Tłumaczenie SCP 1001 by Yosa55

Identyfikator podmiotu: SCP-1001

Klasa obiektu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-1001 należy przechowywać w Ośrodku-Bio-103, w szklarni wzmocnionej według Protokołu Niebezpiecznych Organizmów 12A. Ma pozostać zakorzeniony w rdzeniu gleby o średnicy 9 m x 4 m głębokości, w którym został usunięty z miejsca odkrycia. Ma być podlewany i nawożony sporadycznie, jak wyszczególniono w Dokumencie 1001-2. Żaden obiekt zdolny do wytwarzania niebezpiecznego dźwięku (broń dźwiękowa, dźwiękowe efekty memetyczne, infradźwięki o wysokiej decybelach, itp.) Jest dozwolony w odległości słuchu od Ośrodku-Bio-103.

Obiekt ma być karmiony 20 kg Odżywczego Dopełniacza 1001-R-8 raz na miesiąc. Dokładna formuła suplementu żywieniowego 1001-R-8 jest szczegółowo opisana w Dokumencie 1001-2, ale wymaga powtórzenia, że ​​zawartość białka w suplemencie nie powinna być mniejsza niż 40% masy, i że całe białko ma pochodzić od świń, psów lub porównywalnych inteligentnych gatunków. Instrukcje te mogą zostać zmienione w razie potrzeby, gdy testowanie wymaga, aby SCP-1001 był głodny.

Kości, rogi i inne twarde tkanki nigdy nie powinny być dostarczane, chyba że stanowią część należycie nadzorowanych testów. Wszystkie testy obejmujące dostarczenie tkanki twardej muszą zostać wstępnie zatwierdzone przez dr. Glastonbury i obecnego dyrektora ds. Bezpieczeństwa w Ośrodku 103.

Opis: SCP-1001 jest pojedynczą rośliną podobno należącą do nieopisanego gatunku Welwitschia. W przeciwieństwie do innych gatunków Welwitschia ma pień podobny do drzewa, który rozszerza się do drzewiastego korzenia palowego o szerokości 180 cm i długości 5 m, z której 2 m wystaje ponad powierzchnię. Również unikalne dla SCP-1001 są jego liście, które mają długość do 6 m, pokryte kolczastymi kolcami i zdolne do wydzielania lepkiej substancji przypominającą żywicę, i które są zdolne do ruchu z dużą zręcznością i siłą. SCP-1001 jest geograficznie niezgodny od swoich znanych krewnych, którzy zostali znalezieni na wysokiej pustyni andyjskiej w pobliżu ██████ Peru.

Pień i korzeń palowy SCP-1001 są wydrążone, otwierają się na zaokrąglony otwór na jej wierzchołku i są wypełnione silnie żrącym roztworem kwasu solnego i enzymów trawiennych porównywalnych z tymi znajdującymi się w dzbaneczkach Nepenthes sp. Ten roztwór jest w stanie zredukować 50 kg miękkiej tkanki zwierzęcej do cienkiej zawiesiny w ciągu 20 minut od zanurzenia.

Chociaż jest zdolny do fotosyntezy, liście SCP-1001 są wyjątkowo nieefektywne, wytwarzając tylko około 50% zapotrzebowania kalorycznego rośliny. Podobnie, jego korzenie są niezwykle nieskuteczne przy pobieraniu organicznych i mineralnych składników odżywczych. Aby złagodzić ten niedobór, SCP-1001 jest obowiązkowym mięsożercą: wykorzystuje chwytne liście w celu wychwycenia przelatującej ofiary i wciągnięcia jej do centralnej wnęki, gdzie jest trawiony.

Inteligencja SCP-1001 jest wysoce sporna. Jego podstawowa taktyka myśliwska przypomina te z Paralichthys spp. (flądry): zanurza najdłuższe liście w piasku i czeka, aż przejdzie wystarczająco duże zwierzę (co najmniej 40 kg), po czym nagle wynurza się i chwyta przechodzącą zdobycz. Kiedy ta taktyka nie przynosi wystarczająco szybko rezultatów, SCP-1001 odwołuje się do wyrafinowanego mimikra dźwięku. Jest w stanie odtwarzać dosłownie każdy dźwięk, na jaki kiedykolwiek był narażony, a także rekombinować "znane" dźwięki w nowe frazy. Zostało to zaobserwowane przy użyciu tej ostatniej zdolności do zwabienia ludzkiej ofiary, przemawiającej w głosach innych ludzi znanych ofiarom. Jego środki produkcji dźwięku są nieznane.

Od autora tłumaczenia: Proszę nic tu nie zmieniać. Ja dokończę to tłumaczenie w krótce. Więc jeśli ktoś chce wpisać jakieś poprawki to do mnie napisze, ok? Więc kocham was wszystkich! Baioo~.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License