Wieprzek
ocena: 0+x
LaughIsFun3.jpg

Manifestacja SCP-2030 na popularnej stronie strumieniowania wideo.

Laugh.jpg

Klatka z nagrania SCP-2030-1 uchwyconego przez jedną z ukrytych kamer.

Identyfikator podmiotu: SCP-2030

Klasa podmiotu: Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: Operowany przez Fundację bot Delta-09 ("LAUGHSTOP") musi bezustannie analizować sieć, jego stan jest sprawdzany dwa razy w tygodniu przez pracownika obsługi Poziomu 2 zaznajomionego z jego funkcjonowaniem. Bot ten przeszukuje szeroki zakres stron oferujących udostępnianie plików i strumieniowanie wideo pod kątem SCP-2030, usuwając jakiekolwiek znalezione instancje.

Znalezienie i izolacja źródła SCP-2030 jest priorytetem poziomu Delta. Próby odnalezienia studia w którym nagrywany jest SCP-2030 trwają.

Opis: SCP-2030 to zjawisko manifestujące się jako serial telewizyjny. Media poprzez które SCP-2030 dociera do widowni są zależne od aktualnie popularnych formatów; od roku 2014, SCP-2030 najczęściej umieszcza się w automatycznych punktach wypożyczania DVD, stronach powalających na udostępnianie plików i płatnych serwisach strumieniujących wideo na żądanie. Do 2012, SCP-2030 często pojawiał się w wypożyczalniach płyt DVD, a także kaset VHS przed 2003. Dotychczas nie znaleziono dowodów manifestacji SCP-2030 przed jego odkryciem w roku 1993; jednakże, Fundacja wie o istnieniu 38 sezonów programu, co sugeruje, że podmiot był aktywny do pewnego stopnia od 1976.

Tytuł serialu z reguły brzmi Śmiech to Zabawa, ???PL jednak odmiany tej nazwy, takie jak Śmiech to Życie lub Śmiech to Śmiech, nie należą do rzadkich. Serial nie ma ustalonej szaty graficznej opakowania; naśladuje grafiki innych serialów telewizyjnych, często wprowadzając w błąd widzów chcących obejrzeć inny program.

Serial opiera się na nagrywaniu z ukrytych kamer reakcji różnych ludzi na dziwne, niepokojące i często anomalne sytuacje. Odcinki trwają z reguły od 10 do 12 minut, zawierają wprowadzenie i segment zamykający, podsumowujący nagrania z ukrytych kamer. W żadnym znanym odcinku nie pojawiły się napisy końcowe.

SCP-2030-1 to (prawdopodobnie) dorosły mężczyzna, pełniący rolę prowadzącego serialu, wprowadza i podsumowuje wydarzenia, a także wyjawia "ofiarom", że były filmowane na potrzeby serialu telewizyjnego. SCP-2030-1 niezmiennie nosi trójelementowy, garnitur koloru królewsko niebieskiego oraz czarno-białe perforowane buty. W związku z kadrowaniem scen, SCP-2030-1 jest widziany jedynie od szi w dół, co utrudnia identyfikację. Nazywa siebie "Laughy McLaugherson". ???:PL

Osoby pojawiające się w serialu często reagują na obserwowane wydarzenia panikując lub rozpaczając, ale uspokajają się natychmiastowo w momencie pojawienia się SCP-2030-1. Dzieje się tak nawet w momencie, gdy osoby te odniosły znaczące uszkodzenia ciała lub były świadkami szczególnie traumatycznego wydarzenia. Ponad to, większość nagranych osób zdaje się wykazywać pewną znajomość SCP-2030-1, niektórzy twierdzą nawet, że są fanami serialu. Fundacja bada, czy SCP-2030 wykorzystuje swoich widzów jako źródło ofiar.

Każdy odcinek ma inny motyw, według którego wybierane są "dowcipy" przedstawione w nim. SCP-2030-1 przedstawia motyw na początku każdego epizodu w nieodkrytym dotąd studio, stojąc na żółtej scenie udekorowanej sporymi, różnokolorowymi kształtami geometrycznymi. Motywy odcinków są różnorodne, od niewinnych, takich jak "plaża", "zwierzaki" czy "cukierki", po dziwne i brutalne, jak "oszustwo pocztowe", "podpalenie" czy "terroryzm". SCP-2030-1 wygłasza podobną mowę na końcu każdego odcinka w celu zamknięcia go.

Na koniec każdego odcinka, kamera odwraca się od sceny, aby pokazać widownię w studio, która zazwyczaj składa się z osób pojawiających się w odcinku. Podczas tego fragmentu, słowa 'Nakręcone przed widownią w studio. Stworzone we współpracy z YWTGTHFT' są nałożone na nagranie. Zbadanie tożsamości ludzi pojawiających się w show wykazało, iż wszyscy zostali oficjalnie uznani za martwych lub zaginionych w roku pojawienia się ich w programie.

Dokładniejsze dochodzenia śmierci uczestników SCP-2030 ujawniły szereg zaprzeczeń i niespójności w okolicznościach śmierci. Dodatkowo, ekshumacje szczątków odkryły, iż ciała wszystkich nagranych uczestników są zaginione. Aktualna teoria badaczy SCP-2030 zakłada, że ofiary są porywane po wykorzystaniu ich na potrzeby serialu, a ich zniknięcie ukryte przed społeczeństwem, gdy tylko możliwe. Jednakże, nie znaleziono dotychczas konkretnych dowodów łączących śmierci tych osób z SCP-2030 poza materiałem serialu.

The following is a transcription of a typical speech delivered by SCP-2030-1 during one of the show's closing segments:

Season: 32 (2008)
Episode theme: Printers
Transcription: Ha! What a ride, eh, folks? We've seen printers that eat, eaters that print, and everything in between! Makes you appreciate the old clunker you have back the office, doesn't it? No, printers may not always work when you want or need them to, but they sure make for some excellent comedy. And that's what we're about here: comedy. We're here to make you laugh. We hope you laughed. Thank you for laughing with us. That's what we're about here, doesn't it, folks? Come laugh with us again next time! And remember: LAUGH … IS … FUN! Good night! And laugh! And laugh! Just laugh! We love the make laugh. Make more for laughter so as to for laugh. Laugh with us. Laugh with us. (Studio audience joins in unison) Laugh with us! Laugh with us! Laugh with us! Laugh with us! Laugh! Laugh! Laugh and let us in!
Note: Video cuts off abruptly and a black screen is displayed for thirty seconds. Laughter and soft, wet noises can be heard in the background before the program ends.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License