Administracyjne
ocena: 0+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-061

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Całość obszaru działania anomalnego musi być poddana obserwacji mającej przeciwdziałać wtargnięciu osób niepożądanych na teren 061, jak również obserwować wydarzenia anomalne dziejące się wewnątrz.

Na samym terenie znajdują się zakonspirowani agenci informujący o wydarzeniach dziejących się na terenie anomalii i o występujących scenariuszach wewnątrz 061. Pracownicy wewnętrzni nie zostali poinformowani o współpracownikach ani nie zostało im zakazane wzięcie udziału w anomalnej manifestacji: wszystko to celem zachowania jak największej skrytości działań i pozyskaniu jak największej liczby informacji.

Opis: Obiekt 061 to znajdująca się w pobliżu wsi Borowy Las (dokładne centrum obszaru: szerokość geograficzna: 54.311917 długość geograficzna: 17.741718) anomalna aktywność terenowa. Objawia się ona nieregularnymi (wszelkie badania nie wykazały połączeń między czasem występowania a okresem stagnacji między manifestacjami) opadami materii organicznej pod postacią popularnych artykułów żywieniowych. Żywność nie różni się od nieanormalnych odpowiedników; eksperymenty wykazały, że spożywanie jej jest nieszkodliwe, a same próbki określone zostały jako pożywne i smaczne. Nie zarejestrowano przypadku nadmiaru opadu pożywienia względem ludności.

Jako, że obszar ten nie był szerzej znany do czasu odkrycia jego właściwości w 1991 roku (grupa turystów była świadkiem anomalii: zostali przechwyceni przez Fundację, a sam obiekt zabezpieczony) nie jest znane źródło pochodzenia anomalii ani również powody jej występowania. Praca operacyjna zakonspirowanych agentów wewnątrz społeczności 061-1 stanowi podstawę większości informacji o fenomenie. Dokumentacja poszczególnych aspektów znajduje się poniżej.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License