Żarłoczna żarówka
ocena: 0+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-200

Klasa podmiotu: Ecluid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Obiekt znajduję się w pomieszczeniu o stalowych ścianach, na których znajdują się panele akustyczne. Materiał wygłuszający należy wymieniać co miesiąc tylko i wyłącznie w dzień. Na wszelki wypadek osoby konserwujące pomieszczenie muszą nosić słuchawki wygłuszające oraz okulary wyciemniające każde źródło światła, na które konserwujący spojrzy. Przy drzwiach prowadzących do przechowalni musi wstać minimalnie jeden uzbrojony strażnik. Broń automatyczna nie jest wymagana, wystarczy paralizator o mocy prowadzącej do obezwładnienia potencjalnej osoby, chcącej przedostać się do przechowalni.

Pozyskanie: SCP-PL-200 znaleziono w mieszkaniu jednego z bloków. Sprawa nabrała echa, gdy jeden z okolicznych dziennikarzy zaginął, szukając starszych osób, pamiętających czasy Drugiej Wojny światowej do wywiadu. Zaginięcie pracownika radia zainteresowało policję, która w trakcie dochodzenia natknęła się na miejsce pobytu podmiotu, w dniu 28-██-20██ roku. Mieszkanie nie posiadało mebli, składało się na cztery pomieszczenia, gdzie w największym z nich na podłodze leżały różnego rodzaju ubrania zaraz pod zwisającą z sufitu żarówką. Gdy jeden z funkcjonariuszy podniósł jedną z puchowych kurtek, wypadł z niej sporej wielkości kawałek materiału, który po głębszej analizie okazał się ludzką skórą, a dokładniej twarzą. Była pozbawiona jakichkolwiek cech szczegółowych potrzebnych do identyfikacji, lecz obok znaleziono dyktafon, należący do zaginionego dziennikarza.

Opis: Podmiot wyglądem przypomina zwyczajną żarówkę. Brak oznakowań firmy oraz jakiegokolwiek pudełka uniemożliwia znalezienie producenta. Szklana bańka okazała się niemożliwym do zniszczenia, lekko żółtym tworzywem. Nagrzewane włókno nie jest możliwe do zbadania przez poprzednią właściwość obiektu.

Badania prowadzone na obiekcie potrzebują zezwolenia co najmniej dwóch członków Rady O5.

Przedmiot podczas dnia jest normalną żarówką z tym że nawet po podłączeniu napięcia, nie będzie on świecić. Anomalie zaczynają się równo o północy, a kończą szósta rano. W tym czasie obiekt będzie świecił bardzo jasnym światłem, chcąc zwabić człowieka, preferując jednak osoby o grubszej tuszy, bądź dużej nadwadze, lecz w przypadku braku wcześniej wymienionych, będzie zwabiał nawet osoby z zaawansowanymi efektami anoreksji.

Kto zobaczy światło tworzone przez podmiot, zacznie podążać w jego kierunku. Osoby mówiły także o słyszeniu kojącego głosu w głowie, podczas wystawienia na działanie podmiotu. Gdy znajdzie się w odległości nie większej niż jeden metr od obiektu, wejdzie w stan wegetatywny. W nieregularnych odstępach czasu zamroczony będzie spoglądał na obiekt przez około trzydzieści minut. Przy podmiocie może znajdować się maksymalnie trzy osoby. Kolejne nie będą poddane "hipnozie".

Przestrzega się przed siłowym odłączeniem żarówki od zwisającego przewodu. Obiekt chcący to zrobić zostanie nastawiony na działanie napięcia o mocy wystarczającej do zatrzymania akcji serca. W niektórych przypadkach doszło nawet do ████████.

Osoby poddane woli podmiotu będą błąkać się po pomieszczeniu, kompletnie nieświadome rzeczywistości. Obiekt będzie wysysał z człowieka poddanego eksperymentowi wszelkie składniki tworzące jego wewnętrzne ciało, aby podtrzymać wydzielane światło. Zacznie od tkanki tłuszczowej, po czym uwidocznią się zarysy mięśni oraz kości wystające takie jak kości policzkowe, obojczyki, ramiona czy miednica. Następne są mięśnie. Po wyprowadzeniu ich większości, obiekt pada bezwładnie na podłogę, nie mogąc poruszać już kończynami. Na tym stadium śmierć następuje w godzinę od upadku. Ostatnie to narządy wewnętrzne oraz kości, aż z badanego zostanie tylko i wyłącznie skurczony i wyschnięty dużej wielkości kawałek skóry.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License