, enemy compromise, or other similarly catastrophic event is suspected.

Pomoc w Zabezpieczaniu Obiektów:

Raporty z Akcji:

MFO Omicron Rho ("The Dream Team")

OmicronR.png

Misja Formacji Operacyjnej: The Foundation has discovered the method of becoming Oneiroi, and now with this power are more capable of containing them. For decades they teach their agents the technique that allows one consciousness to join another’s. The few mentally hardened individuals that succeed are organized into a task force. The first of these was Mobile Task Force Omicron Rho.

Pomoc w Zabezpieczaniu Obiektów:

Raporty z Akcji:

MFO Pi-1 ("City Slickers")

Pi1.png

Misja Formacji Operacyjnej: Mobile Task Force Pi-1 specializes in the investigation, containment, and subsequent cleanup of anomalies in densely-populated urban environments, particularly in the New York metropolitan area.

Pomoc w Zabezpieczaniu Obiektów:

Raporty z Akcji:

MFO Rho-1 ("The Professors")

rho1.png

Misja Formacji Operacyjnej: Mobile Task Force Rho-1 specializes in the acquisition, containment, and transport of anomalies related to Group of Interest Alpha-388, "Alexylva University". With the reduction of the threat posed by the specific GoI, the MFO has expanded its focus to any and all containment for anomalous academic endeavors.

Pomoc w Zabezpieczaniu Obiektów:

Raporty z Akcji:

MFO Rho-9 ("Wsparcie Techniczne")

Rho9.png

Misja Formacji Operacyjnej: Mobile Task Force Rho-9 handles computer security for the Foundation. When memetic kill agents can lurk throughout the data structure, this is no simple task.

Pomoc w Zabezpieczaniu Obiektów:

Raporty z Akcji:

MFO Rho-19 ("Cyterianie")

Rho19.png

Misja Formacji Operacyjnej: Mobilna Formacja Operacyjna Rho-19 została wysłana na Wenus z nadzieją na ustanowienie obecności Fundacji w miejscach może istnieć znaczna aktywność anomalna.

Pomoc w Zabezpieczaniu Obiektów:

Raporty z Akcji:

MFO Sigma-3 ("Bibliographers")

Sigma3.png

Misja Formacji Operacyjnej: Mobile Task Force Sigma-3 is charged with exploring, understanding, and eventually containing the vast otherworldly location of the Wanderers' Library.

Pomoc w Zabezpieczaniu Obiektów:

Raporty z Akcji:

MFO Tau-5 ("Samsara")

Tau5.png

Misja Formacji Operacyjnej: Immortal cyborg clones created from the flesh of a dead god, Tau-5 utilizes esoteric and experimental Foundation weaponry to investigate and contain thaumaturgic, magical, and psionic threats.

Pomoc w Zabezpieczaniu Obiektów:

Raporty z Akcji:

MFO Psi-7 ("Ulepszenia mieszkaniowe")

Psi7.png

Misja Formacji Operacyjnej: Mobilna Formacja Operacyjna Psi-7 specjalizuje się w tajnym namierzaniu, zabezpieczaniu, i/lub wyburzaniu anomalnych budynków lub budynków dotkniętych efektami anomalii, szczególnie mieszkań w zaludnionych terenach. Obejmuje to pozyskiwanie lub transfer dotkniętych budynków pod kontrolę Fundacji oraz wstępną obserwację i dokumentację takich budynków przed transferem do lokalnych drużyn zabezpieczających na długoterminowe lub stałe zabezpieczenie.

Pomoc w Zabezpieczaniu Obiektów:

Raporty z Akcji:

MFO Psi-8 ("Uciszacze")

psi8.png

Misja Formacji Operacyjnej: Mobilna Formacja Operacyjna Psi-8 specjalizuje się w namierzaniu, śledzeniu, zabezpieczaniu i/lub terminacji osób podejrzanych o posiadanie lub będących dotkniętych wpływem anomalii reanimujących, oraz śledzeniu spraw podejrzanych o komunikację ze zmarłymi osobami. Obejmuje to usuwanie urządzeń przeznaczonych do komunikacji z osobami pochowanymi żywcem, takich jak dzwony, rury i telefony, oraz przetrzymania i przesłuchania osób utrzymujących, że miały kontakt ze zmarłymi.

Pomoc w Zabezpieczaniu Obiektów:

Raporty z Akcji:

MFO Omega-0 ("Ará Orún")

Omega0.png

Misja Formacji Operacyjnej: "Święci" MFO, Omega-0 The "saints" of MFO Omega-0 are informational constructs with the memories of deceased Foundation personnel able to manifest through access of the Foundation's intranet terminals. Using Identity Warfare Training (IWT) they protect their living comrades against informational threats and entities. The existence of MFO ω-0 is unknown to most or all of the living members of the Foundation.

Pomoc w Zabezpieczaniu Obiektów:

Raporty z Akcji:

MFO Omega-7 ("Puszka Pandory")

small.jpg

Misja Formacji Operacyjnej: Mobilna Formacja Operacyjna Omega-7 jest eksperymentalną formacją operacyjną specjalizującą się w pozyskiwaniu i zabezpieczaniu anomalii wykorzystując współpracujące humanoidalne anomalie, zwłaszcza SCP-076 i SCP-105. Mobilna Formacja Operacyjna Omega-7 została wycofana i rozwiązana; ten wpis zostanie usunięty z rozkazu Administracji Bezpieczeństwa Zapisów i Informacji.

Pomoc w Zabezpieczaniu Obiektów:

Raporty z Akcji:

MFO Omega-12 ("Pięty Achillesowe")

omega12.png

Misja Formacji Operacyjnej: Grupa zadaniowa składająca się z A task force composed of reality bending Foundation personnel from an alternate universe. Omega-12 is tasked with capturing SCP-3480-2 instances, guarding the many entities imprisoned in Area-13, and hunting down powerful uncontained reality benders elsewhere.

Pomoc w Zabezpieczaniu Obiektów:

Raporty z Akcji:

MFO Sigma-9 ("Evolved from Naturally Occurring Gears, Levers and Pulleys")

stigma9.png

Misja Formacji Operacyjnej: —Historycznie Kościół Zepsutego Boga zawsze szczycił się swoją fałszywością - tym, że ich wiara jest udowadniana dzięki namacalnym artefaktom i cudownych urządzeń fizycznych. Więc kiedy nadszedł czas by wytrącić z równowagi Kościół, Fundacja uruchomiła zespół fałszerzy i była nią Stigma-9.

Pomoc w Zabezpieczaniu Obiektów:

Raporty z Akcji:

Dodatkowe MFO

Wszystkie MFO nie spełniające wymagań niezbędnych do otrzymania własnego mogą zostać umieszczone tutaj. Obecna lista nie powinna być w żadnym wypadku interpretowana jako wyczerpująca; nowe formacje są tworzone i rozwiązywane przez cały czas zgodnie z potrzebami Fundacji. Jeśli szukasz MFO do użycia, ta lista powinna być pomocna. MFO które zostały wykorzystane w wielu artykułach mogą zostać dodane do tej listy na życzenie.

Beta-4 ("Rozbitkowe")

Misja Formacji Operacyjnej: MFO Beta-4 jest formacją operacyjną stworzoną wyłączanie w celu wsparcia i monitorowania Organizacji-466 (Wilson's Wildlife Solutions - Rozwiązania Dzikiej Przyrody Wilsona) w ich interakcjach z lokalnymi anomaliami opartymi na faunie.

Spotkania:

Epsilon-7 ("Niezapominajka")

Misja Formacji Operacyjnej: Tajna Formacja Operacyjna obarczona jest zadaniem zakłócania badań i wytwarzania leków mnetycznych.

Spotkania:

Eta-5 ("Jäeger Bombers")

Misja Formacji Operacyjnej: Mobilna Formacja Operacyjna Eta-5 jest jednostką szybkiego reagowania specjalizującą się w tropieniu, przechwytywaniu i zabezpieczaniu Agresorów Wielkich Rozmiarów (LWA) (instancji powyżej 30m wysokości). Formują się i stacjonują w obrębie Ośrodka Wymiarowego 172.

Spotkania:

Sigma-66 ("Szesnaście Ton")

Misja Formacji Operacyjnej: Mobilna Formacja Operacyjna Sigma-66 została uformowana ze schwytanych członków innych Organizacji. Pomimo braku lojalności jakiej Fundacja oczekuje od przypisanej formacji, ekspertyzę jej członków uważa się za wartościową.

Spotkania:

Ipsylon-4 ("Cukrowa pigułka")

Misja Formacji Operacyjnej: Pierwotnie stworzona do przechowywania SCP-2559, Mobilna Formacja Operacyjna Ipsylon-4 ma za zadanie przechowywanie epidemiologiczne, a zwłaszcza wyłomów memetycznych.

Spotkania:

POLSKIE MOBILNE FORMACJE OPERACYJNE


Skocz do przedziału
MFO Alfa-18 ("Odkrywcy")


test
test
test
test
test
test

MFO Alfa-18 ("Odkrywcy")

Misja Formacji Operacyjnej: Eksplorowanie i zabezpieczanie nieznanych rejonów SCP-PL-043. Jednostka jako jedyna ma prawo rozbroić i przygotować do usunięcia broń jądrową w dowolnej formie. Wszyscy operatorzy muszą pozytywnie ukończyć trzyletnie szkolenie specjalistyczne, które umożliwia bezpieczne obchodzenie się z bronią tego rodzaju.

Pomoc w Zabezpieczaniu Obiektów:

Raporty z Akcji:

 • Brak

MFO Beta-1 ("Klub Listonoszy")

Misja Formacji Operacyjnej: Ściganie i wymierzanie ustalonych przez dowództwo kar dla pracowników, którzy wynieśli poufne informacje lub celowo uszkodzili przechowalnie danego obiektu.

Pomoc w Zabezpieczaniu Obiektów:

 • Brak

Raporty z Akcji:

 • Brak

MFO Gamma-3 ("Brukowiec")

Misja Formacji Operacyjnej: Zapewnienie bezpieczeństwa cywilów i zabezpieczanie SCP-PL-208. Ze względu na niebyt instancji pod identyfikatorem SCP-PL-208 niemożliwym jest jego zabezpieczenie. Jednostka pozostaje wolna do czasu przypisania do innego podmiotu.

Pomoc w Zabezpieczaniu Obiektów:

Raporty z Akcji:

 • Brak

MFO Delta-1 ("Asystenci")

Misja Formacji Operacyjnej: Niesienie pomocy Agentom w sytuacjach zagrożenia życia lub poważnego uszczerbku na zdrowiu. Może tymczasowo zabezpieczać podmioty i przetransportowywać je do najbliższych placówek SCP-PL.

Pomoc w Zabezpieczaniu Obiektów:

 • Brak

Raporty z Akcji:

 • Brak

MFO Epsilon-1 ("Puszczyki")

Misja Formacji Operacyjnej: Eliminowanie siedlisk instancji oraz działania w warunkach leśnych i górskich.

Pomoc w Zabezpieczaniu Obiektów:

Raporty z Akcji:

 • Brak

MFO Lambda-1 ("Sprinterzy")

Misja Formacji Operacyjnej: Do jej zadań należy polowanie oraz ponowne zabezpieczanie obiektów klasy Keter, jeśli te wydostały się na wolność.

Pomoc w Zabezpieczaniu Obiektów:

 • Brak

Raporty z Akcji:

 • Brak

MFO Omikron-2 ("Muflon")

Misja Formacji Operacyjnej: Zabezpieczanie transportów obiektów pomiędzy placówkami SCP-PL.

Pomoc w Zabezpieczaniu Obiektów:

 • Brak

Raporty z Akcji:

 • Brak

MFO Rho-4 ("Kościelne Grajki")

Misja Formacji Operacyjnej: Ze względu na charakterystyczne przeszkolenie, jednostka asystuje innym MFO przy tropieniu, przechwytywaniu, zabezpieczaniu i neutralizacji obiektów związanych z dźwiękiem i akustyką, a także elementami mistyki judeochrześcijańskiej.

Pomoc w Zabezpieczaniu Obiektów:

Raporty z Akcji:

 • Brak

MFO Sigma-80 ("Latający Dywan")

Misja Formacji Operacyjnej: Śledzenie oraz zabezpieczanie wszelkich obiektów o właściwościach memetycznych, które są poza zasięgiem SCP-PL.

Pomoc w Zabezpieczaniu Obiektów:

 • Brak

Raporty z Akcji:

 • Brak

MFO Tau-6 ("Herbicydowcy")

Misja Formacji Operacyjnej: Badanie, pozyskiwanie i zwalczanie anomalii o charakterze roślinnym. Akta Formacji zostały odtajnione i są dostępne do wglądu w tym miejscu.

Pomoc w Zabezpieczaniu Obiektów:

Raporty z Akcji:

 • Brak

MFO Omega-45 ("Białe Nietoperze")

Misja Formacji Operacyjnej: Usuwanie przecieków informacji ze sfer publicznych. Wcześniej używana do neutralizacji struktury RedforesT.

Pomoc w Zabezpieczaniu Obiektów:

 • Brak

Raporty z Akcji:

 • Brak
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License