Trójkolca Źrenica

Klasa:
Bezpieczny, Pomarańczowy
SCP:
Należy przechowywać obiekt w stabilnych warunkach, najlepiej w temperaturze 5 stopni Celsjusza, ciśnieniem 1000 hPa, z umiarkowanie czystym powietrzem. Zwrócić należy uwagę na odległość obiektu od innych SCP, gdyż może wywoływać silne reakcje u podmiotów wrażliwych na psioniczne wpływy (takie jak telepatia czy kontrola umysłu). Aby zredukować owe ryzyko do niezbędnego minimum należy obiekt przechowywać w odległości co najmniej 4 kilometrów. Można ten dystans skrócić, wyściełając ściany przechowalni cyrkonem, wykazującym silne cechy psycho-absorbcyjne. Około 10 cm cyrkonu wystarczy, aby zmniejszyć siłę oddziaływania obiektu dziesięciokrotnie.
Opis:
Obiekt jest przedmiotem z nieznanego materiału. Najprawdopodobniej został wykuty, na co wskazują połączenia między poszczególnymi elementami. Całość opiera się na kole, tworzącym ramę, o promieniu 20 cm. Od ramy, odchodzą trzy, ustawione w równych odległościach, ramiona, zwrócone do wewnątrz koła, rozszerzając się im bliżej jego krawędzi. Podtrzymują one kolejny podmiot, o strukturze prawdopodobnie krystalicznej, o promieniu 5 cm. Ma on kształt kuli i jest całkowicie czarny. Cały stelaż zaś ma kolor głębokiego, matowego fioletu.
Na razie nie udało się ustalić żadnej, pewnej cechy anomalii obiektu, poza jedną. W nieregularnych odstępach czasu wywołuje on potężne fale energii psionicznej, która u zdrowego człowieka

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License