Tłumaczenie SCP-205

Identyfikator podmiotu: SCP-205

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP 205-01 i SCP-205-02 są przechowywane wewnątrz Przechowalni nr 52 w Ośrodku Badawczym nr 23, pod regularną obserwacją przez przylegający pokój obserwacyjny. SCP-01 oraz SCP-02 muszą być zasilane prądem elektrycznym i muszą być zwrócone w kierunku białego ekranu projekcyjnego na ścianie naprzeciwko szyby pokoju obserwacyjnego przez cały czas. Przechowalnia nr 52 wymaga comiesięcznej konserwacji, aby zapewnić obydwóm obiektom SCP zasilanie oraz aktywację ich zdalnie. Części zamienne oraz żarówki są trzymane w przechowalni. Konserwacja jest wstrzymywana w trakcie trwania ostatniego miesiąca cyklu SCP-205, który występuje w kwietniu i październiku każdego roku. W przypadku awarii zasilania Przechowalni nr 52, należy pozostawić ją ciemną przez okres 30. dni zanim lokalni strażnicy będą mogli wejść i ponownie zasilić obiekty w celu dalszego przechowywania oraz prowadzenia obserwacji.

Podczas konserwacji ważne jest, aby tylko jeden obiekt z pary SCP-205 był wyłączony. W przypadku utracenia mocy lub jeśli w inny sposób oba obiekty przestaną działać normalnie, przechowalnia musi zostać zamknięta na okres 30. dni zanim lokalni strażnicy będą mogli wejść, aby ponownie zasilić obiekty oraz odzyskać szczątki każdego pracownika straconego w Przechowalni.

W oczekiwaniu na werdykt 05, przeprowadzanie testów oraz obserwacji na SCP-205 ma być kontynuowane do czasu przeniesienia obiektu do składowania na stałe.

Opis: SCP-205 to para reflektorów używanych w fotografii. Światło emitowane przez każdą z lamp zachowuje się w wyjątkowy sposób w stosunku do SCP-205 i przechodzi przez wszystkie powierzchnie, które nie są koloru białego. Kiedy światło spotyka się z białą powierzchnią, rozprasza się i odbija jak normalny strumień światła, pozbawiona nienaturalnych właściwości. Światło będzie przechodzić przez każdą materię dopóki nie napotka białej powierzchni, takiej jak ekran projekcyjny w Przechowalni nr 52, na której lampy wyświetlą cień niezidentyfikowanej młodej kobiety. To, czy ten cień odpowiada każdemu, kto żyje lub zmarł, nie zostało jeszcze określony, aczkolwiek zdaje się on ponawiać czynności prowadzące do śmierci kobiety.

Niezależnie od tego, czy lampy zostaną lekko przesunięte, cień pozostaje odrębny, nie traci ostrości, ani nie przemieszcza się razem z lampami. Rzucony zostaje tylko jeden cień, mimo że osoba stojąca przed reflektorami powinna rzucać 2 cienie.

Po dostarczeniu stałego zasilania oraz utrzymaniu dobrego stanu konserwacji, SCP-205 przechodzi sześciomiesięczny cykl, który kończy się 30. kwietnia oraz 31 października każdego roku. Ani dodatkowy dzień w roku przestępnym, ani przerwy w działaniu nie zmieniają tych dat, więc wydaje się, że cykl obiektu jest związany ze standardowym kalendarzem, a nie z upływającym czasem.

SCP-205 wyłączą się ostatniego dnia każdego cyklu. Wszystkie osoby, które wchodzą lub przebywają do Przechowalni nr 52, gdy żadna lampa nie jest włączona, są gwałtownie atakowane przez niewidzialne siły, zgodnie z losem cienia kobiety niezależnie od innych źródeł światła w pomieszczeniu.

Kiedy reflektory się wyłączą po zakończeniu sześciomiesięcznego cyklu, mogą zostać zdalnie włączone, aby natychmiast zlikwidować zagrożenie i rozpocząć nowy cykl. Jeśli lampy przestaną działać z innej przyczyny, Przechowalnia nr 52 stanie się niebezpieczna i musi pozostać zamknięta przez przynajmniej 30. dni bez względu na stan SCP-205. Podczas niebezpiecznego stadium, każdy przedmiot w pomieszczeniu jest zazwyczaj splądrowany, ale chociaż SCP-205 czasami ulega przemieszczeniu to reflektory nigdy nie są uszkodzone.

Dwukrotnie [USUNIĘTO] zostały wyryte na ścianach. To zdecydowanie oznacza, że [USUNIĘTO] wykazuje świadomość aktualnych procedur przechowywania.

Opis cyklu SCP-205: W pierwszym miesiącu działania, SCP-205 wyświetli stały obraz kobiety w prowokującej pozie. Mimo, że zauważono różnice w ułożeniu ciała i ubiorze, to wyświetlana osoba zdaje się być odrębna oraz zgodna z każdym cyklem. W trakcie ostatniego tygodnia pierwszego miesiąca, cień zacznie się lekko poruszać, jakby przesuwał ciężar ciała lub zmieniał pozycję na wygodniejszą. Jej włosy i ubiór będą się poruszać niezgodnie z ruchami powietrza w Przechowalni nr 52. Pod koniec pierwszego miesiąca, kobieta zmieni pozę i następne 8 godzin spędzi na układaniu ciała w serię poz, która sugeruje coś w rodzaju sesji zdjęciowej uwzględniając zmiany ubioru oraz krótkie przerwy, czasami z posiłkiem.

Kiedy sesja dobiegnie końca, cień będzie stale w ruchu przez 5 kolejnych miesięcy, pokazując pantomimę ostatnich dni życia młodej modelki, zanim zostanie brutalnie zamordowana na końcu cyklu. Cień kobiety nigdy nie porusza się poza granicami ekranu projekcyjnego. Cienie obiektów, z którymi dziewczyna będzie wchodzić w interakcję, nie będą się pojawiać, chyba że zostaną odebrane lub przeniesione, z wyjątkiem ostatniego miesiąca cyklu, nie widać innych osób, z którymi cień zdaje się oddziaływać.

Chociaż każdy cykl nieco różni się od siebie, to jednak pewne spójności są zachowane. Przedstawiona osoba, oprócz bycia modelką, zdaje się fotografować w ramach hobby. Jej zachowanie sugeruje, że świetnie integruje się społecznie, aczkolwiek z brakiem intymności oraz postępowań wykazujących samotne życie, niż z rodziną lub z partnerem. Jeden domniemany kontakt seksualny z niewidzialnym partnerem występuje w drugim lub trzecim miesiącu cyklu, a dokładnie 66 wyraźnych przypadków współżycia seksualnego ukazują się w ostatnim miesiącu cyklu.

W trakcie ostatniego miesiąca cyklu - w kwietniu i październiku -, oprócz kobiety będą się pokazywać inne, odrębne cienie. Męska budowa ciała oraz rogi wystające z czaszek tych postaci będzie przesadzona, a same postacie będą nagie. Nie zaobserwowano prącia nawet podczas pokazów seksualnych w finalnych dniach cyklu. Początkowo pojawia się tylko jeden cień, który zachowuje się z dziewczyną, jakby poznali się na imprezie lub na jakimś spotkaniu. Kobieta zdaje się nie zauważać niezwykłej natury drugiego cienia i odbywa z nim szereg różnych romantycznych działań. Postać z rogami będzie jadła posiłki z kobietą, angażować ciche rozmowy, a także towarzyszyć jej podczas wyjść. Jedno wydarzenie będzie się powtarzać, a podczas niego cień z rogami będzie prezentować kobiecie dwie figury identyczne, jak on. Pod drugim tygodniu miesiąca dziewczyna zrobi zdjęcia jednemu lub wielu cieniom z rogami w trakcie jednego z jej wyjść, zawsze używając nie cyfrowego aparatu, który występował w każdym obserwowanym cyklu SCP-205. Po tym wydarzeniu rozpoczną się wyraźnie spotkania seksualne, z rosnącą intensywnością oraz częstotliwością, do końca trzeciego tygodnia.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License