Warkid!!! tunele

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-302

Klasa podmiotu: Euclid

Poziom zagrożenia: Niebieski

Opis: SCP-PL-302 to sieć tuneli o stałych (w zbadanych do dziś kondygnacjach) wymiarach 7x7 metrów. Podmiot zajmuje jak dotychczas zbadano co najmniej 70% rozciągłości granicy Amerykańsko-Kanadyjskiej obejmując również sporą część obszarów górskich. Wejścia do tuneli znajdują się w większości w głębi naturalnych jaskiń, jarów lub pieczar ,jedynie dwa z nich znajdują się całkowicie na powierzchni ziemi. Wnętrze mimo braku źródła światła jest bardzo dobrze rozjaśnione nawet mimo oddalania się od światła słońca padającego od wejścia. Całość powierzchni (zarówno podłoga ,ściany i sufit) są pokryte płytkami przypominającymi te do wykładania prosektoriów. Temperatura i ciśnienie jest niezmienne do tych poza tunelami niezależnie od poziomu głębokości na ,której znajdowali się zwiadowcy badający pierwsze ich obszary.
Tunele rozchodzą się tylko na cztery strony zawsze pod kątem prostym choć analiza sejsmograficzna ustaliła że ze względu na zmapowany dotychczas obszar jest to niemożliwe gdyż sondy soniczne wykazały również łukowe a nawet rondowe rozwidlenia. Niezmiennie w co czwartym „skrzyżowaniu” SCP-PL-302 znajduje się wąska studnia (ich głębokości w żadnym miejscu nie da się zweryfikować ze względu na zrywany zasięg sond). Mimo trzynastu wejść (jak narazie odkrytych) żadna z grup zwiadowczych nie była w stanie dotrzeć do innego wyjścia niż to którym dostali się do środka. Skanery nie wykryły żadnych form życia biologicznego ani astralnego. Według mapy zeskanowanej przez sondy co najmniej trzy drużyny zwiadowcze znajdowały się w tym samym miejscu w tym samym czasie (według czasu rzeczywistego mierzonego spoza tuneli) ale żadna z nich się nie spotkała ,natomiast następne drużyny były w stanie odnaleźć ślady wszystkich grup w domniemanym miejscu spotkania (co ciekawe żaden z tych oddziałów nie był w stanie znaleźć w tych miejscach śladów tamtych grup ,które były za to odnajdywane w tym samym miejscu lecz pare metrów niżej lub wyżej)
Wywiad medyczny ze zwiadowcami ustalił że przebywanie w obrębie SCP-PL-302 dłużej niż dokładnie 12 godzin powoduje poważne zaburzenia w poczuciu czasu zarówno psychicznym jak i w następstwach fizycznych. U członków drużyny 7-C po przebywaniu zaledwie 24 minuty dłużej niż wskazany okres 12 godzin zauważono znaczne anomalie w strukturze skóry,włosów i paznokci charakterystyczne dla wielotygodniowego zaniedbania a u członków zespołów przebywających ponad 14 godzin, poważne infekcje zębów typowe dla ludzi w przedziale wieku od 60 do 70 lat ,częściowe siwienie włosów ,objawy reumatyczne, krążeniowe oraz znaczne pogorszenie wzroku (miejscami występowała jaskra).

Specjalne czynności przechowawcze: Ze względu na te(powyższe) okoliczności wszystkie ekspedycje zwiadowcze wstrzymano ze względu na bezpieczeństwo personelu oraz powołano zespół ekspertów mający na celu ,na podstawie dotychczas zgromadzonych danych ustalenie choć zbliżonej natury środowiska SCP-PL-302 oraz środków umożliwiających dalsze badanie jego terenu.
Do tego momentu wszystkie znane wejścia do podmiotu zostały zaplombowane specjalnymi pancernymi śluzami (głównie te na powierzchni) a wejścia znajdujące się pod ziemią zasypane za pomocą maszyn kopalnianych lub materiałów wybuchowych. Trwają poszukiwania możliwych wejść nieodnalezionych dotychczas przez zespoły fundacji o ,których możliwym istnieniu mówią skany wykonane przez sondy soniczne oraz skanery sejsmologiczne. W przypadku ich odnalezienia procedura ich zaplombowania do czasu ustalenia strategii dalszej eksploracji pozostaje niezmienna, dodatkowo odpowiedni personel zostaje przydzielony do obserwacji oraz nadzoru obszarów na których znajdują się wejścia (ok 345 km) oraz monitorowania aktywności mogącej grozić ujawnieniem obiektu przez postronnych.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License