Żywa bandana
ocena: 0+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-198

Klasa podmiotu: Bezpieczny Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: Obiekt neleży przechowywać w pomieszczeniu o wymiarach 2[m]x2[m]x2[m]. Ściany ,podłoga i sufit muszą być wykonane ze stali i muszą mieć grubość conajmiej 2[m]. Sam obiekt misi być podwieszony do sufitu za pomocą stlowej liny o długości 1[m]. Wejście do celi SCP-PL-198 musi pilnować co najmniej dwóch w pełni umundurowanych strażników. Do celi obiektu mają wstęp tylko pracownicy z uprawnieniami poziomu czwartego lub większego.

Opis: SCP-PL-198 to bawełniana ,elastyczna ,pomarańczowa i z wzorem w pandy bandama
bawełniana ,elastyczna ,pomarańczowa , z wzorem w pandy bandama ;zawierajęca pośród swoich włókien komórki mięśniowe ,neuronowe i światłoczułe. Pośród włókien zanleziono wszystkie niezbędne do życia układy od nerwowego i kwionośnego po uklad limbiczny a nawet kostny. Wszystkie te układy są widoczne gołym okiem po wnikliwym obserwowaniu obiektu.

Obiekt został pozyskany 22.02.20██r. w ███████ w mieście ██████████ w butiku przy ulicy ██████. SCP-PL-198 został znaleziony na szyi martwej klientki sklepu. Przyczyną zgonu okazało się być uduszenie. Na ekspedientce ,która znalazła ciało zastosowano środki amnezyjne klasy A. Obiekt został niezwłocznie przewieziony do placówki ██ ,gdzie został poddany badaniom ,mających na celu ustalenie czy obiekt jest przyczyną zgonu klientki butiku. Szczegóły dotyczące eksperymentów przeprowadzonych na SCP-PL-198 są opisane poniżej. Agent ███████ ███████████ ,który zabezpieczał obiekt zauwarzył ,że obiekt wydaje się przejawiać podstawowe funkcje życiowe takie jakie jak oddychanie i poruszanie się. W czasie przeworzenia obiektu do placówki ██ doszlo do incydentu oznaczonego jaki SCP-PL-198-i1.

Dodatek:
Zapis audio z incydentu SCP-PL-198-i1

Ta bandana wydaje się jakby oddychała i… tak jakby się wiła… Co to do jasnej cholery jest?!?!
ZABIERZCIE TO ODEMNIE!!!!
Agencie ███████ ███████████ proszę się uspokoić! Agencie ███████!!!!!!

W tym momencie obiekt zaczął dusić agenta ███████ ███████████ zasłaniając mu usta. Obiekt zaprzestał duszenie po przypaleniu zapalniczką. SCP-PL-198 do końca podróży został zamknięty w stalowej walizce.

Eksperyment 1
Obiekt: SCP-PL-198
Podmiot: Przacownik klasy D D12892
Cel eksperymentu: Stwierdzenie

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License