Tygodniówka

I Konkurs SCP grupy Facebookowej

Jak na społeczność pisarską musimy liczyć się z tym, że musimy ciągle rozwijać swój warsztat w celu nadążenia za konkurencją. A czy jest lepszy sposób na doskonalenie się, niż zdrowa rywalizacja?

… pewnie tak, ale nie o tym mowa.

Dobrze znacie styl raportów SCP, być może nawet sami próbujecie coś tworzyć, ale szanse są wysokie, że chcecie to robić. Oddajemy więc w Wasze ręce inicjatywa, która pomoże Wam zacząć (lub rozwinąć) karierę pisarską. Oczywiście wszystko to w połączeniu z dobrą zabawą i zupełnym brakiem nagród dla zwycięzców.

Konkurs będzie polegał na napisaniu raportu SCP, który zostanie później poddany ocenie społeczności. Decyzją ogółu zostanie wybrana najlepsza praca. A kto może brać udział? Wszyscy chętni. Wystarczy jedynie napisać to, co nam ślina na język palce… to w sumie nie brzmi dobrze… przyniesie, opublikować na łamach grupy i mieć nadzieję, że pozostali docenią nasz kunszt i starania.

Żeby nie było niedomówień i nieścisłości przejdźmy do szczegółów.

  1. Głównym tematem Waszego raportu ma być "istota niehumanoidalna". Oznacza to, że jest to postać która nie jest ani nie przypomina człowieka. Czy to będzie zjawa, czy konstrukcja wirtualna czy też demon: macie w tej kwestii pełną dowolność. Po prostu raport ma opowiadać o niehumanoidalnej istocie.
  2. Naturalną rzeczą jest, że publikujemy swoje prace. Kopiowanie czy plagiatowanie artykułów innych osób w całości bądź części zakończy się nie tylko pożegnaniem z konkursem, ale być może i z grupą.
  3. Aby zapewnić uczciwość rozgrywki, każda osoba ma prawo opublikować jedynie jedną pracę. Można ją naturalnie poprawiać bądź modyfikować, ale tworzymy jedną pracę.
  4. Nie uznajemy prac napisanych przed inicjatywą. Musi to być Twoje świeże dzieło.
  5. Prace odpowiednio tagujemy, mianowicie #konkurs2018. Dzięki temu łatwiej będzie je odnaleźć.

Głosowanie będzie mało formę ankiety, aby nie faworyzować tych szybszych pisarzy. Kilka terminów, które mogą być Wam potrzebne:

  • Data rozpoczęcia inicjatywy:
  • Czas na składanie prac:
  • Zakończenie głosowania:

Mam nadzieję, że już ostrzycie sobie zęby nie tylko na napisanie czegoś fenomenalnego, ale i nie możecie się doczekać lektury wspaniałych prac pozostałych. Miejmy nadzieję, że wszyscy będą się świetnie bawić z poszanowaniem zasad fair-play, a w razie pytań, propozycji czy wniosków administracja jest bardziej niż chętna z Wami porozmawiać.

To co, kto jest chętny?

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License