Laboratorium Łajtera
ocena: 0+x

SCP-PL-001
Poziom1
Klasa podmiotu:
historyczny
Drugorzędna klasa:
none
Poziom zakłóceń:
dark
Poziom ryzyka:
znikomy

Przewidywana Data Neutralizacji: 08.12.2301 r.

640px-Parker_pen_DSCN0199.jpg

SCP-PL-001

Specjalne Czynności Przechowawcze: Z uwagi na walory historyczne oraz załugi sir Sigmunda Charlesa Parkera w kształtowaniu się współczesnych badań nad obiektami anomalnymi, SCP-PL-001 powinien być przechowywany w siedzibie głównej IARES1 jako eksponat do wglądu każdego pracownika firmy, wraz z biografią S.C. Parkera. Eksponat należy zabezpieczyć przed nieautoryzowanym użyciem.

Specjalne Czynności Neutralizacyjne: Byt ezoteryczny poziomu 1, zidentyfikowany przez Międzynarodowy Instytut Badań ds. Eschatologii jako dusza S.C. Parkera, zostanie wyegzyrcozmowany z SCP-PL-001 przez kwalifikowanego agenta MIBE pod nadzorem niezależnego obserwatora Komisji Etyki ONZ, a sam eksponat powróci na swoje miejsce w siedzibie IARES.

Opis: SCP-PL-001 to ręcznie wykonane, wieczne pióro, pochodzące z okresu przełomu XIX i XX wieku. Podlega ono normalnym procesom chemicznym i fizycznym, i wykazuje widoczne ślady zużycia. Na stalówce pióra wygrawerowane jest nazwisko Parker, nawiązujące do postaci sir Sigmunda Charlesa Parkera, ktory był w posiadaniu pióra do dnia 15.07.1989 roku, kiedy uzyskało ono swoje anomalne właściwości.

Manifestacja wyżej wspomnianych właściwości dokonuje się, kiedy w pobliżu pióra zostanie umieszczony odkryty zbiornik z atramentem oraz płaska powierzchnia umożliwiająca pisanie, a następnie zostanie zadane pytanie, poprzedzone słowami: "Panie Parker, możemy na słówko?". Pytanie, jak i słowa przywołania, muszą zostać wypowiedziane w języku angielskim, francuskim, niemieckim, łacinie, starogreckim lub uniwersalnym saksońskim2, żeby doszło do manifestacji.

Dodatek:

Raporty

Opowiadania

Tłumaczenia

Inne

Opublikowane

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License