Wirus agresji

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-180

Klasa podmiotu: Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: Byt musi być przechowywany w szczelnym pomieszczeniu 2 m x 2m x 2m. Do przechowywalni podmiotu nie może być podłączony żadny wentylator a każdy ochroniarz musi być wyposażony w kombinezon Hazmat , maskę gazową i musi być oddalony od przechowywalni o 5 metrów (strefa zielona) jeżeli ktokolwiek znajduję się w odległości mniejszej niż 2 metry musi natychmiast zostać sparaliżowany i zabrany do izolatki.

Opis:SCP-PL-180 to wirus (odmiana grypy) który powoduję w zarażonym natychmiastową agresję , oraz pobudzenie komórek macierzystych. SCP-PL-180 rozprzestrzenia się głównie drogą powietrzną , dlatego nie można pozwolić aby podmiot dostał się do rur wentylacji. U osoby zarażonej podmiotem występuje także przekrwienie oczu oraz może wystąpić krwawienie z nosa.

Pozyskanie:
SCP-PL-180 został znaleziony w grobowcu który miał około 1000 lat w Egipcie. Kiedy placówka została poinformowana o zdarzeniu Dr Intell wysłał dwa oddziały MFO. Wrócił jeden oddział z próbką podmiotu.

Incydent 1-180
Podczas eksperymentu na SCP-PL-180 zaraziło nim się Doktor K████. Doktor został rozstrzelany przez 3 ochroniarzy. Rozstrzeliwanie trwało jak mówił jeden z ochroniarzy całe 4 minuty.

Test 1-180
Personel klasy D został przywiązany metalową liną do łoża na kółkach i zawieziony do celu SCP-PL-180. Przez cztery minuty D-789 bredził coś. Po minucie piątej klasa D zginęła. Sekcja zwłok wykazała, że wirus spowodował niedotlenienie mózgu.

Test 2-180
Personel klasy D został przytwierdzony łańcuchem do łóżka. Podtrzymywacz życia został podłączony do testera. Z klasą D pod wpływem SCP-PL-180 została przeprowadzona rozmowa.

Przesłuchanie z dnia 29.12.20██
<Początek logu między Doktorem ████ a D-819 (pod wpływem SCP-PL-180), 00:02:18>
(Dr.): D-819 jak się czujesz?
(D): Czuje się źle. Chcę zabić każdego wokół mnie. Szczególnie ciebie za to twoje pie████.
(Dr): D-819 nie wyrażaj się. Dobrze dlaczego chcesz nas zabić?
(D): Po pierwsze ponieważ jesteście beznadziejni. Nienawidzę was wszystkich. I nie jestem D-819 tylko Julka.
(Dr): Dobrze. Julio współpracuj a będzie dobrze. A teraz. Czy odc-
(D): Zamknij się. Nie ma nic więcej ani nic mniej. Jesteście beznadziejni. Każdy na tym świecie jest.
*D-819 zaczyna powtarzać "beznadziejni" przez 2 minuty i umiera jak wynikło z sekcji zwłok od niedotlenienia*.
<Koniec logu ,00:07:89>

Incydent 2-180
SCP-PL-180 wydostał się z przechowywalni i zaraził 2 ochroniarzy. Zabili oni ██ naukowców i mocno poszarpali Dr.███.

Notatka 1-180
SCP-PL-180 nie może mieć żadnego kontaktu z żadnym SCP klasy keter , euclid ponieważ może mieć to okropne konsekwencję. Co prawda jest możliwość , że byt może zabić SCP poprzez niedotlenienie ale podmiot PL-180 może doprowadzić podmiot do uszkodzenia przechowywalni i zabicia prawie całego personelu. Nie warto ryzykować.

Aktualizacja:
Żadne SCP klasy bezpiecznej nie może także być pod wpływem SCP-PL-180. Przyczyna jest następująca. Klasa bezpieczna pod wpływem bytu prawdopodobnie zamieniłby podmiot na klasę keter który możliwe , że zacząłby zabijać ludzi.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License