SCP-9253

Identyfikator podmiotu: SCP-9253

Klasa podmiotu: Keter

Specjalne czynności przechowawcze: SCP-9253 musi być przechowywany w klatce stworzonej ze stopu kwarcu i żelaza. Informacje o obiekcie mogą posiadać tylko najwyższej rangi naukowcy zajmujący się owym obiektem. Nikt inny nie może dostać się do przechowalni SCP-9253. Stan klatki owego podmiotu musi być sprawdzany codziennie w godzinach ██:██ oraz ██:██. (Godziny otwierania klatki muszą pozostać utajnione ze względów bezpieczeństwa.) Nie trzeba obiektowi dostarczać jedzenia, wytwarza związki odżywcze samodzielnie. Zawsze w propieniu 10 m od obiektu musi być blok kwarcu o objętości 1 dm3. Dostęp do przechowali SCP-9253 mają tylko wtajemniczeni pracownicy poziomu czwartego oraz wszyscy poziomu piątego. Dostęp do przechowali udziela się też █████████ ███-███.

Podmiot został znaleziony w kraju o nazwie ██████. Data odnalezienia obiektu to ██/██/█████ r.

Opis: SCP-9253 porusza się na czterech odnóżach. Ma około 183 cm wzrostu. Gdy stoi ono na odnóżach tylnych przypomina sylwetką potężnie zbudowanego mężczyznę. Obiekt 9253 jest zdumiewająco silny jak i szybki. Działanie kwarcu w pobliżu niweluje jego anomalne właściwości. Próby fotografowania lub nagrania obiektu zakończyły się niepowodzeniem, gdyż każde urządzenie inwigilujące namierzające SCP-9253 eksplodowały małym ogniem.

SCP-9253 potrafi przemieszczać się z prędkością 50 km/h i unieść około 500 kg jeśli w promieniu 30 m nie znajduję się ani odrobina kwarcu.

Obiekt wykazuje znajomość wszelkich języków i umiejętność porozumiewania się nimi. Potrafi obsługiwać większość mechanizmów wynalezionych do roku ████.

SCP-9253 zabija każdą istotę żywą o ile nie posiada przy sobie przynajmniej jednego centymetra kwadratowego kwarcu. Pociski wystrzeliwane do obiektu nie zadają dużych obrażeń fizycznych. Skura podmiotu jest bardzo silna i niemal nie do rozerwania. Jego wnętrzności i skóra zrastają się w bardzo szybkim tempie lecz teoretycznie gdyby doszło do rozerwania ciała SCP-9253 nie przeżyłby tego.

Incydent 9253-1: Podczas tego incydentu podmiotowi udało się uciec z klatki. W ucieczce z klatki obiektowi pomogli doktorowie: ██████ i ████████. Personel Klasy D który brał w tym udział to Męszczyźni pod numerami od ████ do ████. Nikt ze świadków nie pamięta w jaki sposób się stało.

Incydent 9253-2 Podczas owego incydentu SCP-9253 przemówił:
-Czemu?-Zapytał się obiekt
Dr ███████ wypuścił z rąk notatki.
-Czemu?-Powtórzył obiekt
-Co czemu?-Zapytał się ze zdumieniem Doktor.
-Czemu mnie tu więzicie?-Odpowiedział
-Jesteś dla nas niebezpieczny i nas zabijasz. To jest tego przyczyną.-Odpowiedział stanowczo Dr ███████.
Od tego zdarzenia SCP-9253 już się nie odezwał.

Dodatkowe informacje: Dostęp do odcenzurowania wszystkich czarnych pól mają wtajemniczeni pracownicy poziomu czwartego i wszyscy poziomu piątego. Godziny otwierania klatki zostały zacenzurowane gdyż można wykorzystać te informacje do wypuszczenia obiektu na wolność. Jeśli ktokolwiek zauważy czarnoskórego męszczyznę średniego wzrostu który podnosi ogromne i ciężkie rzeczy proszę natychmiast zadzwonić na tel. … wziąć gaśnicę i użyć jej na obiekcie.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License